Вісім кроків до порозуміння в Івано-Франківській міській раді


Два сесійних засідання і 43 голоси "за" було потрібно депутатам Івано-Франківської міської ради для того, щоб відправити виконавчий комітет у відставку.

 

Баталії, які розгорнулися навколо питання звіту виконавчого комітету і висловлення незадоволення місцевими обранцями його роботою, а також категорична позиція міського голови у даному питанні викликали багато дискусій і припущень серед місцевих політиків і громадських діячів.

 

Звичайно, ця тема набула широкого обговорення і в ЗМІ. Усі почали з'ясовувати, хто ж винен і що буде далі…

 

Втім, дані події підтвердили факт, що у керівництві обласного центру Прикарпаття не все так добре, як видається на перший погляд. Дійшло навіть до того, що мер заявив про можливу відстаку у разі чергових магань перетворити виконком на «політичний клуб», а фракції більшості у міській раді звинуватили самого градоначальника у непрофесійності.

 

І це все в Івано-Франківську – свідомому націонал-патріотичному місті, де і міський голова, і та ж сама більшість запевняють у своїй вірності та відданості національним інтересам, ходять у вишиванках та тримають руки на серцях під час виконнаня національного гімну.

 

Чи то знову живемо за принципом – де три українці – там два гетьмани? (Читайте: де три сторони (мер – міська рада – виконком) – там керує невідомо хто)…

 

Проте, хто винен, а хто ні, мабуть буде вияснити не легко, бо винні у такій ституації – усі… А краще спробувати полічити кроки, які могли б зробити усі фігуранти «справи» назустріч одне одному. Що слід було б показати і франківцям, і жителям області, та й усій Україні для підтвердження того, що Івано-Франківськ – сучасне європейське місто з міцними традиціями і людьми, які заради спільного блага готові поступитися своїми інтересами.

 

Отже:

1. Усвідомлення того, що Івано-Франківськ – наш спільний дім і усе, що ми робимо – це ми робимо самі для себе, а не для когось іншого. І тут уже винні не «рука Кремля» чи «фактор Європи». Наша доля, наше життя і щодення у наших же руках.

2. Міського голову і міську раду обирали іванофранківці, тобто ми. І тому ми хочемо бачити результати роботи обидвох – і мера і ради, а не постійне пересмикування і протистояння, яке триває впродовж усієї каденції обох… У той час, як у місті є ряд нагальних проблем, над вирішенням яких варто задуматися усім.

3. Запровадження мораторію на позачергові вибори Івано-Франківського міського голови. Про імпічмент міського голови варто не згадувати до закінчення терміну його повноважень.

4. Мер повинен погодитися на одну посаду свого заступника від ВО «Свобода». Це було б правильним з тієї точки зору, що критикувати міського голову за роботу стало б складніше, адже взяти на себе відповідальність за якусь ділянку роботи – не просто.

5. Затвердити новий склад виконавчого комітету міської ради, одну половину якого складали б «люди Анушкевичуса», а іншу половину – його опоненти. В такому разі міський голова не матиме 100% контролю над цим органом, а інша сторона не матиме підстав для критики його роботи. Чи не перетвориться за таких умов виконком на бездіяльнісний орган та перенесення протистояння із сесійної зали міської ради на нього, невідомо. Втім, варто усвідомити значення перших двох пунктів усіма сторонами.

6. Чітке розмежування фінансових потоків, що контролюються мером (капітальні ремонти, ЖКГ тощо) та ВО «Свободою» (ЄРЦ, ремонт доріг, водоканал) та створення системи ефективного громадського нагляду та контролю за цими сферами. Відтак стане ясно, хто і як працює на своїй «ниві», і що для кого важливіше: розвивати галузі чи просто «збирати вершки».

7. Сесія міської ради не повинна у подальшому створювати перешкоди у роботі виконкому та міського голови, а також можна подумати над  ефективнішим функціонування громадського контролю (громадських рад) за діями усіх гілок влади у місті.

8. Ініціювати загальноміські громадські слухання, на які винести питання ефективної роботи міського голови, депутатів (кого і коли востаннє бачили на округах). І хто тут діє ефективніше щодо вирішення нагальних проблем мешканців обласного центру.

 

Можливо, при врахуванні таких позицій ми нарешті побачили б результати. Втім, це тільки припущення… А нас ще очікує чергова історія із затвердженням нового складу виконавчого комітету. Якщо такий буде… Усе тільки починається…


16.01.2013 Марія Лутчин 1641 10
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

584
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1780 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

530
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6877 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11331 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

308

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1039

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1091

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

250
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1053
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

822
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

701
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2919
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4416
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18413
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

277
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

330
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

640
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741