5 плюсів відпочинку на морі

 

Постійна слабкість, апатія, депресія… Лікарі тільки розводять руками — начебто і не хворий, але і не здоровий. Це — типова картина синдрому хронічної втоми (СХУ). У такій ситуації гостро необхідний повноцінний відпочинок, і краще всього — біля моря.

 

П‘ять морських плюсів

  • Морські процедури в першу чергу діють на шкіру. Звідси інформація передається нервовій системі, яка тісно пов’язана з імунітетом. Тому купання зміцнює організм.
  • Під час перебування у моря кожна клітинка організму насичується йодом. У ньому гостро потребує щитовидна залоза — центр всіх залоз внутрішньої секреції, їх диригент. Щоб заспокоїти нервову систему, зменшити викид адреналіну, треба насамперед думати про свій організм.
  • Морською водою корисно полоскати горло, промивати носоглотку. Краще брати для цього воду в ранні ранкові години і подалі від берега — отпливайте на глибоководдя. Завдяки своєму йодистому складу і солоності вода в морі під впливом сонячних променів щодня самоочищається. Така природна дезінфекція краще будь-яких фільтрів. Так що кип‘ятити воду не потрібно, тим більше що при нагріванні розкладаються корисні для здоров’я мікроелементи.
  • Гарні для організму не тільки морські купання, але і просто прогулянки біля моря. Ходіть по мокрій гальці, по піску — така природна рефлексотерапія дуже допоможе втомленій нервовій системі.
  • Кожен з нас помічав, яке особливе повітря на краю моря — смачне, свіже, ароматне, особливо на сході або заході. В цей час воно найбільш цілюще — вдихайте його на повні груди! Для вечірніх і ранкових посиденьок, коли біля моря панує приємна прохолода, краще вибирати тихі, не надто освоєні місця на березі, де крізь воду видніються водорості.

Сім морів

Найсприятливіший час для відпочинку при СХВ — весна і осінь, коли немає спеки. Якщо ж відпустк випав на літо, намагайтеся вибрати місце, де сонце не дуже агресивне.

Куди саме їхати — питання індивідуальне. Багато страждають від алергії. Якщо до того ж є астма або хронічний бронхіт, найкраще вирушати в Крим, на Чорне море.

Чудово заспокоює нервову систему Балтика, де достатня кількість йоду у воді поєднується з помірним кліматом на узбережжі.

Навіть холодне Біле море, не дуже популярне як місце відпочинку, можна використовувати для оздоровлення, особливо тим, хто живе в північних широтах або погано
переносить спеку. На цих морях добре загартовуються, а це дуже благотворно при СХУ. Тільки треба дотримувати обережності: починати загартовування не в перший день в холодній воді, а ще вдома готуватися з допомогою контрастного душу і прохолодних обливань.

Хочете додатково до лікування нових вражень? Їдьте на Далекий Схід. Там не тільки чудові моря, але і гейзери з водою, які містять багато корисних мікроелементів.

Мертве і Червоне море, як надзвичайно солоні, особливо корисні тим, у кого СХУ протікає з різними шкірними проявами, астматичними нападами. У цих краях чимало місць, де під спостереженням медиків проводять добре організоване оздоровлення. У багатьох зарубіжних готелях-лікарнях можна отримати набір необхідних процедур: масаж з участю морської води і препаратів на основі водоростей, спеціальний душ, лікувальні ванни.

 

Тетяна Агушина, vkurse.ua


25.07.2012 1920 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

953

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3654
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

92
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

202
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850