Зміни з червня: чого очікувати українцям

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 червня українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у червні.


Вихідних у червні не буде


Традиційних вихідних, які мали українці в червні, не буде.

Йдеться про три вихідні дні поспіль на Трійцю та чотири — на День Конституції України.

Отже, 12 червня — вихідний день. На час воєнного стану призупиняється дія статті 73 КЗпП, тому Трійця не вважається неробочим днем — це просто вихідний неділя.

13 червня — робочий понеділок, оскільки під час воєнного стану не застосовують норми частини 3 статті 67 КЗпП, тобто вихідний день не переносять з неділі 12 червня на понеділок 13 червня.

28 червня — робочий день. День Конституції України 28 червня, який припадає на вівторок, — звичайний робочий день.

Крім того, 27 червня, у понеділок, тривалість роботи на одну годину не скорочують.


Здорожчання вартості опалення


Від 1 червня 2022 року компанія «Нафтогаз Трейдинг» планує підвищити ціни на газ. Це підвищення — в межах трирічних договорів і стосується підприємств теплової комунальної енергетики.

Проте, на тарифах для населення це не повинно позначитися. Ціна виросте в понад три рази — 29,392 тис. грн/тис. куб. м (з ПДВ). 

Які ціни будуть встановлені, згідно з документом:

  • від 1 червня 2022 року до 31 травня 2023 року (з фіксованим обсягом) — 24 356,38 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м, однак з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вартість складе 29 391,55 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • червень 2022 року (без фіксованого обсягу) — 24 434,67 грн без ПДВ за тис. куб. м, а з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вона складе 29 485,5 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • від 1 червня 2022 року до 21 грудня 2022 року (з фіксованим обсягом) — 13 658,42 грн без ПДВ за тис. куб. м, а якщо враховувати послугу на транспортування та коефіцієнт, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, тоді вартість буде 16 554 грн/тис. куб. м з ПДВ.

Нові умови від банків


Більшість банків від 1 червня 2022 року скасовують кредитні канікули та повертають старі відсотки по кредитках.

Так, у ПриватБанку вирішили повернути «Оплату частинами» та деякі інші програми, а також скасувати кредитні канікули.

Тобто, якщо минув пільговий період, щомісяця треба буде вносити обов'язковий платіж за кредитом. Однак, тут вирішили стимулювати українців здійснювати платежі вчасно і запровадили нове правило: якщо сплачувати принаймні 5% заборгованості, пільгова ставка залишиться.

В Ощадбанку також скасували кредитні канікули для фізичних осіб та бізнесу.

У Monobank від 1 червня 2022 року можна буде збільшити кредитний ліміт. Однак, якщо клієнт захоче це зробити, доведеться погодитися на підвищення ставки від 1,6% до 3,1%.


Пенсії та виплати


Алгоритм нарахування та отримання коштів у перший місяць літа не зміниться. Згідно із заявою міністерки соцполітики Марини Лазебної, в Україні профінансовано 100% субсидій, виплат, пенсій на період воєнного стану. Тобто у червні проблем чи затримок з отриманням пенсій очікувати не варто.

Також у травні ухвалили законопроєкт, згідно з яким зміняться умови отримання пенсій однієї з категорій громадян України. Точна дата набуття чинності цих змін наразі не була оприлюднена.

Крім того, до кінця року в Україні планується ще двічі підвищити мінімальну пенсію, але у червні цього не заплановано.

Раніше Лазебна повідомила, що українці отримуватимуть усі соціальні виплати під час воєнного стану, тому у червні також вони мають бути виплачені вчасно регулярно. Міністерка запевнила, що всі соціальні виплати продовжили автоматично для всіх громадян України.

Заразом до початку повномасштабного вторгнення Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги ветеранам до 9 травня.

Уряд 7 травня ухвали рішення, яке забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги майже мільйону людей відповідно до Законів України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та Про жертви нацистських переслідувань в умовах воєнного стану. Виплата цієї допомоги розпочнеться з червня 2022 року.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, розширивши пільги та гарантії для сімей тероборони та добровольців. Пресслужба Мінветеранів повідомила, що 20 травня ухвалили зміни до постанови про соцзахист членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

Внаслідок цього добровольці Сил територіальної оборони Збройних сил України, члени добровольчих формувань територіальних громад матимуть можливість отримати грошові виплати, що передбачені в разі поранення та інвалідності внаслідок військової російської агресії проти України, а в разі загибелі — члени їхніх родин отримають одноразову грошову допомогу.

Родичі військових, які загинули у війні з російськими окупаційними військами, зможуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень. Її розділять рівними частками на всіх одержувачів.

У Мінсоцполітики ведуть переговори з міжнародними партнерами, щоб під час війни надати грошові виплати таким категоріям:

  • багатодітним сім'ям;
  • сім'ям, де виховуються діти з інвалідністю;
  • людям похилого віку з низькими доходами.

За кожну категорію відповідатиме певна міжнародна організація, яка надасть грошові виплати, наприклад ЮНІСЕФ, УВКБ ООН, Всесвітня продовольча програма, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародна організація з міграції.

Виплати у розмірі від 2 200 до 2 500 гривень зможуть отримати понад 2 мільйони українців, які постраждали через війну війни.


Зміни для українських біженців в ЄС


Декілька країн Євросоюзу вирішили змінити правила проїзду українських біженців та скасувати безплатний проїзд.

Від 1 червня 2022 року в Польщі, Болгарії, Чехії, Швейцарії та Німеччині проїзд на безплатній основі буде скасований, хоча додатково встановлять знижені ціни.

У Польщі від 1 червня 2022 року українці зможуть безплатно їздити лише на деяких маршрутах. Зокрема, з польських міст Дорогуськ, Хелм, Грубешів, Люблін, Загуж, Перемишль, Ряшів, Ярослав.

У Німеччині придбати квиток на всі види громадського транспорту та в регіональних поїздах можна буде за 9 євро.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1122
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2481
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2088
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2137
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6459 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2421 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

293

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1118

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1143

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1360
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

563
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2030
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26481
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

527
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10429 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7972
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

508
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

372
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

522
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

596
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1546