Covid-19: у США прогнозують четверту хвилю та спад інфікування до літа

Волонтер наповнює шприци дозами вакцини Pfizer Covid-19 у центрі вакцинації в штаті Нью-Йорк


Кількість нових випадків коронавірусної інфекції в США йде на спад, і все більше американців роблять щеплення - але нові штами можуть спричинити ускладнення найближчими тижнями.

Кілька експертів прогнозували у вівторок, що надзвичайно заразний штам B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії, швидше за все, спричинить ще один сплеск випадків всього за кілька тижнів.

"Це може призвести до чергової великої хвилі, скажімо, у квітні чи травні, ніж ми очікували раніше", - заявив Тревор Бедфорд з Університету Вашингтона та Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона під час брифінгу, який організував центр. "Але я все ще підозрюю, що влітку все буде під контролем, і вірусів буде циркулювати дуже мало".

Прогнозований ріст захворюваності - це те, чому багато експертів наголосили на необхідності подвоїти такі заходи безпеки, як маски для обличчя, соціальне дистанціювання та уникання скупчених місць.

Допомога в зниженні числа випадків також дасть вірусу менше шансів поширюватися далі та мутувати, стверджують експерти. Вакцинація якомога більшої кількості людей також буде великою допомогою для уповільнення подальших поширень коронавірусних інфікувань, - але д-р Джош Шиффер, інфекціоніст Фреда Хатчінсона, заявив, що нові, інфекційні варіанти ускладнюють "повне запобігання четвертій хвилі взагалі.

"Для прискорення щеплень, в одному звіті пропонується, щоб США наразі розглянули можливість пропуску других доз. Люди старше 65 років повинні йти на перший план, оскільки вони на сьогодні є найбільш вразливими до важких захворювань та смерті, згідно з рекомендацією Майка Остерхольма та його колег з Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти.

Група експертів закликала Управління з питань харчових продуктів та медикаментів та Центри з контролю та профілактики захворювань щодо вакцин швидко скликати та визначити, чи підтримують дані рекомендації групи, включаючи перенесення доз другої вакцини після майбутнього сплеску.

"Існує вузьке, яке швидко закривається вікно можливостей для більш ефективного використання вакцин та потенційного запобігання тисячам важких випадків, госпіталізацій та смертей у найближчі тижні та місяці", - йдеться у звіті.

Офіційні особи, в тому числі доктор Ентоні Фочі, заявляють, що в останні дні США продовжують вакцинувати людей обома дозами та наближаються до рекомендованих графіків, причому Фаучі заявив CNN на початку цього тижня, "наука вказує безпосередньо на продовження того, про що ми й так знаємо з клінічних випробувань".


Ранні дослідження викликають занепокоєння щодо нових штамів у Каліфорнії

Як свідчать дані CDC, сьогодні у США зареєстровано понад 1900 випадків інфікування новими штамами коронавірусу, які вперше помітили у Великобританії, Південній Африці та Бразилії. Переважна більшість із цих випадків - близько 1881 - стосуються штаму B.1.1.7, як і прогнозували експерти, і про що раніше CDC попереджав, може стати переважаючим у наступному місяці.

Тим часом два дослідження, результати яких планують оприлюднити найближчим часом, також викликають занепокоєння щодо впливу нового штаму в Каліфорнії.

Дослідження прогнозують, що штам може бути не тільки більш заразним, але також може спричинити більше ймовірності важкого перебігу захворювання. Група з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско, протестувала зразки вірусів під час недавніх спалахів по всьому штату і виявила, що вони стають набагато більш поширеними: хоча з вересня в жодних зразках його не було, до кінця січня він був у половині зразків.

Дослідники також виявили деякі докази, що штам є більш небезпечним, написавши у звіті, що вони спостерігали "підвищену тяжкість захворювання", пов'язану з цим варіантом, включаючи "підвищений ризик високої потреби в кисні".

Друга команда в Unidos en Salud - волонтерська співпраця між UC San Francisco та іншими групами, яка пропонує швидке тестування Covid-19 в Сан-Франциско - протестувала понад 8 800 людей у ​​січні та секвенсувала вірус з більш ніж 630 позитивних зразків.

Вони також виявили швидке збільшення кількості пацієнтів з новим штамом.


FDA має можливість нормально зберігати вакцину Pfizer при стандартних температурах

Стурбовані новими штамами, американські чиновники продовжують працювати над кампанією вакцинації. The New York Times повідомила у вівторок, що FDA планує санкціонувати запит Pfizer, що дозволяє виробнику вакцин зберігати свої вакцини при звичайній температурі морозильної камери замість наднизьких рівнів, необхідних дотепер.

У п'ятницю Pfizer та його партнер BioNTech подали FDA дані, що показують, що їхня вакцина може безпечно зберігатися при температурі вищій, ніж повідомляли раніше. Цей крок може значно полегшити логістику не лише компаній, але і федерального уряду, штатів та інших груп, які працюють над розповсюдженням цих вакцин.

Ця новина з’являється, коли Pfizer та Moderna пообіцяли зробити до кінця березня загальним обсягом 220 мільйонів доз. Тим часом компанія Johnson & Johnson, яка може отримати зелене світло для власної вакцини проти Covid-19 від FDA пізніше цього тижня, пообіцяла зробити доступними 20 мільйонів доз за той самий часовий проміжок.

Згідно з даними CDC, наразі близько 44,5 мільйонів американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини проти Covid-19. Повністю щеплені понад 19,8 мільйона - трохи більше ніж 6% населення США.

Однією з кількох проблем, з якими стикаються держави під час вакцинації, є расові диспропорції. У Каліфорнії чиновники заявили, що вона внесе зміни до загальнодержавної системи призначення вакцин проти Covid-19 після того, як сторонні особи використають коди доступу, які розподіляються в недостатньо забезпечені громади.

Недавні дані показують, що чорношкірі жителі та латиноамериканці колективно отримали 19% доз вакцин у штаті, в той час, як на них припадає майже 60% випадків захворювання на Covid-19 в Каліфорнії.

На відміну від цього, іншим мешканцям країни дано 32,7% доз вакцин, що складає близько 20% випадків захворювання в штаті.

за матеріалами CNN


24.02.2021 1301
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6588 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

157
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

79
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635