Барак – Міт

 

 

Завершилися вибори і в Сполучених Штатах Америки. Переможець, як і переможений, відомий. Світ з полегшенням зітхнув, світ з болем зітхнув, світ індиферентно дихає.  Якщо порівнювати на загал американську гонку за електоратом з українською, то перше, що разюче впадає у вічі – уміння політиків, на перекір усім емоціям, визнавати свою поразку і не зловтішатися з переможених. А друге,головніше за перше, – результати виборів сто років не підраховують. Це, звичайно, у них.

 

Наявні й деякі спільні риси між нашою і їхньою моделями де-фактної  виборчої системи: коли голосуєш за Ромні, трапляється, опосередковані об’єкти виборів, як то електронні термінали,  голосують за Обаму і діаметрально навпаки(хоч до своїх терміналів нам ще далеко поки, у нас, як відомо, на дільницях у попиті термінатори).  Друге, що поєднує нас, і це думка не тільки так би мовити  автора-дилетанта, а компетентних експертів, так це відсутність у передвиборчих програмах основних кандидатів реальних ідей виходу із локальної і глобальної кризи. Здебільшого риторика протиборствуючих сторін зводилася до напівпопулістських і затяжних гасел «Америка  і надалі номер один», «ми подолаємо разом кризу», «у нас місія завжди одна – помогти собі, своїм дітям і світові». 

 

Щодо останньої тези, то тут, як відомо, ідеологічні шляхи республіканця Ромні з демократом Обамою кардинально розійшлися. Перший вбачав вихід у зменшенні податкового навантаження на великий бізнес, державного втручання в приватні справи корпорацій і  середній курс імпортноорієнтованої економіки з підсиленням доларової валюти. Другий у своїй риториці відстоював м’яку експортну економіку, зі здешевленням долара, подальші широкомасштабні державні субсидії та вливання в ті корпоративні сегменти, що серйозно потребують фінансової підтримки.

 

 Зовнішньополітичні бачення також не знаходили стовідсоткового спільного знаменника у кандидатів на посаду президента, що в історичному дискурсі доволі резонно, зважаючи  на жорстку, войовничу лінію Республіканської партії і підкорення простору у стилі «софт» демократами.

 

Обама серед мас позиціонував себе, як другий Рузвельт, а Міт Ромні, як другий Рейган.  Барак Обама, як стверджує, християнин, що боронить права гомосексуалістів, права жінок на аборти, посилене дослідження стовбурових клітин; Міт –християнин, що вірить, що людина здатна стати Богом, оскільки  Бог теж колись був людиною.

 

І що нам, українцям, з того ? На жаль, небагато. Бо над нами завис ризик, незалежно, за великим рахунком, переміг би Барак чи Міт, зниження з боку американців щодо нас геополітичних  цілей – нізащо не дати знову абсорбувати Росії Україну. Шкода, але бжезіністів в таборі демократа значно поменшало у зв’язку з перекиданням геостратегій на Близький Схід та Іран. Шкода, якщо, десь, колись, велика кривава війна таки почнеться. Будь-де. За будь-кого.

 

Одним словом, тріумф Колоба і його дванадцяти колоній відкладається на невизначений час, а Барак продовжує шукати екзопланету під назвою «Демос». Будуйте, майбутні емігранти, хто з чого може, зорельоти )(

 

 


13.11.2012 Яв Назар 1672 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1351
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

575
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1986
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2393 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

647

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

625

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1128
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5196
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

329
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2