Зеленський зустрівся з лідерами країн Африки: які теми обговорили

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 червня, провів перемовини з делегацією президентів Африки у Києві.

До складу делегації увійшли Президент Союзу Коморських островів Азалі Ассумані, Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса, Президент Республіки Сенегал Макі Салл, Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема, Прем’єр-міністр Арабської Республіки Єгипет Мустафа Мадбулі та спеціальні представники президентів Республіки Конго Флоран Нтсіба та Республіки Уганда Рухакана Ругунда, пише Суспільне.

Під час зустрічі Зеленський зокрема нагадав принципи української "формули миру" та запросив держави Африки взяти участь у глобальному саміті миру, який готує Україна.

"Конкретні пункти формули призведуть до відновлення повної безпеки для України та усіх інших держав та народів які так чи інакше страждають від наслідків російської агресії.

Продовольча безпека, радіаційна безпека, безпека мореплавства, стабільність глобальних ринків та соціальний спокій по світу. все можливо лише тоді, коли агресії не буде і буде реалізована формула миру", — наголосив президент.

Також Зеленський зазначив, що Україна разом з партнерами працює над зерновими хабами в Африці, адже "постачання продовольства має бути надійно гарантоване".

Крім того, наприкінці зустрічі з лідерами африканських країн Володимир Зеленський звернувся до них з проханням під час завтрашнього візиту до Росії, попросити звільнити українських політв'язнів.

"Я хотів би вас попросити, продовжуючи тему в'язнів, просто продемонструвати саме те, в чому ви впевнені. Наші кримчани і багато людей. Я хотів би вас попросити, нехай вони відпустять наших політв'язнів.

Мені здається це буде важливий результат вашої місії і плану", — сказав він.


Що сказали лідери країн Африки


Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса подякував Зеленському за запрошення до Києва і закликав до "мирного врегулювання".

"Основна складова, яку ми привезли — це те, що ця війна має бути врегульована, має бути мир через переговори, дипломатичним шляхом", — сказав він.

Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема своєю чергою наголосив, що делегація мала змогу відвідати Бучу і "бачити ті наслідки з якими доводиться мати справу українцям".

Президент Республіки Сенегал Макі Салл також висловив "симпатію і солідарність" українському народу.

"Ми приїхали для того, щоб уважно вислухати президента Зеленського, а завтра ми поїдемо в Санкт-Петербург для тог, щоб зустрітися з президентом Путіним для того, щоб вислухати його.

А після Петербурга ми зробимо перше завершення і будемо намагатися зробити так, щоб діалог став можливим для встановлення миру у цьому конфлікті", — сказав він.

Крім того, лідери говорили про наслідки війни в Україні для африканського континенту, зокрема про зростання цін на зерно та добрива.

Лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідали Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса до цього, 15 червня, відвідав Польщу, де поспілкувався зі своїм колегою Анджеєм Дудою.

Після України африканські лідери поїдуть до Санкт-Петербурга, де 17 червня проведуть розмову з лідером РФ Володимиром Путіним.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


17.06.2023 1613
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

468
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2577 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2429
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6572 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2865
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2485

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

281

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1108

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2210

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3009
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

563
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

844
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

866
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

626
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1961
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34469
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1267
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27261 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

231
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

390
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2111
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1093