Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Минулого тижня Івано-Франківськ сколихнула інформація про зміну власників на центральному ринку.

Попередній власник Ігор Халаменда «Бура» заявив, що фірму не продавав, тож це ніщо інше як рейдерство. У свою чергу нові власники запевняють, що все було законно, а попереднє керівництво довело старий ринок до занепаду.

Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на ринку, аби перевірити, чи насправді так погано і що думають продавці про зміну керівництва.

Звичайно, нові приміщення ринку з вулиці Дністровської сучасні і зручні як для продавців, так і для покупців. Втім, решту ринку має не надто гарний вигляд. Ще кілька років тому у м’ясному, рибному, молочному павільйонах кипіла торгівля. Проте тепер тут справжня пустка.

Старий молочний павільйон зустрічає облупленою вивіскою, порожніми пляшками і стаканчиками біля входу та «гробовою» тишею. Порожні прилавки припали пилом, дах протікає від чого на стелі утворилися дірки і грибок, світло є лише де не де, радянські холодильники обмотані іржавими ланцюгами…

читайте також: Базарна війна: Поліція відкрила кримінальне провадження щодо підробки документів підприємства

З’являється відчуття, що ти потрапив у фільм жахів. Доповнюють картину десятки закритих торгових точок з написами, хто куди переїхав. Фактично, тут залишилися тільки дві точки з «молочкою».  Продавчиня нарікає, що тепер люди не ходять у старий павільйон, тож якщо вона за день має хоч одного покупця – вже добре. Втім називати своє ім’я, або фотографуватися жінка не хоче.

«Сьогодні в мене не було жодного покупця, значить - працюю у збиток. Самі бачите, що майже всі точки закрилися чи переїхали на нове місце. Я взагалі думаю, що якщо нічого не зміниться, то з нового року буду звільнятися. За скільки років тут не робили ніякого ремонту чи покращення умов, а гроші треба платити постійно.  Може нове керівництво щось і буде змінювати. Поживемо - побачимо», - каже продавчиня молочних продуктів Марія.    

Ситуація у м’ясному та рибному павільйоні нічим не відрізняється від молочного. Така ж пустка і закинутість. Далі на шляху центральний «круглий» павільйон. Тут на відміну від попередніх павільйонів вирує торгівля. Втім, все перемішалося:  штори, одяг, взуття, продукти, спеції, побутові дрібнички. Та якщо ж підняти очі вгору, то можна побачити в якому жахливому стані знаходиться сама будівля та її освітлення.

Далі спускаємося обшарпаними і брудними сходами на оптовий ринок. Це місце мабуть найпопулярніше серед покупців, адже тут можна придбати потрібні продукти за нижчими цінами. Втім стан цієї частини ринку вражає своєю занедбаністю.

У дощ чи сніг, тут практично неможливо пройти через болото. Нещодавно на оптовому ринку дорогу підсипали щебенем. Втім продавці нарікають, що гроші на щебінь керівництво ринку зібрало з них, хоча мали б використати ті кошти, які підприємці платять за оренду місць для торгівлі.

В жахливому стані й офіс "Торгового сервісу". Тут стіни покрилися величезними тріщинами, подекуди й грибок.

В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник директора ТОВ “Торговий сервіс,” Антон Довгий визнає, що наразі ринок (окрім нових павільйонів) перебуває в дуже занедбаному стані. 

«Ми склали покроковий план, як навести лад на ринку. Основні і першочергові завдання: це благоустрій території, торгівля за секторами (окремо одяг, продукти, інші товари), комунікація з підприємцями. Що стосується благоустрою, то найголовніше завдання - подолання стихійної торгівлі навколо ринку та приведення до ладу дороги. Я сьогодні був у мерії і запропонував з користю використати ті торгові місця і павільйони, які пустують. Зараз багато людей стоять на вулиці і продають продукти харчування з асфальту, бо платити за оренду місця їм задорого. Тож я  запропонував, щоб в старих павільйонах люди з села могли безкоштовно торгувати домашніми продуктами. Стосовно дороги на оптовому ринку, то тут є три варіанти: асфальт, бруківка і бетонні плити. Ми будемо радитися зі спеціалістами, що саме буде краще», - розповідає заступник директора.

У планах нового керівництва також підземний паркінг, ліфт для покупців, освітлення території та павільйонів.

«Оскільки зараз швидко темніє, а освітлення на вулиці немає, підприєці змушені рано закривати торгівлю. Плануємо встановити освітлення на території оптового ринку, щоб люди і ввечері могли купувати, що потрібно. Також серед першочергових завдань виплата зарплати працівникам, оскільки заборгованість є ще за вересень. Зараз ми налагоджуємо комунікацію з підприємцями. Вони задоволені, що є спілкування і їх чують. Оскільки раніше було так: щось не подобається – шукай інше місце для торгівлі. Побажання є різні, в кожного свої. Намагаємось всіх почути, поступово будемо втілювати, бо за один день все не зробиш», - каже Антон Довгий.

Планів у нового керівництва багато. Втім як далі розвиватимуться події, що скаже суд і чи на ринку щось зміниться в кращу сторону - побачимо згодом.


Як повідомлялось раніше, 25 жовтня, у фірмі «Торговий Сервіс», яка є власником і адмініструє центральний ринок в Івано-Франківську, змінилось керівництво.

Новим власником ТОВ «Торговий сервіс» стала жителька смт Андріївка Волноваського району Донецької області Казанцева Тамара Вікторівна, а директором Туяхов Олександр Леонідович


Читайте також:

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

Фотогалерея


04.11.2019 19786
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739