Covid-19: у США прогнозують четверту хвилю та спад інфікування до літа

Волонтер наповнює шприци дозами вакцини Pfizer Covid-19 у центрі вакцинації в штаті Нью-Йорк


Кількість нових випадків коронавірусної інфекції в США йде на спад, і все більше американців роблять щеплення - але нові штами можуть спричинити ускладнення найближчими тижнями.

Кілька експертів прогнозували у вівторок, що надзвичайно заразний штам B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії, швидше за все, спричинить ще один сплеск випадків всього за кілька тижнів.

"Це може призвести до чергової великої хвилі, скажімо, у квітні чи травні, ніж ми очікували раніше", - заявив Тревор Бедфорд з Університету Вашингтона та Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона під час брифінгу, який організував центр. "Але я все ще підозрюю, що влітку все буде під контролем, і вірусів буде циркулювати дуже мало".

Прогнозований ріст захворюваності - це те, чому багато експертів наголосили на необхідності подвоїти такі заходи безпеки, як маски для обличчя, соціальне дистанціювання та уникання скупчених місць.

Допомога в зниженні числа випадків також дасть вірусу менше шансів поширюватися далі та мутувати, стверджують експерти. Вакцинація якомога більшої кількості людей також буде великою допомогою для уповільнення подальших поширень коронавірусних інфікувань, - але д-р Джош Шиффер, інфекціоніст Фреда Хатчінсона, заявив, що нові, інфекційні варіанти ускладнюють "повне запобігання четвертій хвилі взагалі.

"Для прискорення щеплень, в одному звіті пропонується, щоб США наразі розглянули можливість пропуску других доз. Люди старше 65 років повинні йти на перший план, оскільки вони на сьогодні є найбільш вразливими до важких захворювань та смерті, згідно з рекомендацією Майка Остерхольма та його колег з Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти.

Група експертів закликала Управління з питань харчових продуктів та медикаментів та Центри з контролю та профілактики захворювань щодо вакцин швидко скликати та визначити, чи підтримують дані рекомендації групи, включаючи перенесення доз другої вакцини після майбутнього сплеску.

"Існує вузьке, яке швидко закривається вікно можливостей для більш ефективного використання вакцин та потенційного запобігання тисячам важких випадків, госпіталізацій та смертей у найближчі тижні та місяці", - йдеться у звіті.

Офіційні особи, в тому числі доктор Ентоні Фочі, заявляють, що в останні дні США продовжують вакцинувати людей обома дозами та наближаються до рекомендованих графіків, причому Фаучі заявив CNN на початку цього тижня, "наука вказує безпосередньо на продовження того, про що ми й так знаємо з клінічних випробувань".


Ранні дослідження викликають занепокоєння щодо нових штамів у Каліфорнії

Як свідчать дані CDC, сьогодні у США зареєстровано понад 1900 випадків інфікування новими штамами коронавірусу, які вперше помітили у Великобританії, Південній Африці та Бразилії. Переважна більшість із цих випадків - близько 1881 - стосуються штаму B.1.1.7, як і прогнозували експерти, і про що раніше CDC попереджав, може стати переважаючим у наступному місяці.

Тим часом два дослідження, результати яких планують оприлюднити найближчим часом, також викликають занепокоєння щодо впливу нового штаму в Каліфорнії.

Дослідження прогнозують, що штам може бути не тільки більш заразним, але також може спричинити більше ймовірності важкого перебігу захворювання. Група з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско, протестувала зразки вірусів під час недавніх спалахів по всьому штату і виявила, що вони стають набагато більш поширеними: хоча з вересня в жодних зразках його не було, до кінця січня він був у половині зразків.

Дослідники також виявили деякі докази, що штам є більш небезпечним, написавши у звіті, що вони спостерігали "підвищену тяжкість захворювання", пов'язану з цим варіантом, включаючи "підвищений ризик високої потреби в кисні".

Друга команда в Unidos en Salud - волонтерська співпраця між UC San Francisco та іншими групами, яка пропонує швидке тестування Covid-19 в Сан-Франциско - протестувала понад 8 800 людей у ​​січні та секвенсувала вірус з більш ніж 630 позитивних зразків.

Вони також виявили швидке збільшення кількості пацієнтів з новим штамом.


FDA має можливість нормально зберігати вакцину Pfizer при стандартних температурах

Стурбовані новими штамами, американські чиновники продовжують працювати над кампанією вакцинації. The New York Times повідомила у вівторок, що FDA планує санкціонувати запит Pfizer, що дозволяє виробнику вакцин зберігати свої вакцини при звичайній температурі морозильної камери замість наднизьких рівнів, необхідних дотепер.

У п'ятницю Pfizer та його партнер BioNTech подали FDA дані, що показують, що їхня вакцина може безпечно зберігатися при температурі вищій, ніж повідомляли раніше. Цей крок може значно полегшити логістику не лише компаній, але і федерального уряду, штатів та інших груп, які працюють над розповсюдженням цих вакцин.

Ця новина з’являється, коли Pfizer та Moderna пообіцяли зробити до кінця березня загальним обсягом 220 мільйонів доз. Тим часом компанія Johnson & Johnson, яка може отримати зелене світло для власної вакцини проти Covid-19 від FDA пізніше цього тижня, пообіцяла зробити доступними 20 мільйонів доз за той самий часовий проміжок.

Згідно з даними CDC, наразі близько 44,5 мільйонів американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини проти Covid-19. Повністю щеплені понад 19,8 мільйона - трохи більше ніж 6% населення США.

Однією з кількох проблем, з якими стикаються держави під час вакцинації, є расові диспропорції. У Каліфорнії чиновники заявили, що вона внесе зміни до загальнодержавної системи призначення вакцин проти Covid-19 після того, як сторонні особи використають коди доступу, які розподіляються в недостатньо забезпечені громади.

Недавні дані показують, що чорношкірі жителі та латиноамериканці колективно отримали 19% доз вакцин у штаті, в той час, як на них припадає майже 60% випадків захворювання на Covid-19 в Каліфорнії.

На відміну від цього, іншим мешканцям країни дано 32,7% доз вакцин, що складає близько 20% випадків захворювання в штаті.

за матеріалами CNN


24.02.2021 995
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

122
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

775
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2194
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

776
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

982
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1835

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

718

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1262 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1493

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1638
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

115
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

352
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

692
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

170
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

346
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

551
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1031
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

280
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

106
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

279
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

671
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

629