Вісім кроків до порозуміння в Івано-Франківській міській раді


Два сесійних засідання і 43 голоси "за" було потрібно депутатам Івано-Франківської міської ради для того, щоб відправити виконавчий комітет у відставку.

 

Баталії, які розгорнулися навколо питання звіту виконавчого комітету і висловлення незадоволення місцевими обранцями його роботою, а також категорична позиція міського голови у даному питанні викликали багато дискусій і припущень серед місцевих політиків і громадських діячів.

 

Звичайно, ця тема набула широкого обговорення і в ЗМІ. Усі почали з'ясовувати, хто ж винен і що буде далі…

 

Втім, дані події підтвердили факт, що у керівництві обласного центру Прикарпаття не все так добре, як видається на перший погляд. Дійшло навіть до того, що мер заявив про можливу відстаку у разі чергових магань перетворити виконком на «політичний клуб», а фракції більшості у міській раді звинуватили самого градоначальника у непрофесійності.

 

І це все в Івано-Франківську – свідомому націонал-патріотичному місті, де і міський голова, і та ж сама більшість запевняють у своїй вірності та відданості національним інтересам, ходять у вишиванках та тримають руки на серцях під час виконнаня національного гімну.

 

Чи то знову живемо за принципом – де три українці – там два гетьмани? (Читайте: де три сторони (мер – міська рада – виконком) – там керує невідомо хто)…

 

Проте, хто винен, а хто ні, мабуть буде вияснити не легко, бо винні у такій ституації – усі… А краще спробувати полічити кроки, які могли б зробити усі фігуранти «справи» назустріч одне одному. Що слід було б показати і франківцям, і жителям області, та й усій Україні для підтвердження того, що Івано-Франківськ – сучасне європейське місто з міцними традиціями і людьми, які заради спільного блага готові поступитися своїми інтересами.

 

Отже:

1. Усвідомлення того, що Івано-Франківськ – наш спільний дім і усе, що ми робимо – це ми робимо самі для себе, а не для когось іншого. І тут уже винні не «рука Кремля» чи «фактор Європи». Наша доля, наше життя і щодення у наших же руках.

2. Міського голову і міську раду обирали іванофранківці, тобто ми. І тому ми хочемо бачити результати роботи обидвох – і мера і ради, а не постійне пересмикування і протистояння, яке триває впродовж усієї каденції обох… У той час, як у місті є ряд нагальних проблем, над вирішенням яких варто задуматися усім.

3. Запровадження мораторію на позачергові вибори Івано-Франківського міського голови. Про імпічмент міського голови варто не згадувати до закінчення терміну його повноважень.

4. Мер повинен погодитися на одну посаду свого заступника від ВО «Свобода». Це було б правильним з тієї точки зору, що критикувати міського голову за роботу стало б складніше, адже взяти на себе відповідальність за якусь ділянку роботи – не просто.

5. Затвердити новий склад виконавчого комітету міської ради, одну половину якого складали б «люди Анушкевичуса», а іншу половину – його опоненти. В такому разі міський голова не матиме 100% контролю над цим органом, а інша сторона не матиме підстав для критики його роботи. Чи не перетвориться за таких умов виконком на бездіяльнісний орган та перенесення протистояння із сесійної зали міської ради на нього, невідомо. Втім, варто усвідомити значення перших двох пунктів усіма сторонами.

6. Чітке розмежування фінансових потоків, що контролюються мером (капітальні ремонти, ЖКГ тощо) та ВО «Свободою» (ЄРЦ, ремонт доріг, водоканал) та створення системи ефективного громадського нагляду та контролю за цими сферами. Відтак стане ясно, хто і як працює на своїй «ниві», і що для кого важливіше: розвивати галузі чи просто «збирати вершки».

7. Сесія міської ради не повинна у подальшому створювати перешкоди у роботі виконкому та міського голови, а також можна подумати над  ефективнішим функціонування громадського контролю (громадських рад) за діями усіх гілок влади у місті.

8. Ініціювати загальноміські громадські слухання, на які винести питання ефективної роботи міського голови, депутатів (кого і коли востаннє бачили на округах). І хто тут діє ефективніше щодо вирішення нагальних проблем мешканців обласного центру.

 

Можливо, при врахуванні таких позицій ми нарешті побачили б результати. Втім, це тільки припущення… А нас ще очікує чергова історія із затвердженням нового складу виконавчого комітету. Якщо такий буде… Усе тільки починається…


16.01.2013 Марія Лутчин 1832 10
04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

224
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

948
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

857
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1316
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2717
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1510

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

797

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

855

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1747

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1749
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

468
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

533
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18447
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7562
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3735
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1139
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10855
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

520
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

414
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

595
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

520