Бестселери українського книжкового ринку: огляд від Фіртки

Наші книжкові огляди вже не просто увійшли у звичку, а стали певною традицією на Фіртці. Сьогодні в списку must read знову бестселери (теперішні й майбутні) українського книжкового ринку.

Починаємо знайомитись ближче разом з нашим книжковим оглядачем Остапом Микитюком.


І почну відразу ж з продовження, як би це дивно не звучало. В минулому огляді я почав розповідати вам про мальописи Романа Крижанівського. І після знайомства з його кроликами-супергероями, я вирішив продовжити цю цікаву історію. Наступним мальописом став — «Орден Лицарів. Привид з минулого». І це просто бомба.

Роман Крижанівський віртуозно нагадує нам про Савамуру, Узп, Мойчика, Рекстоуна, Ла-Круна і Вася. Автор закидає цю братію не абикуди, а в минуле в єгипетські піски. Їхнє завдання знайти чорну піраміду і знешкодити древнє зле божество. Мальопис дещо відрізняється від класичних представників цього жанру. Цього разу трошки більше малюнків і трошки більше тексту. Але це створює певний шарм.

Вся ця історія Ордену Лицарів сповнена екшену, головоломок і справжньої напруги. Однозначно рекомендую цю історію дітям та їхнім батькам. Мій племінник, до речі, в неймовірному захваті.


Наступна книжка — доросла, зважена і філігранна наче коштовна прикраса, як мінімум на вашій книжковій полиці. Це поетична збірка Сергія Жадана — «Список кораблів». 58 віршів написаних у 2018-2019 роках заворожують вже впізнаваним стилем Сергія й оздоблені не просто ілюстраціями, а справжніми картинами, написаними спеціально для цих віршів прекрасною художницею Катериною Касьяненко.

Говорити про вірші інколи дуже складно, особливо про вірші Жадана — вони сповнені любові, самотності, втрат і здобутків. Вони пронизують до кісток. Вони вражають у саме серце.


Третьою книжкою цієї добірки я обрав роман, який став для мене відкриттям 2020 року. Це  «Дивні люди» Артема Чапая. Історія знайомить нас з неандертальцем Степаном Вовком, вихованцем інтернату, який досяг повноліття і вимушений покинути свій секретний прихисток. Життя відразу кидає його у саму гущу подій — чорна робота в мандрівному цирку, акторська робота в підпільній порностудії, скитання полями центральної України й часом абсурдні, часом дуже драматичні та частіше неймовірно романтичні перипетії.

Артем Чапай починаючи з дещо фантастичної історії появи Степана Вовка на світ розкриває рани цілого суспільства і його реальної абсурдності. «Дивні люди» схожістю головних героїв дещо нагадали мені один з відомих романів Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» та як виявилось Артем не читав цієї книжки. Результат дуже цікавий.


А завершує мою сьогоднішню добірку «Рок-н-рол» — потужний, драйвовий, рокенрольний та водночас глибокий і драматичний роман фронтмена гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка. Він змішує вигадку і реальність. На сторінках роману перед нами розкривається історія всесвітньовідомого  рок-бенду з Луцька «Дерти Лаха» (можете не гуглити, такого гурту не існує, це вигадка Сергія). Та все, що відбувається з гуртом мало схоже на вигадку насправді. Хлопці приїздять до Києва у студію в надії записати новий альбом, що поверне їм колишню славу й драйв. На студії хлопці знайомляться з… фатальною жінкою, продюсеркою і просто богинею Лєною Кравіц, себто Оленкою Кравець дівчиною з минулого Сема…Отут і починається найцікавіше.

Сергій Мартинюк вдало переплітає глибоку любовну історію з драмою рок-гурту і несподіваними зустрічами реальних героїв українського шоу-бізу: ще живим Кузьмою, з Сашком Положинським, Іреною Карпою, Валерієм Харчишиним та іншими. Це роман не дарма називають вибухом! Вибухом емоцій, відвертості й залаштунками української музики.


На цій рок-н-рольній ноті ми кажемо вам — до зустрічі наступного тижня!


05.12.2020 4264
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1960
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1127
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

319
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

645
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2