Вчені вперше виростили в космосі перець чилі. Ще один крок до планування довготривалих космічних польотів

Паростки перцю чилі, вирощені у вдосконаленому середовищі вирощування рослин на борту Міжнародної космічної станії, фото жовтня 2021 року
Фото: NASA

Вченим із американського космічного агенства NASA вперше вдалося виростити перець чилі у вдосконаленому середовищі вирощування рослин (APH) Міжнародної космічної станції. Ціль експерименту навчитися забезпечувати астронавтів вітаміном С при здійсненні довготривалих польотів у космосі. 
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Hromadske.
Перець чилі вирощують на МКС у межах експерименту Plant Habitat-04: у липні 2021 року в АРН заклали паростки чотирьох рослин. У вересні вони зацвіли, після чого внаслідок самозапилення почали рости плоди перцю.

Для уможливлення запилення перцю інженери NASA віддалено налаштували систему кондиціонування APH так, щоб вона імітувала легкий вітер в умовах мікрогравітації. Частину квітів допомагали запилювати астронавти на борту МКС.

NASA зауважує, що досліджень про вирощування плодів в умовах мікрогравітації обмаль. Водночас вони важливі для довготривалих космічних польотів як джерело їжі. Приміром, перець чилі багатий на важливий для астронавтів вітамін С.

Науковці вже встановили, що плоди перцю чилі проростали рідше, ніж у земних умовах. Поки що проросли лише зелені плоди перцю, які з достиганням червонішають. Чим вплине мікрогравітація на довжину плоду, науковці поки передбачити не можуть.

Планується, що перший урожай «космічного» перцю чилі астронавти на МКС зберуть наприкінці жовтня (через 100 днів після посадження), а наступний — на початку листопада (через 120 днів). Частину плодів з’їдять на МКС, а решту — відправлять на Землю для аналізу.

Мікрогравітація (тобто дуже низька сила тяжіння) впливає на живі організми, але як саме, поки достеменно не відомо. У випадку, коли люди тривалий час перебуватимуть у космосі, важливо розуміти, чи можуть вони самостійно забезпечувати себе їжею.

Скажімо, у 2020 році науковці встановили, що вирощений на борту МКС салат містить стільки ж корисних мікроелементів, скільки і земний. А Китай зміг виростити нову рисову культуру із насінин, що побували в космосі й зазнали впливу радіації.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Українські вчені побудували першу в світі атомарну модель комплексу білків eEF1B

 


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

796
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1132
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1153
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5031
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7443 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10363 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

495

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1187

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1932

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2021
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

847
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3496
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

669
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2944
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

564
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1720
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

412
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

270
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1108 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1135
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

831