Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Минулого тижня Івано-Франківськ сколихнула інформація про зміну власників на центральному ринку.

Попередній власник Ігор Халаменда «Бура» заявив, що фірму не продавав, тож це ніщо інше як рейдерство. У свою чергу нові власники запевняють, що все було законно, а попереднє керівництво довело старий ринок до занепаду.

Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на ринку, аби перевірити, чи насправді так погано і що думають продавці про зміну керівництва.

Звичайно, нові приміщення ринку з вулиці Дністровської сучасні і зручні як для продавців, так і для покупців. Втім, решту ринку має не надто гарний вигляд. Ще кілька років тому у м’ясному, рибному, молочному павільйонах кипіла торгівля. Проте тепер тут справжня пустка.

Старий молочний павільйон зустрічає облупленою вивіскою, порожніми пляшками і стаканчиками біля входу та «гробовою» тишею. Порожні прилавки припали пилом, дах протікає від чого на стелі утворилися дірки і грибок, світло є лише де не де, радянські холодильники обмотані іржавими ланцюгами…

читайте також: Базарна війна: Поліція відкрила кримінальне провадження щодо підробки документів підприємства

З’являється відчуття, що ти потрапив у фільм жахів. Доповнюють картину десятки закритих торгових точок з написами, хто куди переїхав. Фактично, тут залишилися тільки дві точки з «молочкою».  Продавчиня нарікає, що тепер люди не ходять у старий павільйон, тож якщо вона за день має хоч одного покупця – вже добре. Втім називати своє ім’я, або фотографуватися жінка не хоче.

«Сьогодні в мене не було жодного покупця, значить - працюю у збиток. Самі бачите, що майже всі точки закрилися чи переїхали на нове місце. Я взагалі думаю, що якщо нічого не зміниться, то з нового року буду звільнятися. За скільки років тут не робили ніякого ремонту чи покращення умов, а гроші треба платити постійно.  Може нове керівництво щось і буде змінювати. Поживемо - побачимо», - каже продавчиня молочних продуктів Марія.    

Ситуація у м’ясному та рибному павільйоні нічим не відрізняється від молочного. Така ж пустка і закинутість. Далі на шляху центральний «круглий» павільйон. Тут на відміну від попередніх павільйонів вирує торгівля. Втім, все перемішалося:  штори, одяг, взуття, продукти, спеції, побутові дрібнички. Та якщо ж підняти очі вгору, то можна побачити в якому жахливому стані знаходиться сама будівля та її освітлення.

Далі спускаємося обшарпаними і брудними сходами на оптовий ринок. Це місце мабуть найпопулярніше серед покупців, адже тут можна придбати потрібні продукти за нижчими цінами. Втім стан цієї частини ринку вражає своєю занедбаністю.

У дощ чи сніг, тут практично неможливо пройти через болото. Нещодавно на оптовому ринку дорогу підсипали щебенем. Втім продавці нарікають, що гроші на щебінь керівництво ринку зібрало з них, хоча мали б використати ті кошти, які підприємці платять за оренду місць для торгівлі.

В жахливому стані й офіс "Торгового сервісу". Тут стіни покрилися величезними тріщинами, подекуди й грибок.

В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник директора ТОВ “Торговий сервіс,” Антон Довгий визнає, що наразі ринок (окрім нових павільйонів) перебуває в дуже занедбаному стані. 

«Ми склали покроковий план, як навести лад на ринку. Основні і першочергові завдання: це благоустрій території, торгівля за секторами (окремо одяг, продукти, інші товари), комунікація з підприємцями. Що стосується благоустрою, то найголовніше завдання - подолання стихійної торгівлі навколо ринку та приведення до ладу дороги. Я сьогодні був у мерії і запропонував з користю використати ті торгові місця і павільйони, які пустують. Зараз багато людей стоять на вулиці і продають продукти харчування з асфальту, бо платити за оренду місця їм задорого. Тож я  запропонував, щоб в старих павільйонах люди з села могли безкоштовно торгувати домашніми продуктами. Стосовно дороги на оптовому ринку, то тут є три варіанти: асфальт, бруківка і бетонні плити. Ми будемо радитися зі спеціалістами, що саме буде краще», - розповідає заступник директора.

У планах нового керівництва також підземний паркінг, ліфт для покупців, освітлення території та павільйонів.

«Оскільки зараз швидко темніє, а освітлення на вулиці немає, підприєці змушені рано закривати торгівлю. Плануємо встановити освітлення на території оптового ринку, щоб люди і ввечері могли купувати, що потрібно. Також серед першочергових завдань виплата зарплати працівникам, оскільки заборгованість є ще за вересень. Зараз ми налагоджуємо комунікацію з підприємцями. Вони задоволені, що є спілкування і їх чують. Оскільки раніше було так: щось не подобається – шукай інше місце для торгівлі. Побажання є різні, в кожного свої. Намагаємось всіх почути, поступово будемо втілювати, бо за один день все не зробиш», - каже Антон Довгий.

Планів у нового керівництва багато. Втім як далі розвиватимуться події, що скаже суд і чи на ринку щось зміниться в кращу сторону - побачимо згодом.


Як повідомлялось раніше, 25 жовтня, у фірмі «Торговий Сервіс», яка є власником і адмініструє центральний ринок в Івано-Франківську, змінилось керівництво.

Новим власником ТОВ «Торговий сервіс» стала жителька смт Андріївка Волноваського району Донецької області Казанцева Тамара Вікторівна, а директором Туяхов Олександр Леонідович


Читайте також:

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

Фотогалерея


04.11.2019 19195
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

615
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11134 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1868
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1766
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2763
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4622

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

373

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1065

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1341
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1721
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1536
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1246
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

614
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

693
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1885
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2168 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20385
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

364
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

714 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1098