Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)

Вчені відтворили найточнішу та найсучаснішу візуалізацію коронавірусу Covid-19, демонструючи справжню форму його білкових шипів та розкриваючи його внутрішню структуру


Вперше вчені опублікували найсучаснішу ілюстрацію коронавірусу, яка зображає і його зовнішній вигляд, і внутрішню структуру.

Візуалізація створена за допомогою 3D-моделі та поєднує в собі останні дані про структуру вірусу SARS-CoV-2, який є причиною пандемії Covid-19.

Експерти з Університету науки і технологій короля Абдулли (KAUST) в Саудівській Аравії створили модель і сподіваються, що вона може допомогти у створенні методів лікування Covid-19.

У відео дослідники демонструють свою модель, яка включає білкові шипи на її поверхні, а також генетичний матеріал, намотаний всередині вірусної мембрани.

"Наша 3D-модель демонструє структуру SARS-CoV-2 на атомістичному рівні та розкриває деталі вірусу, які раніше було неможливо побачити, наприклад, як ми вважаємо, що нуклеокапсидні білки утворюють мотузоподібну структуру всередині вірусу", - говорить науковець KAUST Ондржей Срнад.

"Підхід, який ми використали для розробки моделі, може спрямувати біологічні дослідження на нові перспективні напрямки боротьби з поширенням COVID-19, оскільки він може допомогти вченим швидко включити в розробки вакцини нещодавно відкриту інформацію щодо сучасної структури вірусу", — каже він.

Для створення моделі дослідники зробили зображення вірусної поверхні за допомогою скануючого електронного мікроскопа у високій роздільній здатності.

Вони виявили специфічний вигляд вірусної поверхні, показуючи білки та рецептори, що виступають з поверхні.

До них входить вірусний білок, який зв’язується з рецептором АСЕ2 деяких клітин людини.

Ці "шипи" обманюють рецептор, щоб він відкрив шлях до клітини, дозволяючи коронавірусу обійти захисні механізми таким чином заразивши людину.

Це відкриття стало основною ціллю багатьох досліджень вакцин та інших способів лікування, зокрема так званого рецептор-зв'язуючого домену (RBD).

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Наприклад, вакцина Pfizer / BioNtech, яку сьогодні визнали ефективною понад 90 відсотків, націлена саме на цю конкретну область.

"З усіх нинішніх вакцин, що зараз розробляються, продукт BioNtech виглядає як найбільш вдалий, оскільки він повністю зосереджений на тій частині вірусу, яка зв'язується з клітинами людини, має рецептор-зв'язуючий домен", - сказав Ян Джонс, професор вірусології Університет Редінга.

Потім модель додала дані з різних інших джерел, щоб заповнити прогалини в знаннях про те, що оточує внутрішню частину коронавірусу.

Сюди входить інформація про окремий ланцюг РНК SARS-CoV-2 та його захист нуклеокапсидними білками.

Потім це поєднувалося з інформацією про те, як всі аспекти вірусу співіснують в організмі та взаємодіють один з одним.

Кінцевим результатом стало створення найточнішого огляду вірусу SARS-CoV-2.

"Наша модель демонструє повну вірусну ультраструктуру, якою ми її знаємо на сьогодні, а не лише деякі довільно розміщені неповні білки з шипами на ліпідній мембрані", - пояснює кандидат технічних наук KAUST Нган Нгуєн.
Інші доступні моделі не відображають внутрішню частину вірусу, оскільки його деталі на сьогодні невідомі.

"Науково-дослідний інститут Скриппса, США, надав нам найімовірнішу гіпотезу щодо внутрішньої будови на основі поточних даних. Якщо ця гіпотеза буде визнана помилковою, ми зможемо легко оновити модель", — пояснює науковець.

 за матеріалами Daily mail

Фотогалерея


11.11.2020 3018
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

572
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1765 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

525
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6873 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11328 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

302

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1033

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1088

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1081
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

242
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1049
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

814
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

687
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2912
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4413
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18406
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

263
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

326
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

635
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

737