Справжній козак: історія франківця, бійця 10 штурмової бригади «Едельвейс» Павла Ковальова (ФОТО)

Внаслідок поранення військовий Павло Ковальов лікується у відділенні травматології ортопедії й реконструктивної та пластичної хірургії.

Про це повідомила Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради, передає Фіртка.

Справжній козак – саме таким за характером є Павло.

"Павлові 26 років. Народився та все життя проживав в Івано-Франківську. Працював тату-майстром та барбером до повномасштабної війни.  Любив свою роботу і почувався повністю щасливою та вільною людиною.

За все своє життя ні разу не виїжджав за кордон України. Навіть не подорожував нікуди. Йому було комфортно жити в Україні, бо знав, що і тут можна досягти своїх мрій", - пишуть на сторінці закладу.

Павло Ковальов служив строкову службу у штурмових десантних військах. А 25 лютого 2022 року став на захист Батьківщини у складі військ ППО.

"Я спокійно до цього ставився. Хоч, звісно, як і будь-якій людині, спочатку мені було страшно. Але я розумів, що треба йти воювати, бо не хотів бачити смерть цивільних через війну", - зазначає Павло Ковальов.

Внаслідок прямого попадання міни у бліндаж постраждав Павло і семеро його побратимів.

"Я розумів, що нікому не можу допомогти. Намагався накласти турнікет, але не мав сил. А потім сів, закурив сигарету і думаю, ну, помру, то помру", - говорить Ковальов.

Захисник каже, що зараз він уже дійсно не боїться ні смерті, ні життєвих труднощів. В Збройних силах Павло відчуває свободу.

"Коли робиш чи переживаєш щось вперше, то страшно, але до всього можна звикнути, навіть до того, коли тобі від обстрілу паде кусок землі в тарілку в той момент, коли ти їж", - зазначає воїн.

Про Україну воїн говорить, що бачить нас передовою державою, оскільки весь світ переконався, які ми сильні й працьовиті.
Павло Ковальова по життю  намагається у всьому шукати позитив. Попри все намагається зберігати душевний спокій і життєву стійкість.
"Це не завжди легко, але можливо. Загалом намагаюсь зберігати здорове відчуття пофігізму. Мені байдуже на ситуації, але при цьому ніколи не байдуже на людей.
Я ще у дитинстві зазнав розчарувань, тому зараз ставлюсь без особливих очікувань до будь-чого. Буде щось добре – то супер, не буде – теж не біда", - каже Павло Ковальов.
У Павла післяосколкове поранення на тильній поверхні стопи.
"Поранення у бійця було 18 травня. Рана не могла ніяк зажити, була досить глибока з дефектом шкіри і в ній знаходився сухожилок-розгинач першого пальця, що доставляло дискомфорт при ходьбі", - розповів лікуючий лікар-травматолог Павла Андрій Стуй.
Спершу захиснику лікарі здійснили дебрідмент рани – взяли посів, виявили бактерію та побороли інфекцію. Був один спосіб закрити рану – суральний клапоть на реверсивній нейроваскулярній ніжці.
Захиснику пересадили шкіру, шкірну жирову клітковину і з фасцією, яка кровопостачається судиною, з верхньої частини гомілки розвернули її на стопу.
"Це орто-пластична хірургія. Під час війни трапляються травми з великими дефектами, які тяжко закрити клаптем, або неможливо зашити.
Рани великі і глибокі, тому їх можна закрити тільки таким способом", - поділився Андрій Стуй.
Операція пройшла успішно. За три тижні рана у захисника має загоїтися. Про час перебування у лікарні військовослужбовець залишив гарні відгуки.
"Дуже тут гарно і чисто. Нове обладнання, добре ставлення від лікарів та медсестер, що дуже важливо, адже навіть, якщо тебе фізично болить, то доброта завжди спасає. Я радий, що лікуюсь у своєму рідному місті", - зізнався Павло Ковальов.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1354
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1036
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1316

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

329
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24245
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

383
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

604
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1490
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2410
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

576
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1461 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518