Агрогноми? Агронавти!

 

 

Село – це наше все. А земля – серце і легені села. Нема землі і села, нема країни, в такому вигляді, в якому ми її ще знаємо. Борімося за село – виграємо всі.

Земельна реформа, яку за вуха, хвіст і інші члени намагаються протягти партфункціонери чинної влади, дійсно, – «тимошенківці» та інші критики «великої реформи»  не брешуть – це, либонь,  занадто велика афера, навіть для нашої розгнузданої держави.

На тему «мінуси від ринку приватизації  землі для сільськогосподарського  призначення» можна начитатися поза цим коротким райтінгом  до суцільного посиніння всього, що  перетинає екватор пупця.

А от піар, який затіяла влада, навколо просування цього питання в наші схвальні, покірливі уми дедалі більше вражає усіма фарбами буття. Хто лише не взявся вставляти свої п’їть копійок з екранів і радіо про « право, свободу та вигоду від своєї власності». Відверто, не здивуюся, коли трансевстит «діва Монро» і секс-символ Даша Астаф’єва ще долучаться в недалекому майбутньому до проблем наших з вами негламурних сільгосп буднів. Якби Жерар Депардьє не був у «чорному списку», то й він би ймовірно нас переконував в єдино правильному рішенні нашої влади. А як там з графіком у Скарлет Йогансен ?..

Можна все що завгодно «звільнити під ринок» і кого завгодно, та якщо існує кричуща корупція, олігархат, категорії «бідний і багатий» не зужиті практикою справедливого права, то, будьте мудрі, не задавайтеся дурними надіями, що якщо щось назвали «західною реформою», то вона є тим по суті своїй і обов’язково запрацює, навіть колись-колись там.

Та як у нас профанують не лише світлі поняття, а й самі слова, то іноді страшно стає за майбутнє української мови і пульс щирих філологів. Після Януковича слово «покращення» надовго випало з лінгвістичного побуту, Петру Олексійовичеві ми маємо «завдячувати» спаплюженню іноземних – велика втіха для Ірини Фаріон -  слівців, «деолігархізації» і держави Сінгапур в цілому з її харизматичним лідером, - за що вони заслужити таке ?

Саакашвілі вчасно зрозумів, що й по нього і його Грузію прийшли масні слова, тому він почав парирувати своїми – хоч на вухо дещо хаотичними, та різкими і правильними. І навіть оволодів українською мовою, набагато краще, ніж міністр Аваков за все життя.

Не провладні експертні язики говорять навперебій про наміри сьогоднішніх із влади закріпитися надовго в цій країні, після того як вони підуть, мовляв, вони побоялися чи не захотіли за бонуси для свого пролонгування у владі по-серйозному чіпати маститих і давніх металургів і енергетиків, не пішли путями Саші Стоматолога і його шалених рекетирів, а активи і впливи на одних шоколадках, езмеї і наданнях юридичних послуг не заробишся і не закріпишся в еліті фундаментально.

 

Звісно, існує конспірологічна теорія про те, що землю перепродають транснаціональним корпораціям, коли скуплять «наші», в основному західним і частково китайським. Недосконале законодавство з його прогалинами і щілинами дає таку змогу. Не дивуйтеся, якщо москалі теж стоять у черзі, відразу за китайцями.

Найбільший розвід полягає в тому, що наш народ – бідний. І горе-знавці, мудрагелі ринкових відносин не спішать бідним розбалакувати про те, що наш сільгоспзем ринок, як і всюди зараз у світі відносного благоденства і деактуалізації голоду, недооцінений.

Якщо у дев’яностих надання права приватизації нерухомості об’єктивно збагатило українців, особливо тих, що віддавна замешкали у стратегічних районах міст і потім не задарма продали своє майно або здали в оренду, то у нашому випадку це не проходить. Цей продаж – тільки на їду. І «добрі люди», що просувають цей проект в парламенті і поза ним, про це не можуть не знати.

Пару років тому гуцулів розвели «кієвскіє» і «дахнєцкі», спокусивши продати їм їхні гірські верховинські садиби. І що за це отримали гуцули ?(благо, не всі). Розбиті джипи і гнітючу ностальгію за кіньми ? А конина, то не машина, джіп їсти си не хоче конюшини, і батогом його не заведеш.

А тепер ми отримаємо остаточний декаданс села, коли останній дзідзьо (не той, що муз-клоун, звичайний сільський дідусь )  з плугом переїде в вороже йому місце серед височин коробачастих панелів ? Це, якщо у нього знайдуть добрі родичі…

Українські міста потрібно звільняти від селян, їх вже занадто багато всюди, крім самого села. У Голландії село процвітає, і у Бельгії не пустує, і з містами халепи нема. Бо там давно віднайдена і розроблена гармонія: існують політичні партії з мінімально  фейковими гаслами , існують урядові програми з надання доступних кредитів дрібним і середнім фермерам, пільг і всілякого заохочення працювати та відпочивати  - в чистому, зеленому, наче намальованому альпійському (в Швейцарії) селі.

Чим Карпати гірші за Альпи скажіть ?  Тільки тим, що в Карпатах снігові люди не живуть ?  З такими реформами села, як у нас, вони скоро можуть там замешкати. Еволюція знає і зворотні шляхи.

Мені начхати, що Бахматюк трохи збідніє (він і так типу банкрут у нас давно) і Косюк трохи, може, недоотримає, через збільшення конкурентів в агро-бізнесі, я точно знаю, що дрібне фермерство, яке в нас животіє, точно постраждає. Кури Бахматюка будуть і далі нести золоті яйця для арабів, а тут вони будуть коштувати завдяки земельній олігополії як  Фаберже. І ця держава може мати яйця між ногами ? А мізки ?.. Хіба що між ногами.

Тому от-от прийдешня, нова політична сила  «Зелене Село» не лишень розвантажить місто і завантажить село  - не новими і  старими податками, - а чіткою, розумною програмою ефективних і давно назрілих рішень, й сформує новий агроурбанопорядок, на зразок симфонії між кришталево чистим озером на вершині гори і бірюзовим басейном на даху п’ятизіркового готелю «Хаятт».  А одночасно  з цим українці мають висловити публічно своє «фе» тій реформі, що пропонує влада. Бажано у великій масі, але без майданних закликів «геть влада» - до 2019.

Якщо ви селянин – то ви за апгрейд села і апдейт міста. Якщо ви типовий містянин, то за апгрейд міста і апдейт села. Ви не вороги і майже однодумці, це як різниця між неолібералізмом і неоконсерватизмом.  Посутньо не значна. А якщо ви селюк чи міщук – то  місце вам у кюветі Пацикова.


24.06.2017 Яв Назар 2906 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1101
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6438 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

288

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7963
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

366
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537