Жінки-мироносиці, як покровительки жіноцтва

В Україні маємо два дні особливого вшанування жінок: одне з них - 8 березня, ми отримали  у спадок від радянського союзу.

Згодом, відмовляючись від радянської спадщини, за незалежності України встановили святкування «Дня матері» (Mother's Day) - Міжнародний день матері, сім’ї та материнства. Цей день в Україні святкується з 2000 року у  другу неділю травня.

Але існує також і християнське свято з вшанування жінки, як матері-християнки, берегині сім’ї. У другу неділю після Великодня православні та греко-католики вшановують жінок-мироносиць.

Всі ми знаємо, що Ісуса Христа під час Його земної проповіді супроводжували апостоли, але також була невелика група жінок,  які були зцілені Христом, і також ходили на Його проповіді піклуючись про нічліг та їжу

«…та дехто з жінок, що були вздоровлені від злих духів і хвороб…що маєтком своїм їм служили.» (Лк. 8:2-3).

У євангеліста Луки ми знаходимо імена цих жінок: Марія Магдалина - Христос зцілив її від важкої хвороби, а також врятував від каменування, Іоанна - дружина урядника царя Ірода,  Марфа і Марія - сестри Лазаря, Марія Клеопова - двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Саломія - родичка Діви Марії, її  сини — Яків та Іоанн — найближчі до Господа апостоли.

Чому ж така велика шана до тих жінок у Церкви? 

Саме їм першим з’явився Христос після свого Воскресіння.

Зранку,  у перший день тижня після розп’яття Христа і всіх страшних подій, які з цим пов’язані, не маючи страху, жінки взяли миро (тому і мироносиці) та пахощі, аби намастити тіло і підготувати його, згідно з юдейськими традиціями, до поховання. 

В цей час найближчі люди, які були з Христом – апостоли - перелякані переховувались, боячись бути схопленими римською владою.

Отож, бачимо, що апостоли, які були свідками багатьох чудес Ісуса Христа, були більше наляканими, аніж жінки, які  проявили свою стійкість у вірі та безстрашність попри всі жахіття, які відбувалися в них на очах.

По дорозі до гробу Господнього їх навіть не зупиняв і не жахав той факт, що гріб привалений великим каменем та виставлена охорона, та й  події розп'яття дуже свіжі, і можливо влада шукає послідовників Христа, щоб схопити. Підійшовши до гробниці, вони побачили, що  камінь був відвалений землетрусом, а нажахана сторожа розбіглася.

Зайшовши всередину гробу (печери) і не побачивши тіла Ісуса Христа, жінки побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа; їх пройняв жах.

Ангел же сказав їм: «Не жахайтеся. Ісуса шукаєте Назарянина, розіп'ятого. Він воскрес — Його нема тут. Ось місце, де поклали Його».

Прийшовши до учнів, жінки розповіли про все, що бачили й чули. Ці події не налякали жінок, а тільки утвердили у вірі в Христа і в Його вчення.

Духовний подвиг жінок-мироносиць, самовіддана допомога, їх жертовна любов є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.

Бо  навіть страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч з Учителем до останнього Його подиху на Хресті.

Безстрашні жінки-мироносиці розповіли світові радісну звістку Воскресіння Христового та є покровительками й захисницями українського жіноцтва, яке в цей непростий для України час показало свою стійкість, надійність та відвагу.


18.04.2023 Роман Тадра 5328
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2375
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1402
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3574
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1352

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1706

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

510

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1148

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

456
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24261
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

509
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

631
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1518
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

683
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5795
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

616
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1563 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

534