Зелень надворі чи… в кишені

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

Хто вирубує "легені" міста, та чи законно – це "прелюдія" в серії Зелень надворі чи "зелень" в кишені.

Ну порахуйте: їхати в ліс - за машину - плати, за бензин - плати, робочим - плати, ще й ліснику - заплати. А в місті - зовсім інша пісня! Машини - державні, робочі - на ставці (комунальні). Жодних витрат. Ще й на вирубці -заробляєш. Пам'ятаєте: хотіли «свобідно» вирізати 116 лип на Шевченка (подавалось, наче всі вони - аварійні). Озвучувалась цифра за зріз - порядку 1200 грн. Плюс саме дерево - як бонус (який тоді курс $ був?). Виходить: міське дроворубство - вигідний бізнес

А думка народу? До с... (серця, звичайно)! Ігнорувати їх – і по всьому.

І що робити в таких випадках? Якщо чинOFFники не відповідають - застосуємо антидот: запит. Папір для них – стимул (то така "мотиваційна" палиця) почати щось робити.

А скажіть-но мені, держ-мужі: якого документу… на підставі чого дерева рубають у місті? І хто ця св... свобода, котра це робить? - Ось стислий зміст запиту №5975.

Скиньтесь ВІтеньці на сканер

І певна частина "тіла" МВК, що заступає голову (називаєСя - "заступник") відповідає, що

"для надання відповіді... необхідно створювати інформацію..."

Не простіше написати: запитуваних документів - нема!?! Але тоді треба шукати винних, а всі - свої. То що робити? (про #чиновникивідпис'ки - окрема публікація)

Посадовець робить хитрий хід (дитячий садок, чес-слово!). Вже у наступному реченні він "пояснює", що документи

"надати неможливо",

бо - начебто - вони

"створені і існують в паперовій формі".

Тра-тра-траГеДія! Хтось може пояснити цій "частині...МВК" як "всунути" папір в Інтернет?

Я розумію: в глухе маленьке село ИваНахРаньковиці Мальдівської (ще розповім) міськради СлабоДіньского району ще не прийшов такий винахід цивілізації як "сканер". І про електронний реєстр документів у вуйка-війта теж не чули. Про що моооваа?! Надворі ж - XVI століття!

Посадовець описує цілий перелік начебто-існуючих документів (які мав би надати). І всі вони (виходячи з написаного) зберігає й обліковує ЦНАП - виключно на папері! От hellепа! І як вони дають собі раду з тим ворохом макулатури?

Так ось чому п.Оксана (що приймає звернення в МВК) буває такою недоброю! Певно, вона -єдина зуміла "приручити" сканер…

Йдемо вище

Дискусія з "тими, хто за©тупає мера" видалась мені більш кумедною, ніж результативною. А що скаже ГОЛОВА? Він - наче - розумний, в телевізорі красується. Ану його спитаю. Хай розбереться з тими своїми "частинами": сам "наплодив" - хай сам і... дає раду.

Але ради - не знайшлося. Запит залишився без відповіді. Може маленькому Русланчику не казали в дитинстві: коли тебе питають - мовчати - не гаЛно!

Або - як кажуть дорослі дяді - ненадання відповіді - тягне за собою відповідальність.

Вам цього не казали, Руслане Романовичу? Може засТупАли Вас, коли це проходили?..

До речі, відповідь не по суті запиту, неповна чи не точна відповідь - теж привід попасти "під роздачу". Але це - для тих, хто регулярно за©тупає мера.

А починалося все так

Пост провисів місяць на хваленій «Комуналці». Без реакції посадовців. Тож авторка - Матильда Міхейчук - виставила красномовну подяку "відкритому до спілкування".

І можна було б ставити крапку. Але "рубаї" - атакують. І ось, обговорюючи черговий факт від Ігор Вихло... (чиновникам, звичайно, - знов "по-серцю").

Набув актуальності пост від 18.08.18.

Та цього разу - окрім простих балачок - в МВК прийшов офіційний запит.

Наче джин із пляшки

Мер з'явився - майже миттєво (ось як діє документЪ животворящій!). Та зміст появи мера...

І це - рівень посадової особи… Та Ви ж - не мала дитина: бебебе, то всьо ви самі винні, а я – молодець! Про що люди питають: скільки посаджено? Чи – хто і чому рубає? Хіба не повинні Ви щось зробити (принаймні - сказати) по ділу?..

Але ні цей коментар, ні питання інших учасників – йому, певно – не в голові. Птах надто високого польоту…

(О, до речі. Бачив я якось таку картину: дерево, похилене майже горизонтально, на ньому - метрах в двох над землею сидять кілька великих таких, розтовстілих індичок. Дві думкиі:
1.Як вони туди влізли? 2.А кажуть: курка-не птах...
J )

Може у функціях голови - здатність пояснювати - не передбачена? Вміння говорити - стосується лиш реклами партії та вказівок до освячення?..

То як з деревами

Все... Ніц не зробиш?

А дзуськи! Липи на Шевченка - вберегли? Потуги активістки Світлани Пронь та висновки, що сміливо виголосив фахівець Васил Парпан - дали свій результат.

Тож поки на «Комуналці» набирає обертів свіжий пост про вирубку від Лілії Сковрон – нові офіційні запити розглядають у вищих інстанціях... Над кожною "малою головою" – є голова (вища). На владній вертикалі є відповідальний чинОвник. Вам цікаво: хто ним виявиться? Трохи часу й витримки, друзі. J А згори донизу все рухається знааачно швидше…

Глядиш - замість рубати - почнуть доглядати.

Свіжі подробиці - на Фіртці вже незабаром. Стежте за публікаціями. А наразі...

У вашому дворі – часом – не рубають? То ПИШІТЬ! В коментарях до цієї публікації, на ФБ автора. Не оминайте механізм офіційних звернень. Активно долучайтесь до публічних дискусій. І робіть репост. ...якщо, звісно, ви теж вболіваєте за дерева.

Важливо - щоб ми продовжувати  щось робити!

Павло Теличко

PS Особлива подяка активним учасникам дискусії. Знайдіть часинку, щоб прочитати їхні перли: навмисне перефотав їх для Вас - ось:

Фотогалерея


04.02.2019 Теличко Павло 17958
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

592
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

963
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3789 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2969
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7129 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3534

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

155

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

695

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

378

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

725
01.11.2024

фото: depositphotos Зазначається, що вуглеводи з високим вмістом клітковини найкраще допомагають при гіпертонії. Про це пише Фіртка з посиланням на УНІАН. У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вміст

86
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

290
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17332
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8619 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8099 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

563
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

965
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27686 1
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

727
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

470
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

483
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

834