Ділитись ідеями

 

 

 

Цим блогом розпочинаємо нову рубрику – TEDx IF.

 

Автори  розкажуть про те, як подібні конференції поширюють ідеї, варті поширення. Також поділяться враженнями від участі у конференціях в інших містах і країнах.

 

Цього разу думки від студентки магістратури УКУ, журналістки, блогерки і мандрівниці Ольги Перехрест.

 

 

Ділитись ідеями

 

«Майбутнє – за маленькими містами», якось сказала одна моя знайома. Я би доповнила цю думку так: майбутнє – за маленькими містами, які працюють над собою. Івано-Франківськом в цьому питанні можна лише пишатись. Я вже давно не встигаю слідкувати за подіями, проектами та ініціативами, які створюють в цьому місті. Що важливо - ці ініціативи діють цілком успішно.

 

Однією з таких ініціатив є рух TEDx. Це незалежно організована подія, створена за форматом міжнародної конференції TED. Головна мета руху TEDx – поширювати нові ідеї, ділитись ними з якомога більшою кількістю людей. Першочерговими темами TED’у були технології, розваги та дизайн. Але на сьогодні цих тем значно більше: від бізнесу до поезії, від мистецтва до глобальних проблем...

 

Чому вчить TED (окрім безпосередньо того, про що говорять його спікери)? Тому, що освіта може бути цікавою та корисною; що можна настільки цікаво розповідати про генетику, що навіть останній гуманітарій все зрозуміє; що нам потрібно дослухатись один до одного та час від часу змінювати кут зору. Коли бракує сил та натхнення, а свіжі колонки Тараса Прохаська закінчились – варто дивитись відео з TED. Коли нові ідеї більше не з’являються, а старі вже давно не на часі – варто дивитись TED. Ці лекції та промови взагалі варто дивитись у будь-яких незрозумілих ситуаціях.

 

Минулого року TEDx вперше провели в Івано-Франківську. І я там була. Чесно кажучи, не очікувала побачити так багато відвідувачів – а тим більш стількох знайомих. У коридорах філармонії всі вітались один з одним. Відчувалось, що люди навколо – це одна компанія; саме ті, хто поділяє твої цінності та інтереси.

 

На таких подіях зав’язуються непогані ділові контакти та нові знайомства. А за кавою, надихнувшись почутими виступами, цілком можна придумати кілька нових проектів та одразу набрати команду для них. Зрештою, саме відвідувачі минулорічного франківського TEDx’у стали свідками початку президентської кампанії Петра Порошенка та парламентської – Андрія Садового :)

 

Новий сезон обміну вартісними ідеями відкриють цьогоріч у червні. Я обов’язково приїду, щоб подивитись, чим саме поділяться зі слухачами організатори на цей раз – натхненням, успіхом, знаннями чи планами. Поки є інтрига щодо спікерів, цього не можна сказати напевне. Та я не сумніваюсь, що другий TEDxу Франківську стане не менш успішним, ніж перший.


04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

227
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

949
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

858
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1317
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2718
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1512

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

798

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

856

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1748

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1750
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

469
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

534
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18448
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7563
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3736
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1140
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10856
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

521
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

415
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

596
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

521