Вірус Коксакі в Україні у 2019: все, що відомо про хворобу

В Одесі через спалах вірусу Коксакі закрили вісім класів школи №63. Про основні симптоми, особливості лікування та чому не варто панікувати – читайте у матеріалі Здоров'я 24.

Вірус Коксакі: що це

Вірус Коксакі – декілька споріднених серотипів ентеровірусів. Вони добре розмножуються в шлунку і кишківнику людини, тим самим спричиняючи різні форми хвороб, що входять до групи ентеровірусних інфекцій.

Вірусом Коксакі заразитися надзвичайно просто, адже він передається або повітряно-крапельним, або фекально-оральним шляхом (наприклад немиті руки, фрукти чи овочі).

Коксакі-віруси діляться на 2 групи:

  1. A (CVA);

  2. B (CVB);

Вірус Коксакі в Україні

Як повідомляє УНІАН, в Одесі через спалах вірусу Коксакі та інших інфекційних захворювань закрили вісім класів школи №63.

Директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич наголосила, що якщо в школі виявлять дитину з ГРЗ – її одразу помістять до ізолятора, а до закладу викличуть батьків, аби вони забрали дитину додому.

Також вона закликає не відправляти дітей до школи, якщо помітили симптоми будь-якого гострого респіраторного захворювання.

Вірус Коксакі: симптоми

Перші симптоми цього вірусу нагадують ГРВІ, проте згодом на долонях починають з'являтися "бульбашкові" висипи. Висипи можуть виникнути не лише на долонях чи ступнях, як заведено вважати, а й на сідницях, ліктях, геніталіях чи навколо рота.

Вірус Коксакі – симптоми:
 
  • Лихоманка;
  • Висип,що схожий на вітрянку;
  • Болюча ангіна або почервоніння у ротовій порожнині;
  • Слабкість;
  • Можливий кон'юнктивіт;
  • Головний біль.

Лихоманка під час цього захворювання буває вкрай різною, адже температура тіла може бути і 38, і 40 градусів. В середньому найвища температура тримається два-три дні.

Ускладнення бувають вкрай рідко

Рідко, проте вірус Коксакі може призвести до таких серйозних ускладнень, як: менінгіт, перикардит, міокардит, а ще рідше – травми м'язів і параліч. При прояві ускладнених симптомів інфекціоніст назначає пацієнту спеціальне лікування. 

Інкубаційний період під час вірусу Коксакі

Інкубаційний період вірусу триває від 1 до 7 днів.

Впродовж першого тижня захворювання хворий найбільш заразний. Проте коксакі-віруси можуть жити в організмі ще тривалий час, хоч і стають дещо слабкішими. Вони до 8 тижнів можуть знаходитись у респіраторних трактатах чи фекаліях.

Лікування вірусу Коксакі

Вакцини від вірусу Коксакі не існує, так само як і спеціального лікування. Річ у тім, що симптоми вірусу при правильному догляді минають самі собою від 2 до 10 днів.

Пацієнту призначають лише симптоматичне лікування, аби знизити температуру, припинити свербіж, зняти біль у горлі тощо. Головне, аби лікар поставив діагноз правильно і не відніс його до ГРВІ, бактеріальної ангіни чи герпесу. Адже, наприклад, Ацикловір не переможе цей вид вірусу, а лиш зашкодить організму, а антибіотики не впливають на віруси взагалі – тому їх прийом марний.

Під час хвороби потрібно пити багато рідини, наприклад, помірно-теплі чаї чи молоко. В жодному разі не можна вживати соки, адже вони можуть дратувати виразки в горлі, й з цієї ж причини потрібно остерігатись кислих продуктів і морсів. 


19.11.2019 8425
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

931
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2737
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

947
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1014
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1011 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3033 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

857

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

750

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1071
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

97
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2301
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1129
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

428
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15045
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7358
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

795
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

269
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

359
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

634
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1091