З дому люди працюють довше, ніж з офісу до пандемії: дослідження

Співробітники, яких через пандемію перевели на дистанційну роботу, працюють з дому на дві години довше, ніж в офісі.

І мають більше навантаження, аніж це було до COVID-19, пише УП.Життя.

Такі висновки із власного дослідження зробила компанія NordVPN Teams, яка спеціалізується на підтримці бізнесу. 

Компанія проаналізувала дані зі своїх серверів, як приватні ділові мережі використовуються працівниками віддалено. 

В середньому в день працівники за своїм комп'ютером працюють на дві години довше, ніж це було до корона-кризи. 

В аналізі брали участь працівники з Великої Британії, Австрії, Канади, США, Нідерландів. 

Так, середньостатистичний британець, який працює у себе вдома, збільшив свій робочий графік на 25% і виходить з системи близько 20:00. 

Інше дослідження провели аналітики The Guardian та Wildgoose, що займаються консультуванням з роботи в команді. За словами 44% найманих робітників  Великої Британії, за останній рік від них очікують виконання більшого обсягу роботи, йдеться у висновках. 

Опитування також показало, що працівники, які працюють на дому, роблять коротші обідні перерви, працюють попри хворобу, та все більше робітників заявляють, що "працюють завжди", оскільки розмежування між робочим та вільним часом стирається.

При цьому працівників спитали, щоби вони хотіли, щоб зробила компанія задля подолання вигорання та стресу на роботі. 55% з них відповіли, що було б достатньо, якби роботодавець підтримував спілкування і висловлював сподівання щодо результату роботи тільки в межах робочого часу.  

При цьому на труднощі натрапляють також власники компаній: двоє з п'яти заявили, що страждали депресією, занепокоєнням та виснаженням за останній рік.

Дані NordVPN, вперше опубліковані Bloomberg, показують, що у січні 2021  працівники Великої Британії та США працювали 11 годин на день. 

Для порівняння, у березні 2020 у Великій Британії робочий день тривав 9 годин, а в США 8.

Так само збільшили кількість робочих годин в інтернеті канадці – з дев'яти до одинадцяти годин на день. 

Тенденція до зменшення робочого дня після початку пандемії спостерігається тільки в Данії, Бельгії та Іспанії. 

В Україні не проводилося масштабного дослідження щодо тривалості робочого дня для українців, які перейшли на роботу в home-офіс. 

Однак, в дослідженні компаній YouScan і Ipsos  про ставлення українців до віддаленої роботи, 58% опитаних респондентів заявили, що вони негативно сприймають роботу з дому. 

Опитування проводилося серед жителів України з січня по вересень 2020 року. 

Негативними наслідками дистанційної роботи українці називають: зниження продуктивності, складності через побутові чинники, овертайми.

Але серед переваг українці бачать: вільний графік, зниження ризику захворювання та можливість працювати з будь-якого місця.

"У деяких європейських країнах робочий час роботи в інтернеті стабілізувався, оскільки деякі працівники мали можливість повернутися до офісу в якомусь форматі", – йдеться у висновках дослідження NordVPN. 

Дані також не показали значне зменшення використання віртуальних бізнес мереж в обідній час. За твердженням аналітиків, це має означати, що під час віддаленої роботи перерва на обід стала коротшою. 

"Те, що ми всі звикли до роботи вдома, оскільки пандемія триває, не означає, що це перестало створювати нам величезні проблеми в підтримці правильного балансу між роботою та життям, – каже керуючий директор Wildgoose Джонні Едсер, - Зі збільшенням робочого навантаження та тривожною тенденцією роботи навіть попри хворобу, робоче місце для людей стає дедалі розмитішим поняттям. Водночас, це надзвичайно важливо, щоби життя і робота залишалися відмінними одне від одного".

Співзасновниця компанії Timewise, що надає консультації з організації гнучкої роботи, Емма Стюарт пояснює: 

"Робочий день ризикує втратити свої бар'єри, і це буде мати реальний вплив на психічне здоров'я та добробут". 

У третьому опитуванні, цього разу для фрілансерів, яке провів веб-сайт з питань набору персоналу Worksome, було виявлено, що і ті, хто працює сам на себе, мають довший робочий день під час корона-кризи. 

Виконавчий директор Worksome Мортен Петерсен сказав, що для багатьох людей "вимкнення "робочого режиму", коли працювати і жити доводиться в одному будинку, квартирі чи навіть кімнаті, стало надзвичайно важким.

"Спокуса відповісти на електронні листи до пізньої ночі стала ще більшою", – підкреслив він.

"Якщо в офісі є час початку і кінця, якого ми зазвичай дотримуємося, то вдома якщо ви зайняті, ви не помічаєте часу і у вас немає колег, щоб нагадати вам про повернення додому. Оскільки ми не можемо бачитися з друзями або відвідувати тренажерний зал, немає жодних стимулів для того, щоб піти. Усі мої заняття фізичними вправами та соціальні заходи проводяться в Zoom, тому мені не потрібно виїжджати о 17:30, щоб туди потрапити, тому продовжувати працювати дуже природно", – каже директорка відділу зв'язків з громадськістю Кері-Джейн Хеклінг


05.02.2021 21024
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1053
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

910
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2373 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

619

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5174
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

923
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

641
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2