Як визначити хвору печінку?

 

/data/blog/108351/fdd0324c2d570964208a989444e01035.jpg

 

Печінка є досить великим внутрішнім органом у людини. Щодня численні клітини печінки виконують найрізноманітніші важливі функції. У першу чергу , вони відповідають за підтримання чистоти всередині організму. Можна сказати, що печінка - це своєрідний фільтр, який не допускає в загальний кровотік жодні отруйні шкідливі речовини.

 

Саме тому дуже важливо вчасно помітити найперші ознаки того, що даний орган не в порядку. Його робота настільки важлива для організму, що через хворобу печінки можуть початися численні інші проблеми і в цілому погіршитися стан пацієнта. Як дізнатися і перевірити, чи хвора печінка?      Кожна людина може самостійно визначити, чи є у неї які-небудь проблеми з печінкою, якщо буде уважно стежити за станом свого здоров'я і зовнішністю. Адже всі подібні захворювання мають цілий ряд симптомів. Щоб помітити більшість з них, достатньо просто уважно подивитися на людину. Детальніше про такі ознаки буде розказано далі.А, крім того, можна здати аналіз крові і точно дізнатися, чи існують проблеми з обговорюваним органом. У деяких випадках призначається також дослідження організму ультразвуком. Обидва ці способи є звичними для нас і практично безболісними.

 

Які перші ознаки при хворій печінці?

На обличчі: 1. Білки очей набувають жовтуватий відтінок, помітити який дуже легко. 2. Стан шкіри на обличчі різко змінюється - з'являється багато прищів, вона стає занадто сухою або ж, навпаки, занадто вологою. 3. З'являються судинні "зірочки" і пігментні плями.

На шкірі: 1. Шкіра на всьому тілі може придбати жовтуватий відтінок. 2. На будь-яких ділянках шкіри можуть почати різко проявлятися пігментні плями. Таким чином шкірний покрив намагається взяти на себе частину функцій печінки. 3. Шкіра виглядає млявою і втомленою. 4. На всьому тілі починають з'являтися жировики.

Крім таких зовнішніх ознак людина може: • почати швидко втомлюватися і втратити свою колишню працездатність; • втратити апетит; • обзавестися млявим випираючим животом, який, можливо, є наслідком скупчення рідини в черевній порожнині; • відчути, що змінилися колір і структура волосся і нігтів. Вони стали більш ламкими і слабкими; • страждати від безсоння і нічної пітливості; • відчувати постійний присмак гіркоти в роті і помічати, що язик покритий жовтуватим нальотом. Але також це може бути ознакою гастриту із зниженою кислотністю. • почати погано переносити надто жирну їжу, навіть якщо раніше такої особливості у неї не спостерігалося; • і багато іншого.

    

Якщо у пацієнта з'явилися явні ознаки хвороби печінки, то лікар, швидше за все, направить його на спеціальне обстеження, в процесі якого вивчить зовнішній вигляд печінки за допомогою спеціального приладу. За її виглядом можна визначити, що в організмі людини з'явилася проблема. Наприклад, про це свідчить зміна форми печінки, її кольору і структури.

 

Еластографія (елестометрія) – один з найбільш сучасних методів ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити якісні та кількісні показники жорсткості тканин. Це корисний інструмент для дослідження поверхнево розташованих органів (молочної, щитовидної та слинних залоз, лімфовузлів, м’яких тканин), а також оцінки ступеню фіброзу при хронічних захворюваннях печінки та злоякісності новоутворень.

Фіброз печінки – це розростання сполучної тканини в печінці, яке відбувається при пошкодженні гепатоцитів (печінкових клітин) вірусами гепатитів В, С і алкоголем, токсичними речовинами та іншими факторами. Прогресування фіброзу печінки призводить до цирозу печінки, печінкової недостатності та портальної гіпертензії.

Еластографію (еластометрію) називають «віртуальною пальпацією». Еластичні (пружні) властивості тканини змінюються при різних захворюваннях і при старінні. За допомогою ультразвукового датчика досвідчений лікар ніби «прощупує» орган.

Після комп’ютерної обробки інформація передається на екран монітора, де ділянки з різними механічними властивостями відображаються різним кольором. Таке зображення називається «еластограма». В досліджуваному об’ємі тканин можливо провести якісні вимірювання і, шляхом порівняння з еталонними значеннями, зробити висновок про наявність патології і її характер

 

Показання до проведення еластографії (еластометрії):

цироз печінки на різних його етапах (з метою підтвердження діагнозу та моніторингу лікування);

хронічні вірусні гепатити;

вірусоносійство після перенесеного інфекційного гепатиту;

криптогенні гепатити (нез’ясованої етіології);

автоімунний гепатит;

жирова інфільтрація печінки з підвищенням активності печінкових ферментів або жирова дистрофія печінки;

алкогольне ураження печінки з ознаками цитолізу і холестазу;

токсичні ураження печінки, довгостроково протікає жовтяниця;

тривале підвищення активності трансаміназ на тлі медикаментозної терапії інших захворювань;

склерозуючий холангіт, тривале підвищення білірубіну.

Важливо зберегти здоров’я і попередити можливість негатифних наслідків через неправильне діагностування. Тому обов’язково звертайтеся до спеціалістів! Лікувально-діагностичний центр святого Луки оснащений найновітнішим обладнанням ультразвукового обстеження, яке дозволяє визначити ймовірність злоякісності новоутворень в щитовидній,  молочній залозах та  виявлення цирозу печінки методом еластометрії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УЗД кабінет

Лікувально-діагностичного центру святого Луки

м. Івано-Франківськ

вул.. Гарбарська 22

Інформаційна лінія: (0342) 72-47-31

(098) 417-88-31

(050) 940-07-81

http://medcentr.if.ua/diahnostyka-ta-likuvannia/7-ultrazvukova-diahnostyka.html


06.06.2016 50059 2
Коментарі (2)

21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

248
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

310
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

728
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10494 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1360
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2637

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

601

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1801

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1002

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1413
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1149
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

581
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

834
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

127
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

258
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

355
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

671
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3350
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

145
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

342
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

642
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

835