Чи «плаватиме» Івано-Франківськ: у «Водоекотехпромі» розповіли, що зробили проти підтоплень у місті

За словами синоптиків, літо 2021 буде спекотним, але на зміну сонячним дням  приходитимуть дощі та грози. При цьому, червень буде менш дощовим, ніж липень і серпень.

Проте вже найближчими днями прогнози синоптиків віщують дощі у Франківську.

Чи перетворюватимуть цьогоріч дощі та зливи Івано-Франківськ на Венецію. Що зроблено, щоб цього не відбулось кореспондент Фіртки розпитав у КП «Івано-Франківськводоекотехпром».

читайте також: Івано-Франківськ накрило потужною зливою (ФОТО/ВІДЕО)

За словами прессекретаря підприємства Володимира Шпега, Івано-Франківськ єдине по всіх статистиках місто, в якому під час сильних паводків відбувається мало підтоплень.

«Якщо взяти інші міста України, ми в самому кінці. Але звичайно є проблемні місця. Зокрема, під мостом на Галицькій ми припідняли камеру, щоб не було швидкого випуску води. Це зроблено у тому місці, де найбільше «вибухає», де сама нижня точка.

Під мостом дорога трохи під нахилом, там є жолобок, тому вода швидко збирається там і при сильних опадах люк «вибухає». Зараз камеру припідняли приблизно на 1,20 метра.

Відповідно, коли камера була нижче, сила води йшла і колектор «вибухав» швидше, через що та ділянка дороги затоплювалась. Тепер, коли камера припіднята, поверхня трохи вирівнялась, і сподіваємось, що великих підтоплень там не буде. Як воно себе поведе – будемо бачити», - розповів Володимир Шпег.

Обіцяний новий колектор на вулиці Надрічній готовий частково.

«Ще частина вулиці має до нього приєднуватись. Але зараз він діючий від спиртзаводу до випуску, тобто до річки. Та вода, яка буде йти по прилеглих вуличках, уже попадає в дощеприймальні решітки і йде в річку», - розповіли у пресслужбі підприємства.

Ще одним проблемним місцем в Івано-Франківську є одна з центральних вулиць міста - Січових Стрільців.

«Ця вулиця «плаває», коли поступає велика кількість опадів. Чому так відбувається? Зараз в місті більше асфальту. Колись було більше зелених зон, вода швидше поглиналась.

А зараз усе стікає у дощеприймальні решітки. Ми їх чистимо, але й бачимо, що і люди викидають сміття, і листя туди паде.

При сильній інтенсивності опадів цей весь бруд призводить до того, що вода просто не встигає стікати у дощеприймальні решітки. Ми вже неодноразово говорили, що на Січових Стрільців має бути побудований ще хоча б один колектор.

Оскільки пропускова здатність тих, які є зараз досить мала. Треба робити новий колектор через центр міста, який би мав йти по вул. Бандери - Мельника з переходом аж до вул. Гурика. Він би розвантажив мережу.

На це потрібні кошти. На цей час, під час інтенсивної кількості опадів, вода підіймається і просто не встигає сходити. Таке явище трапляється будь-де, не лише у Франківську. Навіть Європа плаває», - розповів Володимир Шпег.

Нагадаємо, минулорічні дощі підтоплювали підвальні та офісні приміщення, вулиці міста, ускладнюючи, а подекуди й зупиняючи рух транспорту.

вулиця Галицька (2020 рік)

вулиця Надрічна (2020 рік)

вулиця Січових Стрільців (2020 рік)

Фото: Чат 112


Читайте також:

В Івано-Франківську через зливу затопило вулиці (ФОТО/ВІДЕО)

Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)

Вулиця у воді та фекаліях: мешканці Надрічної прийшли скаржитись до мера


18.05.2021 4192
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

417
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

367
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

814
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11081 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1411
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2715

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

135

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

653

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1970

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1046
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

75
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1234
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

625
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

173
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

305
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

402
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

712
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3402
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

196
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

392
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

688
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

883