За Законами Бутербродів

 

Існує давня приказка, ба більше – цілий рецепт.  Щоб «згладити» ефект від закона Ньютона, себто «бутерброда», потрібно бутерброда власне змазувати маслом з обох боків.  Всього-на-всього. Одному мудрецеві, кажуть, після падіння намащеного хліба відкрилася аж уся істинність буття! Він зрозумів, що дуальності (роздвоєності на біле/чорне, добре/погане і тд.) не існує в універсумах, атомах, в грубих й тонких вимірах всіх реальних і потенційних енергій . Існує лишень смак – життя – і нічого окрім нього.  Хіба що тонший і грубіший смаки.

Мудрецеві тому відкрилося  Ціле і Велика Синхронія. Кусаєш – і з обох половин нема! Мудрець вирішив, що за великим рахунком, більшим навіть, ніж Великий Вибух, не існує ні життя, ні смерті, а тільки… ну ви вже в курсі. Він не довго насолоджувався своїм відкриттям, до того часу, допоки не скінчилося масло… Відтак він засумнівався в своїй мудрості або ж доцільності тієї мудрості тепер. Йому відрилося раптом, що все, що його осявало, досі було так чи йнак інспіроване відчуттям не стільки смаку, а скільки банального голоду. І все те, що він називав «смаком» містило таки,курва, «смислову подвійність», приховане дно, дуальність – бо тепер його нема, смаку, є лишень не намащена хрустка поверхня, така «ціла», що зуби ламає, а сама нізащо… І ніщо…

Мудрець не пропав і з голоду не вмер ( бо ж мудрець ! ), а швидко знайшов вихід і розраду в сухарях і воді. І всіх напучував з суворо моралізаторською міною, як і з чим жити потрібно, ганив немилосердно всіх масложерів і смакувальників, аж поки не віднайшов в цьому все те, що колись був втратив – його величність смак.  Він увійшов у смак, чи смак у нього, і дуже скоро вкусив хліб з ікрою, благо голодних на його проповіді придибувало немало. Востаннє і цілісно йому відкрилася остання і остаточна істина: смаку не існує, існує лиш дуальність хліба з ікрою і хліба черствого. Про середнє, про масло, він не волів навіть згадувати більше , бо то все, вважав тепер,  фікцією, оманою і самооманою; в оптимальному значенні всього лише перехідним станом в ікру або черствість було сесе, після яких все одно язва або зайва вага. Тобто нічого страшного в принципі. .  .

На без того дочасно посивілій голові(срібло мудрости) додавалася, утім, сивини день у день мудрецеві. Щоб уникнути нестерпно тривожних очікувань він почав підмащувати ікрою знизу хліб, жирними шарами( кіко їх там було !), маніпулювати положенням їдла в руці, то верх-низ, то низ-верх,  і проповідувати вегетаріанство в дусі «нє убєй тварь чотирилапу, ти, дволапа тварь !..»   Дуальність хліба і м’яса, верхнього густого і нижнього ще густішого шару ікри на хлібині, і дихати легше, поки дихається взагалі якось.

А в душі той мудрагель за кожним ранковим чи вечірнім(нічним, як правило) хавчиком підспудно мріяв, що ось хлібець сам упаде на мармуровий спід, і – о оказія казкова! – зупиниться, середнім способом, вертикально, щоб справа один шар ікри, а зліва другий шар ікри. Так йому відкрилася ще й до всього істина пропорційної рівності намазування і злизування з підлоги до грамульки. Щоправда, на цей раз лишень в його уяві. Звісно, допоки, він  не придумав як механічно-емпірично зарадити цьому способові утримування Буття. Фізиком був, знався на ньютонових, і не лише , законах.  

От тільки, холєра, не врахував, що закон бутерброда розповсюджується на всі пласти і пози силового утримування смакоти злаків. Він так і не осягнув, попри всю свою начеб мудрість, що закони мають свої причинно-наслідкові умови, передумови і післяумови, які незграбні і зажерливі їдці називають за законами Оккама «підлістю». Вони самі власне і є тими «бутербродами» для Їдців, не дуальних термінів придатності бутербродами. ЇмХО. 

 


08.05.2013 Яв Назар 1575 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1353
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

575
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1986
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2394 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

647

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1128
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5196
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

330
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2