Чому не можна приймати рішення на голодний шлунок

 

 

Голод

 

Не хочете шкодувати про скоєне? Перекусіть перед відповідальним заходом! Дослідники з Академії Сальгренска при Університеті Гетеборга (Швеція) виявили, що пептидний гормон грелін, який виробляється, коли ми голодні, заважає приймати раціональні рішення. Лабораторні щури, яким вводили грелін, виявилися більш схильними до імпульсивних дій.

Час від часу кожен з нас діє необдумано, після чого лає себе за імпульсивність і брак терпіння. Це не завдає особливого дискомфорту, але іноді імпульсивність стає однією з головних складових СДУГ, обсесивно-компульсивного розладу, порушень харчової поведінки, зловживання наркотиками і алкоголем.

Більш ранні дослідження виявили зв’язок між імпульсивною поведінкою і їжею, проте її механізм досі не був доведений.

 

Нове дослідження, опубліковане в журналі Нейропсихофрамакологія, заповнило цей пробіл. Дослідники простежили, як гормон грелін вплине на імпульсивність у щурів.

Як працює грелін — гормон голоду

Грелін — гормон, вироблений в шлунково-кишковому тракті, який діє на центральну нервову систему. Він проводиться, коли шлунок порожній. Після того, як шлунок заповниться, виробництво греліну припиняється. Грелін готує тіло до прийому їжі і впливає на клітини гіпоталамуса, викликаючи почуття голоду. Але роль греліну на цьому не закінчується. Він також бере участь у регулюванні та контролі поведінки за допомогою позитивних реакцій на споживання їжі, алкоголю і наркотиків.

Щоб виміряти імпульсивна поведінка, шведські вчені використовували щурів. Спочатку тварин навчили натискати важіль, щоб отримати ласощі в нагороду, а потім заохочували їх утриматися від натискання на кнопку заради більшої, але відкладеної в часі винагороди.

В ході експерименту грелін вводили безпосередньо в мозок щурів, штучно викликаючи у них почуття голоду. Виявилося, що підвищення рівня цього гормону веде до відмови чекати і підвищує ймовірність імпульсивної поведінки.

Як контролювати імпульсивну поведінку

Рівень греліну збільшується навіть під час нетривалого голодування, а якщо його концентрація підвищена протягом тривалого часу, це може викликати довгострокові зміни в мережах головного мозку, впливаючи на імпульсивність і здатність приймати зважені рішення.

В майбутньому отримані результати повинні допомогти вченим в розробці нових психотропних препаратів для лікування ожиріння, наркоманії та інших психічних розладів, що супроводжуються імпульсивністю, але вже зараз ви можете контролювати свої вчинки, трохи перекусивши перед відповідальною подією.

 

ukrhealth.net


22.07.2016 1412 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12410 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2900

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

207
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

421
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

510
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999