З початку року у пожежах загинули 36 людей: прикарпатцям нагадують про дотримання правил безпеки

фото: ДСНС Франківщини

рятувальники виконують роз'яснювальну роботу, щоб підвищити рівень обізнаності серед громадян


Від початку року на Івано-Франківщині у пожежах загинули 36 осіб. В основному це люди старшого віку, які не змогли покинути місце займання чи ті, хто допустили необережність під час паління — 16 випадків.

У зв'язку зі збільшенням кількості загиблих під час пожеж прикарпатські рятувальники постійно проводять роз'яснювальні рейди щодо правил безпеки поводження з вогнем у час настання холодів.

Про те, як надзвичайники проводять роз'яснювальну роботу та основні правила пожежної безпеки взимку, Фіртці розповіла речниця головного управління ДСНС в області Христина Перцович.

Так, від початку року рятувальники провели вже 750 таких рейдів.

До роз'яснювальної роботи, окрім рятувальників, залучають працівників газових та електрогосподарств, соціального захисту, поліцію, представників органів місцевого самоврядування.

"Представники профілактичних груп оглядають стан протипожежного захисту осель і в разі виявлення якихось порушень чи несправностей, вони одразу їх виправляють на місці або ж записують та повідомляють про це відповідні служби.

Тобто людина може розраховувати, що та чи інша служба допоможе у розв'язуванні проблеми", — зазначає Христина Перцович.

За словами речниці ДСНС, відпрацювання населеного пункту — це подворовий обхід помешкань.

В основному обирають помешкання соціально незахищених верств населення, людей старшого віку, але якщо відпрацювання стосується населеного пункту, то рятувальники намагаються поспілкуватися майже зі всіма жителями села.

Крім цього, надзвичайники роз'яснюють правила пожежної безпеки під час обходу таких помешкань безпосередньо одразу на місці.

"Рятувальники наголошують на правильній експлуатації газового та пічного опалення, правильному поводженні з електроприладами, пояснюють скільки виникло пожеж та що саме стає їх причиною", — каже речниця ДСНС.

Згідно зі статистикою, в основному причиною виникнення займань є порушення правил пожежної безпеки в побуті, тобто неправильне встановлення обігрівальних приладів, некоректне влаштування печей та недотримання правил під час користування ними. 

"Є багато проблем з електрогосподарствами, тому рятувальники роз'яснюють як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.

До прикладу, з настанням холодів люди починають активно утеплювати своє житло різними обігрівачами чи пічним опаленням.

Дуже часто люди використовують несправні, несертифіковані чи саморобні електрообігрівачі. Цього категорично не можна робити", — наголошує Христина Перцович.

Також людям пояснюють, що обігрівач повинен перебувати на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів. Тому ні в якому разі не можна сушити на ньому одяг.

Рятувальники попереджають не допускати дітей до користування будь-якими електроприладами та ніколи не залишати їх самих в приміщенні, де топиться піч чи ввімкнений електроприлад.

"Що стосується печей, то ми завжди наголошуємо під час опрацювання населених пунктів про те, що потрібно чистити димар, дивитися, щоб були протипожежні розділки, слідкувати, щоби не було ніяких тріщин чи дірочок в димарі.

Дуже часто, коли рятувальники приходять до людей старшого віку, у них на печі сушиться одяг, біля нього складені для печі дрова й тоді надзвичайники починають пояснювати чому неправильно так робити, скільки саме людей гине через пожежі.

Люди витягують з печей горючі матеріали, той же попіл виносять та висипають поблизу будинків", — розповідає Христина Перцович.

За словами речниці, такі роз'яснення, подворові обходи дають свої позитивні результати. Крім цього, у надзвичайників є потужна інформаційна кампанія.

"Кожного дня ми розповідаємо, коментуємо, просимо, звертаємось до громадян, нагадуємо, що робити не можна.

Основною причиною виникнення пожеж та загибелі людей на них є саме людський фактор.

Тобто це недотримання правил пожежної безпеки під час куріння, під час встановлення та експлуатації електроприладів — елементарні порушення правил безпеки з настанням холодів", — вказує Христина Перцович.

фото: ДСНС Франківщини

пожежа в Івано-Франківську на вулиці Набережна через необережне паління


Рятувальники нагадують, що в разі виникнення пожежі, потрібно негайно телефонувати за номером "101".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)

Загинули батько й син: в Івано-Франківську горіла квартира (ФОТО/ВІДЕО)

Начальник ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький йде у відставку


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2843
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123