5 плюсів відпочинку на морі

 

Постійна слабкість, апатія, депресія… Лікарі тільки розводять руками — начебто і не хворий, але і не здоровий. Це — типова картина синдрому хронічної втоми (СХУ). У такій ситуації гостро необхідний повноцінний відпочинок, і краще всього — біля моря.

 

П‘ять морських плюсів

  • Морські процедури в першу чергу діють на шкіру. Звідси інформація передається нервовій системі, яка тісно пов’язана з імунітетом. Тому купання зміцнює організм.
  • Під час перебування у моря кожна клітинка організму насичується йодом. У ньому гостро потребує щитовидна залоза — центр всіх залоз внутрішньої секреції, їх диригент. Щоб заспокоїти нервову систему, зменшити викид адреналіну, треба насамперед думати про свій організм.
  • Морською водою корисно полоскати горло, промивати носоглотку. Краще брати для цього воду в ранні ранкові години і подалі від берега — отпливайте на глибоководдя. Завдяки своєму йодистому складу і солоності вода в морі під впливом сонячних променів щодня самоочищається. Така природна дезінфекція краще будь-яких фільтрів. Так що кип‘ятити воду не потрібно, тим більше що при нагріванні розкладаються корисні для здоров’я мікроелементи.
  • Гарні для організму не тільки морські купання, але і просто прогулянки біля моря. Ходіть по мокрій гальці, по піску — така природна рефлексотерапія дуже допоможе втомленій нервовій системі.
  • Кожен з нас помічав, яке особливе повітря на краю моря — смачне, свіже, ароматне, особливо на сході або заході. В цей час воно найбільш цілюще — вдихайте його на повні груди! Для вечірніх і ранкових посиденьок, коли біля моря панує приємна прохолода, краще вибирати тихі, не надто освоєні місця на березі, де крізь воду видніються водорості.

Сім морів

Найсприятливіший час для відпочинку при СХВ — весна і осінь, коли немає спеки. Якщо ж відпустк випав на літо, намагайтеся вибрати місце, де сонце не дуже агресивне.

Куди саме їхати — питання індивідуальне. Багато страждають від алергії. Якщо до того ж є астма або хронічний бронхіт, найкраще вирушати в Крим, на Чорне море.

Чудово заспокоює нервову систему Балтика, де достатня кількість йоду у воді поєднується з помірним кліматом на узбережжі.

Навіть холодне Біле море, не дуже популярне як місце відпочинку, можна використовувати для оздоровлення, особливо тим, хто живе в північних широтах або погано
переносить спеку. На цих морях добре загартовуються, а це дуже благотворно при СХУ. Тільки треба дотримувати обережності: починати загартовування не в перший день в холодній воді, а ще вдома готуватися з допомогою контрастного душу і прохолодних обливань.

Хочете додатково до лікування нових вражень? Їдьте на Далекий Схід. Там не тільки чудові моря, але і гейзери з водою, які містять багато корисних мікроелементів.

Мертве і Червоне море, як надзвичайно солоні, особливо корисні тим, у кого СХУ протікає з різними шкірними проявами, астматичними нападами. У цих краях чимало місць, де під спостереженням медиків проводять добре організоване оздоровлення. У багатьох зарубіжних готелях-лікарнях можна отримати набір необхідних процедур: масаж з участю морської води і препаратів на основі водоростей, спеціальний душ, лікувальні ванни.

 

Тетяна Агушина, vkurse.ua


25.07.2012 2202 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1155
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3161 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

929

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123