На Прикарпатті газовики з усієї України визначали кращих з безпечної експлуатації мереж із воднем

Виявити джерела суміші водню на підземних та надземних газопроводах, порівняти характеристики приладів діагностики – один з етапів вогневих випробувань із використанням водню. На спецполігоні «Івано-Франківськгазу» фахівці п’яти газорозподільних компаній  РГК шукали джерела суміші водню та чистого водню на газорозподільній системі.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Івано-Франківськгазу.

В конкурсі, що тривав протягом двох днів, взяли участь фахівці «Івано-Франківськгазу», «Волиньгазу», «Дніпропетровськгазу», «Харківськгазу» та «Житомиргазу». Мета конкурсу - перевірити не тільки фаховість газовиків, а й показники приладів діагностики.  Спеціалісти п’яти газорозподільних компаній обстежували  газопроводи спецприладами.

«Конкурсанти  обстежували газопроводи, які на 20% заповнені воднем і на 80% -природним газом, а також  мережі з чистим воднем та тільки з природним газом, - розповідає Андрій Витрикуш, головний інженер АТ «Івано-Франківськгаз». -  Така діагностика дозволила нам з’ясувати, який з приладів найкраще  справляється з поставленою задачею, ну і звичайно, хто з газовиків найбільш вправний».

За підсумками дводенної конкурсної програми, найкраще із завданням впоралась команда АТ «Івано-Франківськгаз», другими стали представники АТ «Житомиргаз», а третіми – фахівці «Волиньгазу».

Нагадаємо, до цього часу на полігоні в Богородчанах  газовики спільно з науковцями уже провели дослідження впливу газоводневих сумішей не лише на мережі, а й на побутові газові прилади в лабораторних умовах. Загалом, тестування впливу водню на елементи газової інфраструктури є однією зі складових масштабного проєкту з редизайну газових мереж України, який реалізовує РГК.

«Газорозподільну систему  необхідно привести до європейських стандартів. Зараз потужність наших мереж в 4-5 раз більша від необхідної. Перед тим, як розпочати масштабний редизайн мереж,  важливо якомога швидше зрозуміти, що буде з газорозподільними мережами, коли до них  почне потрапляти водень.  Саме для цього ми й запустили масштабний проєкт  до якого входять понад 150 різноманітних експериментів з воднем», - зазначає Станіслав Казда, директор зі стратегії розвитку РГК, який відвідав дводенний конкурс на Прикарпатті.

Таким чином, вогневі випробування дозволять здійснювати інвестиції  в інфраструктуру, враховуючи можливість транспортування мережами водню, як екологічного палива.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У липні Україна імпортувала з Європи рекордні обсяги газу

Півмільярда гривень боргують прикарпатці за спожитий газ

В зв’язку із несправністю: на Прикарпатті 150 будинків залишилися без газу


25.08.2021 1258
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

896
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

709
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1825
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3153
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2511
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2496

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

157

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

685

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

649

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1534
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

293
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

630
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

576
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

278
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

345
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26985
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

801
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19636
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

381
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

364
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

690
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1200 1