За Законами Бутербродів

 

Існує давня приказка, ба більше – цілий рецепт.  Щоб «згладити» ефект від закона Ньютона, себто «бутерброда», потрібно бутерброда власне змазувати маслом з обох боків.  Всього-на-всього. Одному мудрецеві, кажуть, після падіння намащеного хліба відкрилася аж уся істинність буття! Він зрозумів, що дуальності (роздвоєності на біле/чорне, добре/погане і тд.) не існує в універсумах, атомах, в грубих й тонких вимірах всіх реальних і потенційних енергій . Існує лишень смак – життя – і нічого окрім нього.  Хіба що тонший і грубіший смаки.

Мудрецеві тому відкрилося  Ціле і Велика Синхронія. Кусаєш – і з обох половин нема! Мудрець вирішив, що за великим рахунком, більшим навіть, ніж Великий Вибух, не існує ні життя, ні смерті, а тільки… ну ви вже в курсі. Він не довго насолоджувався своїм відкриттям, до того часу, допоки не скінчилося масло… Відтак він засумнівався в своїй мудрості або ж доцільності тієї мудрості тепер. Йому відрилося раптом, що все, що його осявало, досі було так чи йнак інспіроване відчуттям не стільки смаку, а скільки банального голоду. І все те, що він називав «смаком» містило таки,курва, «смислову подвійність», приховане дно, дуальність – бо тепер його нема, смаку, є лишень не намащена хрустка поверхня, така «ціла», що зуби ламає, а сама нізащо… І ніщо…

Мудрець не пропав і з голоду не вмер ( бо ж мудрець ! ), а швидко знайшов вихід і розраду в сухарях і воді. І всіх напучував з суворо моралізаторською міною, як і з чим жити потрібно, ганив немилосердно всіх масложерів і смакувальників, аж поки не віднайшов в цьому все те, що колись був втратив – його величність смак.  Він увійшов у смак, чи смак у нього, і дуже скоро вкусив хліб з ікрою, благо голодних на його проповіді придибувало немало. Востаннє і цілісно йому відкрилася остання і остаточна істина: смаку не існує, існує лиш дуальність хліба з ікрою і хліба черствого. Про середнє, про масло, він не волів навіть згадувати більше , бо то все, вважав тепер,  фікцією, оманою і самооманою; в оптимальному значенні всього лише перехідним станом в ікру або черствість було сесе, після яких все одно язва або зайва вага. Тобто нічого страшного в принципі. .  .

На без того дочасно посивілій голові(срібло мудрости) додавалася, утім, сивини день у день мудрецеві. Щоб уникнути нестерпно тривожних очікувань він почав підмащувати ікрою знизу хліб, жирними шарами( кіко їх там було !), маніпулювати положенням їдла в руці, то верх-низ, то низ-верх,  і проповідувати вегетаріанство в дусі «нє убєй тварь чотирилапу, ти, дволапа тварь !..»   Дуальність хліба і м’яса, верхнього густого і нижнього ще густішого шару ікри на хлібині, і дихати легше, поки дихається взагалі якось.

А в душі той мудрагель за кожним ранковим чи вечірнім(нічним, як правило) хавчиком підспудно мріяв, що ось хлібець сам упаде на мармуровий спід, і – о оказія казкова! – зупиниться, середнім способом, вертикально, щоб справа один шар ікри, а зліва другий шар ікри. Так йому відкрилася ще й до всього істина пропорційної рівності намазування і злизування з підлоги до грамульки. Щоправда, на цей раз лишень в його уяві. Звісно, допоки, він  не придумав як механічно-емпірично зарадити цьому способові утримування Буття. Фізиком був, знався на ньютонових, і не лише , законах.  

От тільки, холєра, не врахував, що закон бутерброда розповсюджується на всі пласти і пози силового утримування смакоти злаків. Він так і не осягнув, попри всю свою начеб мудрість, що закони мають свої причинно-наслідкові умови, передумови і післяумови, які незграбні і зажерливі їдці називають за законами Оккама «підлістю». Вони самі власне і є тими «бутербродами» для Їдців, не дуальних термінів придатності бутербродами. ЇмХО. 

 


08.05.2013 Яв Назар 1359 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5435 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10237
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

161
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

366
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863