Більше, ніж минулого місяця. Скільки прикарпатців постраждали від укусів змій у липні

Упродовж другого місяця літа в Україні зареєстрували 61 звернення за медичною допомогою через ураження зміїною отрутою. 

Про це Фіртці повідомили у Центрі громадського здоров'я.

Зокрема, в Івано-Франківській області зафіксували п'ять звернень за меддопомогою через укуси змій. На противагу — цьогоріч у червні на Івано-Франківщині зафіксували два звернення за медичною допомогою через укуси змій. 

Серед постраждалих від укусів змій в Україні - 21 дитина та 22 жінки. Зокрема, у липні зафіксували 31 звернення.

Летальних випадків за липень не зареєстрували.

Зазначимо, що за аналогічний період 2020 року зафіксували 43 звернення через укуси змій, серед постраждалих 10 дітей та 23 жінки, а у 2019 році — 131 звернення, з них 32 дитини й 49 жінок.

Крім того, всього у 2020 році зафіксували 249 звернень через укуси змій, з них 49 дітей та 97 жінок. 83 людини отримати протиотруту. Тоді як у 2019 році зафіксували 363 звернення, а у 2018 — 396, одна людина померла.

Також рятувальники наголошують, що людям влітку потрібно бути особливо обережними. Адже при спеці плазуни стають малорухливими, через що збільшується шанс наступити на них. Окрім того, в цей період люди частіше бувають на природі, а отже, зростає ймовірність отримати укус змії. Та, якщо все ж таки уникнути укусу змії не вдалось, панікувати не варто.


  • Не руками, а ціпком: не торкайтеся невідомих предметів руками.

Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах.

Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

  • Перевіряйте: не сідайте, якщо не перевірили місце.

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, прошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають якомога далі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.

  • Не наближайтеся і не торкайтеся: змії агресивні у відповідь.

У більшості випадків змії, які мешкають в Україні, намагаються втекти, щойно помічають людину; агресію проявляють лише в разі небезпеки.

Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію.

Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.

  •  Одягайтеся відповідно: підготуйтеся до походу.

Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.

Найголовніша допомога для постраждалого — медична, тому якнайшвидше доправте його до лікарні. Вже у медзакладі можуть прийняти рішення ввести антитоксин, але через ризик побічних явищ його призначають лише у важких випадках.

Нагадаємо, на Прикарпатті почастішали випадки укусів змій серед дітей. Зокрема, 8 липня на Франківщині троє дітей постраждали від укусу змій. Потерпілі потрапили до реанімації у важкому стані.


Читайте також:

У франківській багатоповерхівці виявили змію (ФОТО)

На Косівщині дитина потрапила до реанімації через укус змії

На Коломийщині чоловіка вкусила змія: потерпілий у важкому стані

На Прикарпатті дитину вкусила змія

Прикарпатець потрапив до реанімації через укус змії: потерпілий у важкому стані


19.08.2021 6729
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1495
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

747
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

927
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2407 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

750

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

656

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

629

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10290
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1137
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5206
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

948
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2746
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1138
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

339
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

658
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

570
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

619
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

975 2