Як визначити хвору печінку?

 

/data/blog/108351/fdd0324c2d570964208a989444e01035.jpg

 

Печінка є досить великим внутрішнім органом у людини. Щодня численні клітини печінки виконують найрізноманітніші важливі функції. У першу чергу , вони відповідають за підтримання чистоти всередині організму. Можна сказати, що печінка - це своєрідний фільтр, який не допускає в загальний кровотік жодні отруйні шкідливі речовини.

 

Саме тому дуже важливо вчасно помітити найперші ознаки того, що даний орган не в порядку. Його робота настільки важлива для організму, що через хворобу печінки можуть початися численні інші проблеми і в цілому погіршитися стан пацієнта. Як дізнатися і перевірити, чи хвора печінка?      Кожна людина може самостійно визначити, чи є у неї які-небудь проблеми з печінкою, якщо буде уважно стежити за станом свого здоров'я і зовнішністю. Адже всі подібні захворювання мають цілий ряд симптомів. Щоб помітити більшість з них, достатньо просто уважно подивитися на людину. Детальніше про такі ознаки буде розказано далі.А, крім того, можна здати аналіз крові і точно дізнатися, чи існують проблеми з обговорюваним органом. У деяких випадках призначається також дослідження організму ультразвуком. Обидва ці способи є звичними для нас і практично безболісними.

 

Які перші ознаки при хворій печінці?

На обличчі: 1. Білки очей набувають жовтуватий відтінок, помітити який дуже легко. 2. Стан шкіри на обличчі різко змінюється - з'являється багато прищів, вона стає занадто сухою або ж, навпаки, занадто вологою. 3. З'являються судинні "зірочки" і пігментні плями.

На шкірі: 1. Шкіра на всьому тілі може придбати жовтуватий відтінок. 2. На будь-яких ділянках шкіри можуть почати різко проявлятися пігментні плями. Таким чином шкірний покрив намагається взяти на себе частину функцій печінки. 3. Шкіра виглядає млявою і втомленою. 4. На всьому тілі починають з'являтися жировики.

Крім таких зовнішніх ознак людина може: • почати швидко втомлюватися і втратити свою колишню працездатність; • втратити апетит; • обзавестися млявим випираючим животом, який, можливо, є наслідком скупчення рідини в черевній порожнині; • відчути, що змінилися колір і структура волосся і нігтів. Вони стали більш ламкими і слабкими; • страждати від безсоння і нічної пітливості; • відчувати постійний присмак гіркоти в роті і помічати, що язик покритий жовтуватим нальотом. Але також це може бути ознакою гастриту із зниженою кислотністю. • почати погано переносити надто жирну їжу, навіть якщо раніше такої особливості у неї не спостерігалося; • і багато іншого.

    

Якщо у пацієнта з'явилися явні ознаки хвороби печінки, то лікар, швидше за все, направить його на спеціальне обстеження, в процесі якого вивчить зовнішній вигляд печінки за допомогою спеціального приладу. За її виглядом можна визначити, що в організмі людини з'явилася проблема. Наприклад, про це свідчить зміна форми печінки, її кольору і структури.

 

Еластографія (елестометрія) – один з найбільш сучасних методів ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити якісні та кількісні показники жорсткості тканин. Це корисний інструмент для дослідження поверхнево розташованих органів (молочної, щитовидної та слинних залоз, лімфовузлів, м’яких тканин), а також оцінки ступеню фіброзу при хронічних захворюваннях печінки та злоякісності новоутворень.

Фіброз печінки – це розростання сполучної тканини в печінці, яке відбувається при пошкодженні гепатоцитів (печінкових клітин) вірусами гепатитів В, С і алкоголем, токсичними речовинами та іншими факторами. Прогресування фіброзу печінки призводить до цирозу печінки, печінкової недостатності та портальної гіпертензії.

Еластографію (еластометрію) називають «віртуальною пальпацією». Еластичні (пружні) властивості тканини змінюються при різних захворюваннях і при старінні. За допомогою ультразвукового датчика досвідчений лікар ніби «прощупує» орган.

Після комп’ютерної обробки інформація передається на екран монітора, де ділянки з різними механічними властивостями відображаються різним кольором. Таке зображення називається «еластограма». В досліджуваному об’ємі тканин можливо провести якісні вимірювання і, шляхом порівняння з еталонними значеннями, зробити висновок про наявність патології і її характер

 

Показання до проведення еластографії (еластометрії):

цироз печінки на різних його етапах (з метою підтвердження діагнозу та моніторингу лікування);

хронічні вірусні гепатити;

вірусоносійство після перенесеного інфекційного гепатиту;

криптогенні гепатити (нез’ясованої етіології);

автоімунний гепатит;

жирова інфільтрація печінки з підвищенням активності печінкових ферментів або жирова дистрофія печінки;

алкогольне ураження печінки з ознаками цитолізу і холестазу;

токсичні ураження печінки, довгостроково протікає жовтяниця;

тривале підвищення активності трансаміназ на тлі медикаментозної терапії інших захворювань;

склерозуючий холангіт, тривале підвищення білірубіну.

Важливо зберегти здоров’я і попередити можливість негатифних наслідків через неправильне діагностування. Тому обов’язково звертайтеся до спеціалістів! Лікувально-діагностичний центр святого Луки оснащений найновітнішим обладнанням ультразвукового обстеження, яке дозволяє визначити ймовірність злоякісності новоутворень в щитовидній,  молочній залозах та  виявлення цирозу печінки методом еластометрії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УЗД кабінет

Лікувально-діагностичного центру святого Луки

м. Івано-Франківськ

вул.. Гарбарська 22

Інформаційна лінія: (0342) 72-47-31

(098) 417-88-31

(050) 940-07-81

http://medcentr.if.ua/diahnostyka-ta-likuvannia/7-ultrazvukova-diahnostyka.html


06.06.2016 52757 2
Коментарі (2)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2021
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1883
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1882
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5590 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2177 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1535

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

776

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

848

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1051

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1025
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1798
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3704
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10296
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26187
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10216 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7744
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

303
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

408
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1308
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

910