CNN: США об'єднують Японію, Австралію та Індію у спільному протистоянні Китаю

Президент США Джо Байден та держсекретар США Ентоні Блінкен беруть участь у віртуальній зустрічі з керівниками країн чотиристороннього діалогу щодо безпеки 12 березня у Білому домі


Забудьте про Францію та атомні підводні човни - сьогодні відбудеться найважливіша зустріч, яка у майбутньому визначатиме рівень впливу США в Азії.

Президент США Джо Байден у Вашингтоні проведе першу особисту зустріч у рамках чотиристороннього діалогу з питань безпеки, більш відомого як "чотирикутник", неофіційного стратегічного форуму США, Австралії, Японії та Індії - усіх демократичних країн, які зацікавлені у протидії зростанню впливу Китаю в Азії.

За словами Білого дому, до Байдена у Вашингтоні приєднаються прем'єр-міністр Японії Йошіхіде Суга, лідер Індії Нарендра Моді та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, щоб обговорити "сприяння вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону". Зустріч відбулася у час значних змін політики США в Азії.

Оскільки адміністрація Байдена рухається до зміцнення своїх дипломатичних партнерств у регіоні, Японія дедалі більш насторожено сприймає нарощування військової сили Китаю. В той самий час, австралійський оборонний пакт AUKUS із США та Великою Британією зміцнив прихильність Вашингтона до Азії.

У цей критичний момент те, що Quad вирішить робити далі, важливіше, ніж будь-коли. Старший аналітик Австралійського інституту стратегічної політики Малкольм Девіс сказав, що у порівнянні з його ранніми коріннями під час адміністрації Джорджа Буша, «чотирикутник» перетворився з «низького ключового політичного та економічного діалогу» до дуже значного гравця в азійсько-тихоокеанському регіоні.

"Четвірка не є азійським НАТО ... але водночас вона явно рухається у напрямку спільного підходу до безпеки", - сказав Девіс.


Протидія Китаю

Перша четвірка була запропонована у 2007 році, але була призупинена на десятиліття, поки не відновили співпрацю ​​за часів експрезидента США Дональда Трампа на тлі зростання Китаю як економічної та військової наддержави.

Дипломатичне середовище в Азії помітно змінилося з моменту відродження 2017 року - і четвірка набула більшої ваги. У квітні 2020 року відносини між Австралією та Китаєм зазнали значного спаду після того, як австралійський президент Моррісон закликав провести незалежне розслідування щодо походження Covid-19.

Пекін у відповідь наклав обмеження на австралійські товари, і відносини ще не відновились.

Тим часом відносини між Вашингтоном і Пекіном, які погіршилися за часів Трампа, ще більше зіпсувалися за часів Байдена, оскільки США зміцнюють свої дипломатичні партнерства в Азії з метою стримування Китаю.

Нову американську інформаційну кампанію з ентузіазмом зустріли в Австралії, і на початку цього місяця обидва уряди приєдналися до Великої Британії, щоб оголосити AUKUS, угоду, за якою три країни обмінюватимуться військовою інформацією та технологіями для створення більш тісного оборонного партнерства в Азії.

Японія також вітає посилення впливу США у цьому регіоні. Після спроби проводити "теплішу" політику Китаю в перші роки перебування президента КНР Сі Цзіньпіна на посаді лідера, Японія за останній рік стала все більш насторожено ставитися до Пекіна.

У незвично відвертому інтерв'ю CNN у вересні міністр оборони Японії Нобуо Кіші заявив, що Японія "рішуче захищатиме" свою територію у Східно-Китайському морі "від дій Китаю".

Наразі Індія є найбільш обережним членом чотирикутника, і наскільки ця група готова просунути співпрацю у сфері оборони та протистояти Китаю, може залежати від Делі. Після сутички на кордоні між Індією та Китаєм у середині 2020 року, яка призвела до загибелі щонайменше 20 індійських солдатів, експерти кажуть, що Делі неохоче протистояв Пекіну.

Але писавши в журналі «Індо-Тихоокеанські справи» на початку 2021 року, Амріта Джеш, науковий співробітник Центру досліджень сухопутних воєн у Нью-Делі, заявила, що Індія все ще наближається до США у військовому плані, включаючи нові та посилені військові навчання, закупівлю озброєння та передачу технологій.

Колона індійської армії, що перевозить підкріплення та матеріали, рухається у напрямку Леха через Зоджі Ла, високий гірський перевал, що межує з Китаєм 13 червня в Ладаху, Індія

Частина співпраці передбачає вдосконалення технології відстеження та націлювання, сказала Джеш.

"(Існує) вкрай необхідна потреба для Індії - пильно стежити за китайськими (військовими), які рухаються вздовж кордону з Гімалаями та визначати наростальну присутність Китаю в Індійському океані", - додала вона.

Глейзер сказав, що є ще одна визначальна причина того, наскільки «Квадро» буде готовий піти проти опозиції Пекіну.

"Ще одним чинником є ​​власна поведінка Китаю. Чим більше Китай погрожуватиме інтересам інших країн, загрожувати економічним примусом ... тим більше країн будуть готові захищатися", - сказала вона.

за матеріалами CNN


24.09.2021 913
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1586
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3037
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1137 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3362 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2433
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

322
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718