Ділитись ідеями

 

 

 

Цим блогом розпочинаємо нову рубрику – TEDx IF.

 

Автори  розкажуть про те, як подібні конференції поширюють ідеї, варті поширення. Також поділяться враженнями від участі у конференціях в інших містах і країнах.

 

Цього разу думки від студентки магістратури УКУ, журналістки, блогерки і мандрівниці Ольги Перехрест.

 

 

Ділитись ідеями

 

«Майбутнє – за маленькими містами», якось сказала одна моя знайома. Я би доповнила цю думку так: майбутнє – за маленькими містами, які працюють над собою. Івано-Франківськом в цьому питанні можна лише пишатись. Я вже давно не встигаю слідкувати за подіями, проектами та ініціативами, які створюють в цьому місті. Що важливо - ці ініціативи діють цілком успішно.

 

Однією з таких ініціатив є рух TEDx. Це незалежно організована подія, створена за форматом міжнародної конференції TED. Головна мета руху TEDx – поширювати нові ідеї, ділитись ними з якомога більшою кількістю людей. Першочерговими темами TED’у були технології, розваги та дизайн. Але на сьогодні цих тем значно більше: від бізнесу до поезії, від мистецтва до глобальних проблем...

 

Чому вчить TED (окрім безпосередньо того, про що говорять його спікери)? Тому, що освіта може бути цікавою та корисною; що можна настільки цікаво розповідати про генетику, що навіть останній гуманітарій все зрозуміє; що нам потрібно дослухатись один до одного та час від часу змінювати кут зору. Коли бракує сил та натхнення, а свіжі колонки Тараса Прохаська закінчились – варто дивитись відео з TED. Коли нові ідеї більше не з’являються, а старі вже давно не на часі – варто дивитись TED. Ці лекції та промови взагалі варто дивитись у будь-яких незрозумілих ситуаціях.

 

Минулого року TEDx вперше провели в Івано-Франківську. І я там була. Чесно кажучи, не очікувала побачити так багато відвідувачів – а тим більш стількох знайомих. У коридорах філармонії всі вітались один з одним. Відчувалось, що люди навколо – це одна компанія; саме ті, хто поділяє твої цінності та інтереси.

 

На таких подіях зав’язуються непогані ділові контакти та нові знайомства. А за кавою, надихнувшись почутими виступами, цілком можна придумати кілька нових проектів та одразу набрати команду для них. Зрештою, саме відвідувачі минулорічного франківського TEDx’у стали свідками початку президентської кампанії Петра Порошенка та парламентської – Андрія Садового :)

 

Новий сезон обміну вартісними ідеями відкриють цьогоріч у червні. Я обов’язково приїду, щоб подивитись, чим саме поділяться зі слухачами організатори на цей раз – натхненням, успіхом, знаннями чи планами. Поки є інтрига щодо спікерів, цього не можна сказати напевне. Та я не сумніваюсь, що другий TEDxу Франківську стане не менш успішним, ніж перший.


05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

261
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

713
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1397
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2960
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1266
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1506

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

340

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1226

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1813 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2033
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

319
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

647
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

855
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

130
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

377
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

939
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

825
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

679
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

4
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

319
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

505
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

610