Чому ми нічого не знаємо

 

Безодня між знанням й інформацією збільшується щосекундно. Кожен день — крок до води в пустелі марних сподівань й надій. Так виходить, ніби випочатково все заплутано для важкості сприйняття, а от коли торкаєшся, розумієш, що все ще кардинальніше відмінне. Знання є силою визнання свого незнання...добре, що далі.
З одного боку, постмодерний океан є логічним наслідком різноплановості знання, не варто звинувачувати вчених в релігійності, чи служителів церкви в науковості, чи письменників в попередніх двох прихильностях. Як і не варто звинувачувати самого себе , бо вас і так насправді не існує. Як не існує пекла чи раю, як не існує народження чи смерті, як не існує праведного чи гріховного. Бо гріх залишиться самим загадковим феноменом і в кожного він свій, і в кожного своє виправдання. Можливо буде ще один месія, ще одне розуміння сутності, але в час метагуманізму й тотальної брехні — він буде позбавлений епосу всезагального співчуття, хоча можливо й не буде, з огляду із тотального просиджування більшості в інтернеті — дурень може вдень отримати багатомільйонну шану, як й незрівняно мудрий — залишитись в тіні й притіненим...
Бернар Вербер в «імперії янголів» робить опис майбутнього, там звісно все є зрозумілим: кількість нових дослідників й праведників збільшиться й вони сидітимуть поряд із Діонісом й керуватимуть долею цілих популяцій через магію янкхі. Затоплення африканського селища чи зневоднення є наслідком волі окремої спільноти : Вольтера, Монро, Жюля Верна чи Ламарка. Тобто душі усіх вчених, праведників, письменників й просвітників в певному місці в певний момент можуть зайнятись геноцидом...але не вбив, якби не любив, як в одному трилері з водієм. Доречи феномен водія, такий й ж загадковий, як і мандрівника: ніколи не приземлюєш себе певною локацією чи місцем паразитування— там мандрував Набоков, з одного готеля в інший, так зробив і Гоголь, й Всі інші носії розсіяного світла. Це припущення Вербера, як і його припущення , що світ згорнеться в 2222 році. Чому саме чотири двійки —варто спитати в невидимих жерців темного чи світлого сьогодення. І в них є янкх й можливість впливати на історичний алгоритм....
Для того , щоб прийшов месія, має бути ідеолог, зокрема ідеолог, який через кардинальне просвітлення стане на бік Нового коловороту буденності. Бо якось сумно, що є баланс при потужному розумінні, що ніякого балансу ніколи не було, були лишень Необхідність й Випадковість. Зокрема, сам процес нашого дихання — це необхідність чи непрогнозована рефлексія...тому краще бути письменником в океані постмодерного невіднайдення , аніж ідеологом нової доктринарії — бо голову відтянуть разом із усіма тонкими й надтонкими світами й підсвітами.
Значить все ж таки варто прагнути просвітлення, бо є це шансом на спасіння, бо спасіння і є сенсом нашого буття, до того ж спасіння через добро й мудру довіру, але завжди має бути поряд мудрий ідеолог чи двоє ідеологів....щоб один детально прояснив, а інший — майстерно притінив.....


15.07.2017 Роман Бончук 2299 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5210 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1842 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1918

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

194
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

484
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18390
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1221 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1189 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504