Як Америка замерзала (фото)

 

Поки українці побивалися через нетипово теплу зиму і відсутність снігу на новорічні свята, на іншому кінці світу - в Америці - страждали через надмір снігу й холоду. Аномальна  зима принесла США збитки у щонайменше 5 мільярдів доларів та забрала вже 20 життів. Як пережили стихію франківці, які мешкають у Штатах?

Протягом кількох днів температура у континентальних штатах США від Каліфорнії до Нью-Йорка впала на 14-19 градусів нижче норми. Америку, як у фільмі "Післязавтра", раптово накрили антарктичні морози. Вперше за 100 років замерз Ніагарський водоспад. Температура на Ніагарі сягнула -28 градусів. Найбільших збитків від стихії зазнали компанії, які займаються авіаперевезеннями, адже з 4 по 7 січня довелося відмінити 11 тисяч авіарейсів.

Про стихію попереджали заздалегідь, розповідає Світлана Сіщук, яка з родиною мешкає у Нью-Йорку. "Ми дивимось новини по ТБ. Під час кожного прогнозу погоди, а це мінімум 4 рази на годину, йшла мова про сильні снігопади, які насуваються на Нью-Йорк. Давали прогноз, в яких саме місцевостях снігу має випасти більше і скільки саме, а в яких менше. Такі попередження є постійними: так було минулого року під час снігопаду, так було перед штормом Сенді".

У Нью-Йорку особливих проблем не було. Зазвичай тут снігопади тривають кілька днів. Цьогоріч сніг почав падати 2 січня пообіді, а 5 січня вже пішов дощ. "Із певними змінами в графіку ходили приміські електропоїзди та були затримки на окремих лініях метро. Але про ці затримки повідомлялось у новинах. Влада міста та штату просила без особливих потреб не користуватись власним автотранспортом. Також весь час передавали, на яких автошляхах є проблеми і які альтернативні шляхи можна використовувати. Але одразу зауважу, що в приміській зоні снігу було значно більше, ніж у місті. Та якихось екстратермінових новин не було, тому, швидше за все, обійшлося без чогось особливого". За кілька днів після снігопаду прийшли морози, про які теж попереджали і просили людей зайвий раз не виходити з дому. У ті дні, коли були морози, а для Нью-Йорка -15 - це вже дуже холодно, в деяких будинках, особливо в невеликих приватних, промерзали труби".

Львів'янка Маріанна Попович, яка мешкає у Чикаго, каже, що про наближення стихії передавали не лише по телебаченню та радіо - попередження про температуру приходили також на айфони і смартфони. У Чикаго температура була -23. Оскільки місто розташоване на озері Мічиган, там ще й постійно сильний вітер. "В ці холодні дні ніхто не виходив на вулицю, закрили громадські установи, багато будівель постраждали від холодної погоди, замерзли водопровідні труби, в будинках не було опалення. Але тут все трішки перебільшують і "проблеми похолодання" набувають глобальних масштабів, зауважує Маріанна. Морози у Чикаго тривали три дні, потім різко потепліло й задощило.

Дизайнерка Любця Чернікова, яка нещодавно презентувала у Чикаго свою етно-колекцію, вважає, що "американці не готові до зими. Труби тріскають, айпеди мерзнуть, школи закриті. Люди мають у що вбратися, але не виходять з дому". Любця і досі в Чикаго. Каже, що зима була подібна на українську, але в Америці натомість всі дороги розчищені. Поки американці сиділи вдома, Любця, яка має 10-річний досвід моржування на Бистриці, вирішила ризикнути скупатися у Мічигані, але, каже, не знайшла гарного берега. Ні холод, ні сніг її не злякали - вона ходила на зимовий Петрос і бачила значно страшнішу зиму. Врешті скупалась у ріці Віскансін Делс в штаті Віскансін поблизу озера Лейк Дельтон. "Було -30 за Цельсієм. У такий холод я ще не купалася. Я ледве одягнулася, коли вилізла з води, все боліло, - пригадує дівчина. - Американці були в шоці. Коли ми їх питали, чи дозволено там купатися, вони взагалі не розуміли, що ми хочемо, не зрозуміли, що купатися ми хочемо вже".

Варто зауважити, що комунальні служби в Америці працювали дуже ефективно. "Снігопад мав розпочатись 2 січня пообіді, пригадує Світлана Сіщук, а 2 січня зранку основні дороги в місті та автобани ВЖЕ були посипані піщано-сольовою сумішшю. Найбільші доріжки в парках також були підсипані, ми того дня гуляли з сином і все це бачили. А ввечері, вже коли почався снігопад, тротуари між будинками розчищав маленький грейдер, ми бачили його з вікна. Наступного дня ми не гуляли, а 4 січня вийшли з дитячим візочком, все було розчищено. Не скажу, що все було ідеально, але прогулятись було можливо".

До слова, тротуари біля приватних будинків в Америці в обов'язковому порядку мають розчищати і підсипати власники цих будинків. Навіть щойно обраний мер Нью-Йорка Біл де Блазіо взяв до рук лопату і розчищав територію перед своїм будинком у Брукліні. "Якщо, не приведи Господи, хтось з перехожих впаде, то потім власники будинків будуть різні збитки оплачувати ще дуже довго. Те саме стосується і магазинів, і закладів харчування тощо. Тут двірників як таких немає", - пояснює Світлана. Те, що вона навіть у снігопади могла гуляти з дитиною, стало можливим завдяки 1600 снігозбиральним машинам, які тими днями працювали на вулицях Нью-Йорка.

Зараз про апокаліптичну зиму в Америці вже майже нічого не нагадує. На момент виходу газети у Нью-Йорку було +11, у Чикаго -1. Люди оговталися від шоку і повертаються до звичного ритму життя. Любці Черніковій люта американська зима виявилась навіть трохи на руку - у дизайнерки придбали кілька теплих пальт із колекції.

Наталка ГОЛОМІДОВА, ГК


Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10797 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1789
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1688
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3186

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

268

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1005

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1406

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1292
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1668
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1468
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1188
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

552
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

628
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1827
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1968 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20325
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

304
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

655 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

695
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1038