Війна проти війни

Яких лише тинів не городила кремлівська пропаганда, щоб виправдати вторгнення в Україну. Про захист «Л/ДНР» від гаданого наступу «укрофашистів». Про гіпотетичну НАТОвську загрозу з української землі. Про «наркоманів і неонацистів», що взяли в заручники «весь український народ». Про «денацифікацію та демілітаризацію» України і таке подібне.

Але вишенькою на торті з цих нісенітниць стало одкровення міністра закордонних справ РФ Лаврова:

«Мета російської спеціальної військової операції – зупинити будь-яку війну, яка могла б розгорнутися на території України, або могла б початися звідти».

Треба ж додуматися до такого: почати війну, щоб не було війни! А перед тим ще й довго бити себе в груди перед усім світом, мовляв, Росія не збирається нападати на Україну.

Задекларовані брехливим Лавровим «мирні» зусилля російської воєнщини прекрасно ілюструє бородата сентенція: війни не буде, але буде така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться.

Ось тепер у багатьох українських містах і не лишається... Ні від житлових будинків, ні від лікарень, ні від шкіл та дитсадків... Каменя на камені не лишається від мирного, прогнозованого і безпечного життя!

Як не лишається і жодної надії на те, що наш сусід нарешті протверезиться після «дня защітніка атєчества», 23 лютого, і з жахом озирнеться навкруги: що ж я накоїв?!

Не озирнеться і не жахнеться. Бо не звик ні визнавати своєї вини, ні вибачатися, як це заведено в цивілізованому світі. Лише жменька росіян ще мають совість і сміливість, щоб виходити на демонстрації протесту з гаслами «Нет – войне!», хоча їх гамселять омонівці, кидають в буцегарні та погрожують довгими строками ув’язнення.

Дійшло до того, що тепер в Росії навіть не можна війну називати війною, а можна – виключно «спецоперацією». Будь-яка інформація про дії чи втрати військових не з офіційних джерел вважається «фейком» і карається за законами воєнного часу.

читайте також:В Україні Путін мститься всьому світу

Уже в перші дні війни закрили радіо «Эхо Москвы», а телеканал «Дождь» та низка незалежних інтернет-видань самі призупинили роботу через велику кількість жорстких обмежень щодо інформації. «Новая газета» заявила, що видаляє всі матеріали про російсько-українську війну, аби не наражати своїх журналістів на кримінальні переслідування.

Росія стрімко прямує просто в диктатуру, а Путін з чекістською підступністю маскує свої кровожерні наміри під захист, безпеку, допомогу... Зло начепило маску добра і переконує весь світ, що війна – це мир! Правий був той, хто ще колись прорік: фашисти майбутнього назвуть себе антифашистами.

За день до самогубства, 29 квітня 1945 року Гітлер нібито дав останнє інтерв’ю швейцарському журналісту Курту Шпейгелю, в якому є такі слова: «Націонал-соціалізму належить майбутнє, я не побоюсь сказати, що це буде XXI століття. Я не здивуюся, якщо у XXI столітті націонал-соціалізм переможе в Росії».

Якщо текст інтерв’ю – не підробка, то, схоже, фюрер мав рацію. Але, що саме вибуяло на російському політичному грунті за останні два десятиліття – нацизм, фашизм чи якась інша біда – ще належить визначити.

Історик, науковець і політик, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, наприклад, пропонує ідентифікувати московський політичний режим як «рашизм», ядром ідеології якого він вважає «консервування культурної відсталості і руйнування розвинутих цивілізацій».

Та як його не називай, ясно одне: цивілізованому світові знову, як і в 1930-х роках, не вдалося вчасно розпізнати вовка в овечій шкурі. В часи так званого вставання Росії «з колін» після розпаду Радянського Союзу путінській кліці багато чого сходило з рук.

Підриви багатоповерхівок у Москві, Буйнакську та Волгодонську, щоб виправдати другу чеченську війну та захопити президентське крісло, напад на Грузію, анексія Криму й культивування сепаратизму з тероризмом на Донбасі, вбивства опозиційних журналістів і політиків...

Всі ці кроваві злочини – ланки одного ланцюга, яким Путін хотів би припнути світову демократію до кремлівської стіни. А щоб далеко не ходити, почав з України, яка вже в печінках йому сидить зі своїми Майданами, прозорими виборами та частими змінами президентів, і своїм прикладом підриває самі устої путінської автократії.

Можливо, якби вісім років тому Захід увів такі ж антиросійські санкції, як нині, то вони ще збили б войовничий запал та великодержавну пиху Путіна. А зараз вже пізно – монстр вирвався на свободу. Україна стікає кров’ю у нерівній битві з ним і молить світ закрити небо, але в НАТО опускають очі та мимрять про небезпеку ескалації конфлікту на Європу.   

Можна зрозуміти стурбованість Північноатлантичного Альянсу долями мільярда людей, які живуть у 30-ти його країнах-членах. Але те, що такі браві вояки можуть спокійно спостерігати, як російські ракети і бомби руйнують українські міста і села та щодня вбивають десятки мирних мешканців – зрозуміти неможливо.

Навіть перед страхом третьої світової війни в НАТО мають усвідомлювати, що напившись української крові, російський ведмідь навряд чи повернеться у свій барліг. Скоріше  почвалає в західному керунку далі, шукаючи іншої легкої здобичі та трощачи все на своєму шляху. І прогнати його тоді буде набагато важче.

Хоча, може, в НАТО сподіваються, що в Україні він стратить свої сили наніц та й сам стане легкою здобиччю... Хтозна.

А щодо ризику застосування ядерної зброї навіженим путіним, то він навряд чи знизиться, якщо Альянс залишить Україну на поталу. Бо вже багато сказано, що всяке зволікання і невтручання виходець з пітерського підворіття сприймає за слабкість, а всяка обережність і розважливість лише підхльохстує його до більшої агресії. Диктатор розуміє тільки мову сили!

Якщо провести приблизні історичні паралелі, то зараз ми, умовно кажучи, знаходимося десь на початку вересня 1939-го. Гітлер лишень напав на Польщу, але ґніт світової бойні вже підпалений і тліє... Розгориться вона і на цей раз чи затухне – залежить також і від того, чи встоїть Україна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

На Франківщині збирають свідчення постраждалих від російських окупантів

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?

Чи існує інша росія? Чи існують інші росіяни?

Медичний Центр святого Луки продовжує надавати безкоштовні послуги (ФОТО)

На Прикарпатті шукають медсестер у добровольчий шпиталь


12.03.2022 Тарас Ткачук 7021
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

953

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3654
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

92
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

202
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850