Здатні забезпечити організм корисними речовинами ранньою весною: ТОП продуктів, які корисно їсти навесні

Кінець зими та початок весни – найбільш «дефіцитний» період року щодо надходження вітамінів до організму з їжею. У минулорічних овочах та фруктах вітамінів за зиму відчутно поменшало, а для нового врожаю ще не час. Проте навіть за таких умов є прості і доступні продукти, здатні забезпечити організм корисними речовинами ранньою весною.

Про це йдеться в матеріалі D.S, передає Фіртка.

Сьогодні на прилавках магазинів можна купити яскраві та свіжі фрукти і овочі протягом цілого року, включно тропічні й екзотичні. Проте чимало дослідників вважають, що вживання саме сезонної їжі, вирощеної у вашій місцевості, здатне забезпечити організм необхідними нутрієнтами в кожну пору року.

Літні фрукти, наприклад, містять багато рідини та убезпечують вас від втрати вологи, а ранні весняні овочі поповнюють організм вітамінами та мікроелементами для уникнення стану авітамінозу після зими.

Навесні насамперед слід надавати перевагу свіжій зелені та різнокольоровим овочам і фруктам. Існує навіть такий вираз: «З’їж веселку!». Бо ж усі речовини, які забарвлюють натуральні продукти, часто є потужними антиоксидантами, що можуть справитися з надміром вільних радикалів, які утворилися в тілі внаслідок процесів життєдіяльності і мають руйнівну дію на клітини.

Редис

Цей ранньовесняний продукт є чудовим детоксикантом, який прекрасно виводить токсини як із шлунково-кишкового тракту, так і з печінки. Цей продукт також є природним сечогінним засобом і допомагає лікувати захворювання сечовивідних шляхів і нирок. Також є дослідження, які визнають звичайний редис потужним засобом проти раку. На додаток від чудово зволожує шкіру та знижує температуру тіла.

Як їсти редис? Як правило, його тоненько нарізають та додають до салатів (наприклад, смачним і корисним є середземноморський салат із редисом, кіноа і травами), але також редис можна засмажити його чи вичавити з нього свіжий сік.

Ріпчаста цибуля

Цибуля містить велику кількість поліфенолів і особливо флавоноїдів, які відіграють важливу роль у профілактиці захворювань і зниженні окислювального стресу, який виснажує наш організм. У час сезонних застуд та загального зниження тонусу організму, що зазвичай буває після зими, цей продукт має бути у нашому раціоні щодня.

Крім того, цибуля є природними антигістамінним (протиалергічним) засобом, а також має потужні антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Як їсти цибулю? Ви можете додати нарізану цибулю до салатів або обсмажити її з додаванням морської солі та отримати смачний карамелізований цибулевий гарнір. Також цибуля є ідеальною основою для весняних соусів і супів

Морква

Ми з дитинства знайомі з цим яскравим, до того ж, дуже смачним та корисним овочем. Цей продукт багатий на вітамін А та інші антиоксиданти, а тому чудово підходить для підтримки здоров’я волосся, шкіри та нігтів, покращення зору, для покращення зору, а також є науково визнаним борцем із онконедугами і вважається їжею, що запобігає старінню.

Як їсти моркву? Можна вживати сирою, вареною, запеченою, приготованою на парі – можна побавитися з різними способами подрібнення та нарізання моркви в будь-яку страву, від салату до сендвічів, а також додавати її у перші чи другі страви, для приготування пюре тощо. Оскільки морква містить жиророзчинний вітамін А, для його засвоєнні необхідно додати до страви жир (сметану або рослинну олію.

Рукола (а також інша листова зелень – шпинат, ромен і листовий салат)

Листкова зелень, без сумніву, є найкращою весняною їжею. Вона багата та вітаміни A і K, фолієву кислоту, а також хлорофіл, клітковину та інші корисні нутрієнти. Доведено, що регулярне вживання листової зелені допомагає зменшити запалення в організмі, а також зволожує і детоксикує організм.

Як їсти листову зелень? Нема нічого простішого – просто покладіть сиру зелень у миску з іншими овочами, горіхами чи насінням, додайте трохи бальзамічного оцту чи цитрусового соку з оливковою олією.

Столовий буряк

Деякі продукти дають нам чітке уявлення про те, яка частина принесе найбільше користі, і це стосується, насамперед, буряка. Насичений і соковитий колір цього коренеплода дає зрозуміти, що він чудово підходить для крові та кровообігу. Вживання буряка ефективно знижує кров’яний тиск, підвищує нашу витривалість і сприяє детоксикації – усе завдяки тому, що є унікальним джерелом фітонутрієнтів, зокрема, беталаїнів (найбільш поширеним представником беталаїнів є бетанін – пігмент, що зумовлює червоно-фіолетове забарвлення буряка).

Як їсти буряк? Є безліч варіантів. Ви можете вичавити з нього сік і додати до смузі, буряк можна засмажити або запекти як гарнір, натерти сирим, вареним чи запеченим, подати як окремий салат або поєднати з морквою, яблуком, листовою зеленню, сиром, горіхами, сухофруктами і, звісно, використовувати під час приготування борщу. Ранній буряк часто споживають із гичкою (ботвою).

Овочі і фрукти

Білоголова або фіолетова капуста, брюссельська капуста, цвітна капуста, селера, брокколі, артишок, цибуля-порей, пастернак, селера, ріпа – всі ці овочі також можна знайти і споживати навесні. Так само й яблука, грейпфрути, лимони, апельсини, гранати – все це доступне і в березні.

Невеликий лайфхак – купуючи овочі та фрукти, обирайте не великі супермаркети, а підіть краще на місцевий фермерський ринок. Там фрукти та овочі свіжіші, смачніші, ароматніші та дешевші.

Риба і морепродукти

І без цього не обійтися навесні, адже саме риба та морепродукти є джерелом цінних омега-3 жирних кислот. Тріска, палтус, мідії, лосось – ось ваш «березневий» вибір.

Якщо ви любитель морепродуктів, варто витратити деякий час на дослідження того, який перелік пропонує нам той чи інший сезон.

М’ясо

Саме навесні м’ясо часто буває найкращої якості. Підберіть собі цікаві рецепти м’ясних страв (наприклад, рулетики з телятини з яблуками) та вирушайте у м’ясний ряд.

Тож, як бачимо, навіть на початку весни земля рясна багатьма видами смачної та корисної їжі. Майже все, що росте у вашій місцевості, буде корисним – це залежить від вашого місця розташування, кліматичних умов, пори року. Тож вирушайте на закупи та насолоджуйтеся дарами природи.

Перед тим складіть список усього, що вам потрібно. Місцеві невеликі бренди можна знайти на фермерських ринках, а в супермаркетах є великий вибір продукції від світових виробників. Сьогодні не проблема замовити екологічно чисті продукти у місцевих фермерів із самовивозом чи навіть доставкою додому.

Весна – це час росту, відновлення, час очищення від важкої їжі та малорухливого стилю зими. Навесні наш організм хоче легкої та освіжаючої їжі. Тож все в ваших руках!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

Не переїдати та тримати себе в тонусі: як харчуватись під час та після свят, щоб не нашкодити здоров’ю

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації


26.04.2023 6592
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2914
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1406
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3575
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1353

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1707

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

511

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1149

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1317
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

462
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24266
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

510
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

632
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1519
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5911
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

618
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1569 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

535