Жінки-мироносиці, як покровительки жіноцтва

В Україні маємо два дні особливого вшанування жінок: одне з них - 8 березня, ми отримали  у спадок від радянського союзу.

Згодом, відмовляючись від радянської спадщини, за незалежності України встановили святкування «Дня матері» (Mother's Day) - Міжнародний день матері, сім’ї та материнства. Цей день в Україні святкується з 2000 року у  другу неділю травня.

Але існує також і християнське свято з вшанування жінки, як матері-християнки, берегині сім’ї. У другу неділю після Великодня православні та греко-католики вшановують жінок-мироносиць.

Всі ми знаємо, що Ісуса Христа під час Його земної проповіді супроводжували апостоли, але також була невелика група жінок,  які були зцілені Христом, і також ходили на Його проповіді піклуючись про нічліг та їжу

«…та дехто з жінок, що були вздоровлені від злих духів і хвороб…що маєтком своїм їм служили.» (Лк. 8:2-3).

У євангеліста Луки ми знаходимо імена цих жінок: Марія Магдалина - Христос зцілив її від важкої хвороби, а також врятував від каменування, Іоанна - дружина урядника царя Ірода,  Марфа і Марія - сестри Лазаря, Марія Клеопова - двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Саломія - родичка Діви Марії, її  сини — Яків та Іоанн — найближчі до Господа апостоли.

Чому ж така велика шана до тих жінок у Церкви? 

Саме їм першим з’явився Христос після свого Воскресіння.

Зранку,  у перший день тижня після розп’яття Христа і всіх страшних подій, які з цим пов’язані, не маючи страху, жінки взяли миро (тому і мироносиці) та пахощі, аби намастити тіло і підготувати його, згідно з юдейськими традиціями, до поховання. 

В цей час найближчі люди, які були з Христом – апостоли - перелякані переховувались, боячись бути схопленими римською владою.

Отож, бачимо, що апостоли, які були свідками багатьох чудес Ісуса Христа, були більше наляканими, аніж жінки, які  проявили свою стійкість у вірі та безстрашність попри всі жахіття, які відбувалися в них на очах.

По дорозі до гробу Господнього їх навіть не зупиняв і не жахав той факт, що гріб привалений великим каменем та виставлена охорона, та й  події розп'яття дуже свіжі, і можливо влада шукає послідовників Христа, щоб схопити. Підійшовши до гробниці, вони побачили, що  камінь був відвалений землетрусом, а нажахана сторожа розбіглася.

Зайшовши всередину гробу (печери) і не побачивши тіла Ісуса Христа, жінки побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа; їх пройняв жах.

Ангел же сказав їм: «Не жахайтеся. Ісуса шукаєте Назарянина, розіп'ятого. Він воскрес — Його нема тут. Ось місце, де поклали Його».

Прийшовши до учнів, жінки розповіли про все, що бачили й чули. Ці події не налякали жінок, а тільки утвердили у вірі в Христа і в Його вчення.

Духовний подвиг жінок-мироносиць, самовіддана допомога, їх жертовна любов є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.

Бо  навіть страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч з Учителем до останнього Його подиху на Хресті.

Безстрашні жінки-мироносиці розповіли світові радісну звістку Воскресіння Христового та є покровительками й захисницями українського жіноцтва, яке в цей непростий для України час показало свою стійкість, надійність та відвагу.


18.04.2023 Роман Тадра 4415
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3373
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11834 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2219
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2103
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3067
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5069

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

815

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1354

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1878

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1596
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

115
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1983
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

135
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9054
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

891
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

975
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20765
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

114
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

627
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

906 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

984 1