27 років тому Івано-франківське «Прикарпаття» дебютувало у Першому чемпіонаті незалежної України (фото)

Перший чемпіонат незалежної України з футболу серед команд Вищої ліги стартував 6 березня 1992 року в Одесі та Миколаєві.

Першу перемогу у новітньому чемпіонаті України здобув миколаївський « суднобудівник». Який мінімально переміг шепетівський «Темп». В Одесі, матч між  місцевим «Чорноморцем» та «львівськими «Карпатами»  завершився у нічию - 2:2.

Саме в цьому матчі був забитий перший м'яч в історії  незалежних чемпіонатів України. Його автор  Анатолій Мущинка, що відзначився у ворота одеситів на 22 хвилині гри.   

Наступного дня, 7 березня на стадіоні «Електрон» (сучасний «Наука» ім. Романа Микитюка) в Івано-Франківську,  як і в інших семи містах України, були зіграні інші перші матчі дебютного   чемпіонату України серед команд вищої ліги.

 (світлина — футбольна команда «Прикарпаття» на передодні старту першого чемпіонату України серед команд вищої ліги. Яремче, турбаза «Гуцульщина»).

Місцеве «Прикарпаття» в цей день приймало луцьку «Волинь», яку на той час очолював Мирон Маркевич.  В присутності  8 000 глядачів, які зібрались на трибунах затишного стадіону біля міського озера, команди, що змагались в одній із  двох груп першого чемпіонату України у вищій лізі, у несприятливих погодних умовах, на важкому та вологому полі, зіграли у нічию - 0:0.

Як і свій перший матч, так і наступні, іванофранківці проводили на стадіоні «Електрон», оскільки головна спортивна споруда Івано-Франківська – МЦС «Рух», вже п'ятий рік перебувала на реконструкції, яка не завершена й до сьогоднішнього дня.

На превеликий жаль, сьогодні, стадіон «Наука» мало чим нагадує спортивну споруду на якій фактично творилась історія новітнього українського футболу, перебуваючи у цілковитій руйнації  та занепаді.

 «Прикарпаття» зіграло всі дев'ять домашні матчі  на «Електроні»,  здобувши в них три перемоги ( над СКА Одеса - 1:0;  «Зорею -Малс» - 2:1 та охтирським «Нафтовиком» - 4:1), чотири нічиї («Волинь», «Нива» Тернопіль, «Динамо» Київ – всі - 0:0, 1:1 із харківським «Металістом») та двічі поразки («Буковини»  та  «Дніпро» - 0:1).

 На усіх домашніх матчах побувало 57 500 глядачів, а найбільше на матчі із «Динамо» - 15 000 глядачів.

«У когорту вищої ліги ми потрапили із другої союзної ліги, коли здобули срібні нагороди останнього чемпіонату СРСР», - згадує Ігор Мельничук, гравець команди «Прикарпаття», який провів 16 матчі у дебютному чемпіонаті.

«Чого нам не вистачило, щоб вдало виступити та зберегти прописку у вищій лізі? Мабуть, досвіду та певного везіння. В жодному із матчів ми не поступались своїм опонентам.  До того ж, до цього можна додати певну упередженість із боку арбітрів до нашої команди. Також  вплинув конфлікт між деякими гравцями та головним тренером команди Іваном Краснецьким, напередодні матчу у Києві, із «Динамо», якому ми поступились - 0:2 та фактично втратили шанси на збереження місця у вищій лізі».

В далекому 1992 р. перший чемпіонат України був винятковим, так званим перехідним. Він тривав  чотири місяці, з березня по червень. Це було пов'язано з тим, що в Україні запроваджувалась європейська система проведення чемпіонатів за системою «осінь-весна», позбувшись назавжди радянської – «весна-осінь».

Посівши у своїй другій групі дев'яте місце з десяти команд, «Прикарпаття» понизилось у класі. Команда два наступні сезони виступала у першій лізі.

Володимир Омом для Фіртки


07.03.2019 2154 1
Коментарі (1)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

440
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

340
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6507 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2421 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1806
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2295

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

427

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

435

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

512

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

901
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

253
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

394
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

549
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

294
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

419 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

715
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1001
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5557
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

280
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

299
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

407
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

595