"Велюр" та демарш мерів, як дві сторони однієї медалі

Вже почали вступати в дію послаблення карантинних заходів, а ми, як і весь світ, намагаємось повернутись до звичного життя. За майже два місяці в українському політикумі відбулось безліч цікавих порухів. Однак найгарячішими темами карантинного періоду в Україні стали дві наступні події. 

Перша ‒ посиденьки топ чиновників в одному з найдорожчих ресторанів столиці. І все б нічого, якби це відбувалося не в час, коли всі інші заклади вимушені припинити свою роботу. Ну, і якби власником цього чудового місця був не Микола Тищенко.

 Можливо, хтось пропустив це кричуще розслідування BIHUS info, тому залишаю посилання тут.


джерело фото: tomato.ua


І друга —  політична “Санта-Барбара” з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком та дочасним послабленням карантину. Детальніше про ситуацію в матеріалі Радіо Свобода.
Так-так, на слуху у нас не допомога медикам, підтримка малого та середнього бізнесу чи проблема незахищеності людей пенсійного віку, а саме ці дві історії!
Але про все за порядком.
джерело фото: Українська правда
“Велюр” вже встиг стати інтернет-мемом, однак незабаром фото цього закладу можна буде зображати в шкільних підручниках історії — як початок кінця правління теперішньої влади. Саме це місце стане символом  несправедливості та тотальної некомпетентності, яку несе з собою весь  “велюровий менеджмент”. Теперішня влада хотіла б жити за правилом “усі рівні, але хтось рівніший”. Як у книжці Орвелла “Колгосп тварин”.

Однак довго так протягнути не вдасться. Такі випадки ведуть до втрати  контролю урядом, а наслідки цього ми побачимо вже восени.

Так на кого ж нам надіятись? Можливо представники місцевої влади стануть нашими героями?

Герої в цій ситуації тільки волонтери. І тут немає нічого нового. Вони, як і в 2014 році, проявили миттєву реакцію і позакривали собою всі проблематичні точки. За час пандемії громадянське суспільство створило безліч успішних проектів і я підозрюю, що це стане темою мого наступного блогу.

Ви тільки не подумайте, загалом я за посилення місцевої влади, однак не за рахунок популістів. Чи готові мери взяти на себе відповідальність за можливий спалах епідемії? Чи змогли б вони захисти  підприємців, якщо завтра до них почали б приходити контролюючі органи та перевірки? Зважаючи на історію з відпусткою пана Бондаренко та його втечею з ефіру програми “Свобода Слова” (відео з евакуацією тут) відповідь скоріш за все буде невтішною.

Політики, хай і місцевого рівня, повинні менше думати про хайп, планувати на кілька кроків вперед та не перебирати на себе зайвих повноважень.

А якщо зовсім відверто, то ситуація з міським головою Черкас, як і кейс з “вигнанням ромів з Івано-Франківська”, схожі на вдалу гру одного актора. Й ім’я цього актора  Арсен Аваков. Саме він першим реагує на такі, здавалося б, недолугі заяви, підсилюючи протистояння “центр-периферія”. У виграші тут всі. І сам пан міністр внутрішніх справ, оскільки таким чином він показує Президенту, що втримати під контролем ситуацію з регіонами може тільки сам Пан Міністр.

джерело фото: liga.net

 Ну і звичайно ж “партія мерів”, оскільки в світлі майбутніх місцевих виборів політтехнологія “ми маленькі -  хороші, а вони великі - погані” є досить вигідною. Крики про “дивіться нас давлять, нам обрізають кисень” — їхній квиток до наступної каденції. Єдине, що хочеться запитати в усіх цих борців за справедливість: а де ж вони були рік тому, коли зводився фундамент цих процесів? У відповідь тиша. А мені хочеться кричати... 

Як тим що тут, так і тим що там — “Обережно! Ми можемо залишитися без держави!”

Що ж отримуємо в сухому залишку?

Карантин показав неспроможність та лицемірство, як центральних так і регіональних політичних еліт. 

Ті, хто при владі, думають перш за все про рейтинг, а не про збереження держави. А люди слідкують за цією всією виставою, кидаючись зі сторони в сторону, шукаючи собі ідолів. 

Так що ж? Можливо почнемо уважніше відноситись до того, що нам продають з екранів, заглиблюватись в корінь проблеми та критично відноситись до політтехнологій, які “хакають” наш мозок?


12.05.2020 Владислав Біль 7862
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1139
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3134 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118