Вкрай важливо постійно зростати духовно: отець Антоній Яремчук з Івано-Франківщини про шлях до Бога

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком про його шлях до Бога.

"Мій шлях більше побудований на особистому пошуку Бога, аніж на досвіді рідних чи близьких. Це пов’язано із часом комуністичної влади та радянської ідеології.

Після відвідувань різних Православних церков, в яких молодому хлопцеві на той час не було місця, я випадково, так принаймні на той час мені виглядало, завітав у Греко-католицький храм святого Василія Великого у Косові, де мене на молитві зауважив отець Іван Бурдяк.

Це була, як згодом я переконався, дуже цікава особистість, яка "притягувала" своїм батьківським та священицьким авторитетом. Завдячуючи йому, я почав прислуговувати у так званій вівтарній дружині, з якої вийшло у світ згодом багато священників та й загалом гарних хлопців, які побудували гідне життя та створили, завдячуючи Богові, гарні сім’ї.

Згодом у мене був досвід, коли під час канікул, у 10 та 11 класах, я проживав при монастирі в Добромилі. Там й зродилося моє покликання піти в монастир до Чину святого Василія Великого, в якому я вже 25 років", — ділиться отець.

З його слів, вкрай важливо постійно зростати особисто, духовно.

"У священицькій чи монашій, а вони йдуть завжди в парі, мені до вподоби все. Найбільше — це спілкування. Спілкування із подружжями, дітьми, молоддю. Кожен із них є неповторним та потребує окремої поради, допомоги, настанови, щоб зустрітися із Богом у своєму житті.

Насправді це велика відповідальність, адже у поєднанні з іншими обов’язками, не так просто завжди знайти час.

Та й загалом, щоб щось комусь дати, потрібно це мати, тому дуже важливо зростати особисто, духовно".

Отець продовжує, викликів, з якими доводиться сьогодні стикатись, є чимало.

"Найголовніше, аби ми були морально, духовно, фізично та психоемоційно стійкими. Війна, переселенці, діти та молодь, які потребують авторитету слова, поведінки, розради — це все виклики".

Окрім того, священник розповів, аби віддавати сили служінню іншим, сам черпає силу для себе у прийнятті Бога.

"Божественна Літургія, Сповідь, Причастя, молитва, читання Святого Письма, реколекції, розмови з іншими людьми, які стають для мене чудовим прикладом, як вони долають свої труднощі. Ось, де черпаю сили на сьогодні та завтра".

Більше читайте у матеріалі: «Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

"Кличе кожного з нас": монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО) 


15.07.2024 7997 1
Коментарі (1)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2433
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19545
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740