Завтра була війна. А післязавтра?

 

Попереду драматичні, якщо не трагічні сторінки нашої історії. Кремль пішов задалеко. Ситуація зависла за постріл до війни.

У Москві шукають формальних приводів для початку бойових дій, аби виправдатись якщо не в ООН, то бодай на ОРТ. Відтак можна чекати і справжніх пострілів,  і вбитих. Для провокації  можуть бути використані як перевбрані російські вояки, так і прості агенти з «калашами», обмотані українськими прапорами й у масках – неодмінно у масках. Придасться навіть Янукович. Саме в Криму його зобов’яжуть востаннє махнути булавою й проголосити «необхідність внормувати ситуацію» за допомогою російських військ і референдуму, котрий будуть контролювати сепаратисти. Аби, мовляв, «зупинити кровопролиття».

Водночас це все – геополітична поразка Кремля. Росія стрімко маргіналізується, - її партнером зараз будуть вже навіть не сонячні Науру й  Тувалу, а лише напівбожевільний від страху межигірський дачник і спецназ. Але вже не російський народ. І не російськомовні українці.  Бо чим далі у ліс, тим гірший з Путіна Станіславський.

Кремль розігріває війну не лише заради Криму чи окремих українських областей. Це й помста. Кремль турбує не лише «хохляцький бунт» - він відчув себе усунутим від справ у «своїй» зоні впливу. Водночас він торгується за місце за смугасто-зоряним столом -  за Близькій Схід, Середню Азію, газові маршрути та енергоринки. Крим – це харчок Заходу.

«Кинули» мене з Косово!? Провели референдум!? Я вже Саакашвілі за НАТО влаштував! І в Криму референдум  проведу! І виграю! – каже він, гризучи малахітову склянку з грузинським чаєм.  Але Путін забув, що окупація Криму тягне за собою й симетричну відповідь – навіть не військову, але цивілізаційну. Крім того, локальна перемога над фантомними болями не означатиме, що Путін вирішить бодай якусь реальну російську проблему. Нема технологічної та соціальної модернізації, економіка лишається у режимі сировинного проїдання. Кавказ готовий взяти  низький старт. Східний Сибір вимирає. «Палена» горілка вбиває більше за терористів. Сланцева революція винесе у трубу третину російського бюджету. А економічний колапс вже стукає у Спаську башту. І хоч удар по Україні буде потужним – бумеранг для Росії стане стократно більшим.

Окупація Криму фіксуватиме крах старої політичної геометрії, що базувалась на міжнародних договорах, зокрема й на Будапештському. Це кінець старого світу і наслідки цього не прогнозовані, зокрема для Росії. І хоч першою постраждає від цього Україна, але неоголошена війна починається не з Україною, а з цивілізованим світом.

Свого часу Сталін кепкував з порад Ватикану, мовляв скільки в Папи Римського дивізій. Але ж  питання не в дивізіях. Гітлер програв не тому, що він був погано озброєний, чи гестапо було погано мотивованим – просто деякі речі сильніші за силу. Скажімо, коли проти агресії єднається весь світ.

Звісно, Акела у стрибку справді може вихопити шматок української  території. Але сам цей стрибок – в  нікуди. І не факт, чи вдасться приземлитись на чотири лапи.

Еспресо.TV


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1049
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

910
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2373 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

617

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5174
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

923
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

641
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2