Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.

Чому так відбувається, Фіртці розповідає лікарка-дієтологиня Христина Недоступ, власниця клініки «Інститут здоровʼя Баланс».

  • дієти обмежують, але не змінюють звичок — тимчасові обмеження в харчуванні не допомагають сформувати здорові звички. Після завершення дієти більшість людей повертаються до старого раціону, через що втрачені кілограми швидко повертаються;

  • стрес для організму — різке зменшення калорій або виключення цілих груп продуктів – це шок для вашого тіла. Організм відповідає уповільненням базального метаболізму (адаптивний термогенез), щоб вижити, а потім усе, що ви їсте після дієти, відкладається в жирові запаси;

  • недостача потрібних речовин — монотонність дієт позбавляє ваш організм життєво важливих елементів – вітамінів, мінералів, корисних жирів. У результаті: втома, зниження імунітету, і ніякої енергії для того, щоб насолоджуватися життям;

  • емоційна напруга  — адже людина, коли зривається з дієти, відчуває провину, розчарування, інколи навіть злість на себе. А емоційний стрес – прямий шлях до переїдання.

Що вибрати замість дієт — Христина Недоступ пояснює:

  • збалансоване харчування: ваше тіло – це складна система, якій потрібні всі групи продуктів. Білки, жири, вуглеводи, клітковина – кожен компонент відіграє свою роль. Не обмежуйте себе, створюйте баланс;

  • помірність і розмаїття: немає поганих продуктів, є надмірність. Їжте шоколад? Чудово. Але нехай це буде кілька шматочків, а не ціла плитка. Любите піцу? Готуйте вдома, додаючи більше овочів і цільнозернову основу;

  • регулярність — основа стабільності: три основні прийоми їжі й один-два перекуси — це ідеальний ритм для вашого організму. Головне — уникати сильного голоду, який провокує переїдання;

  • прислухайтеся до свого тіла: їсти треба не тоді, коли "треба", а коли ви дійсно голодні. І зупинятися — коли наситилися, а не тоді, коли "шкода залишати";

  • рухайтеся: збалансоване харчування працює краще в парі з рухом. Оберіть той вид активності, який вам до душі – це можуть бути танці, йога чи навіть прогулянки. Просто не сидіть на дивані.

"Дієти — це тимчасово, а здорові звички — назавжди. Оберіть шлях турботи про себе, слухайте своє тіло і дозволяйте собі насолоджуватися їжею.

Пам’ятайте, що ваш організм заслуговує на повагу і підтримку щодня, а не тільки тоді коли ви почули про нову модну дієту", — зауважує дієтологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


28.11.2024 2233
Коментарі ()

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

754
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1527
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2287
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1940
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1762 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4578 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1325

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

443

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

411

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1503
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1579
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

982
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6857
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2196
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12560
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1865
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

916
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

916
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

682
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1262
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

605