"Рано чи пізно кожен має піти воювати": історія прикарпатського бійця, який боронить країну з 24 лютого 2022 року (ФОТО)

23-річний Андрій Досюк із села Мишин, що на Івано-Франківщині, боронить країну з першого дня великої війни.

Боєць служить у 77 батальйоні, який першим зі 102 бригади у повному складі виїхав у зону бойових дій.

Свою історію військовослужбовець розповів Суспільному, передає Фіртка.

"Війна, як всі кажуть, вона — жорстока. Вона не вибирає, хто ти, чим займався до війни, де ти був. Там всі однакові — всі прийшли з однією метою і всі рівні", — каже Андрій Досюк.

До великої війни Андрій Досюк був студентом Чернівецького торговельно-економічного інституту та працював у магазині з продажу металу. Він — військовослужбовець у запасі. У 2019 році проходив строкову службу.

"Я, як завжди, встав вранці на роботу, не знаючи нічогого, поки мій батько не спитав: "Ми сьогодні працюємо? Почалися обстріли, вторгнення РФ в Україну".

Коли я приїхав на роботу, то побачив це все у Telegram-каналах. І перша моя думка тоді була: треба служити.

Сказав начальнику, що їду додому збирати речі та йду у військкомат, бо не можу сидіти, склавши руки", — так для Андрія почалося 24 лютого 2022 року.

Андрія Досюка скерували у Коломийський батальйон 102 бригади й упродовж місяця хлопець проходив військовий вишкіл перед тим, як вирушити на фронт.

"Через тиждень після перебування в зоні бойових дій прийшло усвідомлення, що ти — там. І ти вже там будеш. На війні ти водночас вчишся бути самостійним та працювати в колективі.

Хто пішов воювати молодим, дорослішає. Люди там змінюються", — каже боєць.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
Андрій Досюк воював на Ізюмському напрямку та робив "зачистки" в деокупованих населених пунктах Харківщини.

Воїн пригадує, як військових зустрічали у звільнених селах:

"Радість приносить те, що люди задоволені та раді бачити, що їх звільнили, і що наші зайшли в село. Це підіймає дух і ти аж такий піднесений, коли вони кажуть:

"Дякуємо. Добре, що ви прийшли. Ми вас чекали".

Визволяли їх не ми, а інші хлопці. Це було влітку. В них там — кавуни, дині, яблука, молоко. Вони все це приносили, що ми вже не могли їсти. Ми казали, щоб не несли. А вони: "Ні, будемо носити, поки ви тут".

За той період кавунів та динь з'їв більше, ніж за все своє життя до війни".

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
До вторгнення РФ боєць був воротарем у місцевій футбольній команді села Мишин. Андрій каже: в його роті — багато футболістів, а з деякими побратимами навіть до війни доводилося змагатися.
"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
"Ми відпочивали у прифронтовому селі. З нами стояла ще одна військова бригада. Там був невеликий стадіон. Ми зібралися побігати, а вони прийшли до нас і давай одні проти одних грати.

Тоді завершилася гра рахунком 3:2 — нашою перемогою. Я пограв у футбол і це для мене був такий заряд позитиву", — пригадує військовий.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
У лютому 2023 року з Андрієм почав воювати його батько.

"Батько виходить "по формі" з машини, він вже біля мене, і я розумію, що ми разом на війні. Тоді одразу таке відчуття — нам легше там бути. Зараз вже здається, що тато від початку зі мною служить.

Ми разом воюємо і навіть живемо", — каже боєць.

За його словами, стояти на одній позиції з батьком складно.

"Допоки тата не було, то мені було не так страшно. А тепер він прийшов і я хвилююся не лише за себе, а й за нього. Навіть більше за батька переживаю.

Я завжди кажу йому: "Не дивіться на мене, а думайте про себе". Але, звичайно, ми все одно переймаємося одне за одного", — додає Андрій Досюк.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
У серпні 2023 року під час реабілітації воїн освідчився та одружився зі своєю коханою.

"Я думав про це ще набагато раніше, але так склалося. Це все мало бути не за таких обставин.

Війна сильно змінює погляди на життя. Вона змінює твій світогляд, ти дорослішаєш", — каже Андрій.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
Після одруження військовий повернувся на Запорізький напрямок до своїх побратимів.

"Люди там виснажуються, хочуть додому, до сім'ї. Багато хто не бачив рідних від початку вторгнення.

Тому чоловіки, хлопці мають розуміти, що рано чи пізно кожен має піти воювати", — говорить боєць.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1141
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1049
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1061 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3136 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

163
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

297
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119