Варикоз влітку - як допомогти вашим ніжкам? Поради франківського лікаря-флеболога

на правах реклами

/data/blog/111394/d97cd43ac241dd4f7735002657bd9809.jpg

 

Для варикозу немає сезонності - він проявляє себе в будь-який час року. Але саме влітку варикоз і набряки ніг перетворюється в серйозну проблему.

Влітку тепла погода провокує загострення варикозної хвороби: знижується тонус вен, кровообіг сповільнюється, кров застоюється. Як в теплу погоду врятуватися від варикозу, а також як попередити розвиток цієї хвороби, розповів лікар-флеболог медичного центру «Оксфорд Медікал» Матішинець Іван Іванович.

Чому з'являється варикоз?

Влітку кровоносні судини особливо різко реагують на підвищену температуру повітря, на її перепади, при цьому відтік крові від ніг до серця сповільнюється. Перші ознаки варикозу: набряки, біль і відчуття тяжкості в ногах. Потім утворюються синюваті зірочки, які аж ніяк не прикрашають ноги. А при більш високій температурі стінки судин настільки слабшають, що можуть перестати постачати кров.

Провокуючими факторами варикозу можуть послужити довге стояння або тривале сидіння в одній позі або з перехрещеними ногами (при цьому вени пережимаються). Застій крові в нижніх кінцівках спостерігається навіть при звичайному сидінні з опущеними вниз ногами. Примітно, що варикоз вражає в основному жінок. Схильність до нього може бути і спадковою.

Ожиріння або надмірна вага - ще одна важлива причина розвитку варикозу. Краща профілактика - відпочинок і харчування За словами лікаря-флеболога, найкраща профілактика варикозу - налагоджений режим і раціональне харчування. Так, наприклад, продукти, що містять велику кількість антиоксидантів (морква, помідори, яблука, оливки, чорниця), сприяють нормалізації роботи печінки. Завдяки цьому кров розріджується і не застоюється. При цьому не менш важливо регулярне спорожнення кишечника. Профілактика запорів - це профілактика варикозу: система кровопостачання кишечника і нижніх кінцівок - загальна. Так що застій крові в венах ніг є прямим наслідком регулярних запорів.

Інший важливий аспект профілактики варикозного розширення вен - повноцінний відпочинок. Перш за все це стосується жінок, яким для відпочинку і відновлення сил потрібно в два-три рази більше часу, ніж чоловікам.

Більше плавайте. При плаванні, по-перше, ноги знаходяться не в вертикальному, а в горизонтальному положенні, по-друге, охолоджуються, і, по-третє, працюють.

Чим загрожує хвороба?

Якщо ви виявили, що ноги втомлюються або набрякають сильніше, проконсультуйтеся у лікаря-флеболога. А ось різні антиварикозні креми, всупереч поширеній думці, при варикозній хворобі не дають бажаного позитивного ефекту. Ніякі креми не позбавить вас від варикозного розширення вен. У кращому випадку допоможе зменшити вираженість захворювання.

Ускладнення варикозної хвороби можуть стати причиною запалення вен і утворення в них тромбів. А при тривалому перебігу варикозу, як правило, розвиваються хронічна венозна недостатність, невиліковні трофічні виразки і хронічний тромбофлебіт.

На сучасному діагностичному обладнанні в медичному центрі «Оксфорд Медікал» перевірить стан як поверхневих, так і глибоких вен. За результатами обстеження флеболог підбере метод лікування. Головне, не запускати захворювання! На ранній стадії лікування варикозу проводиться без операції, швидко і безболісно. Різні види склеротерапії, лазерні технології дозволяють досягати не тільки високого лікувального результату, але і стійкого косметичного ефекту.

 

Деталі на сайті: http://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/viddilennya/flebologiya/

 

Медичний центр «Оксфорд Медікал», м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок 1

Тел. (0342) 777 299; (050) 3 777 299; (097) 4 777 299


15.07.2016 2072 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1727
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

857
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2030
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2