У Коломиї громада і влада знову не порозумілися

У Коломиї громада і влада знову не порозумілися. Громадські слухання з питання «Про визначення меж парку імені Кирила Трильовського та його благоустрій» відтермінували на тиждень.

 

Двогодинна дискусія в сесійній залі коломийської ратуші більше стосувалася не пам’ятки садово-паркового мистецтва, а питання організації та проведення громадських слухань можновладцями.

 

Не один рік громада Коломиї висловлює чітку позицію щодо збереження парку ім. К. Трильовського і виступає категорично проти будь-якого будівництва на його території, а також шукає можливі шляхи благоустрою чи не єдиної великої міської відпочинкової зони. В попередні роки на території парку було виділено земельну ділянку для кортів і побудовано деякі об’єкти закладів торгівлі й харчування. Перший заступник міського голови Тарас Яворський стверджує, що власники мають усі необхідні документи.

 

«Об’єкти, збудовані в парку, мають свідоцтва на право власності і рішення міської влади про виділення земельних ділянок, а суди, які вже відбулися з приводу вилучення тих земельних ділянок, не дали позитивного результату і всі права залишилися у суб’єктів господарської діяльності.

 

Тепер постало питання чи продовжувати боротьбу, чи можливо ліпше змиритися з цим і закріпити межі без цих об’єктів та продовжувати розробку нового плану парку ім. К. Трильовського для того, щоб люди мали можливість, де відпочивати», – сказав перший заступник міського голови Тарас Яворський.

 

Суперечки та гострі дискусії щодо долі території парку тривають, але вперше громадськість обурена ставленням влади до проведення слухань. Як стверджують люди, дехто дізнався про обговорення буквально за кілька годин до їх початку, а повідомлень про громадські слухання в місцевих ЗМІ не було. Можновладці з цим не погоджуються.

 

Депутат Коломийської міської ради Любомир Глушков вкотре порушив питання щодо інформування громади про громадські слухання: «Влада казала, що буде відкритою і прозорою, але вже який раз я запитую про те, де була подана інформація, а її немає».

 

Т. Яворський відповів, що «в газеті «Вільний голос» вміщено оголошення три тижні тому». За словами чиновників, у районі парку ім. К. Трильовського були розклеєні оголошення. На думку людей – цього замало. Мешканка з вул. О. Ко­билянської, що поблизу парку погодилася, що на її особисте прохання про громадські слухання її повідомили, але «я продивилася усі телебачення за тиждень, попросила, щоб зайшли на ваш сайт, а повідомлень про громадські слухання нема ніде. А те, що було опубліковано в районній газеті три тижні тому оголошення, то коломийці могли його й не прочитати».

 

Свою позицію висловив і знаний у Коломиї керівник, член виконавчого комітету Коломийської міської ради Іван Симотюк. «Я прийшов, щоб наочно подивитися як проводяться слухання. Вибачте за грубість, але це балаканина і трата часу. Ці слухання щодо парку ім. К. Трильовського нікому нічого не дадуть. Громадськість випустила пару, а можновладці прийняли її на себе і забули. Ось і все», – сказав І. Симотюк. Він також висловив думку, що для того, аби щось робити, треба мати послідовний план і ставити чіткі цілі, а якщо є якісь спірні питання щодо меж парку, то не треба громадських слухань. На думку І. Симотюка, якщо будови, які там є – законні то залишити їх в спокої, а якщо ні – то це компетенція суду розбиратися що й до чого, а не громади.

 

До процедури проведення слухань також висловили претензії. Зокрема, журналіст Василь Дем’янів наголосив: «Я хотів би, щоб ви починали процедуру з того відповідно до якої статті закону це проводиться, хто організовує, хто підраховує голоси і хто веде протокол. Отоді це будуть громадські слухання». А щоб можновладці не робили помилок в подальшому, пан Дем’янів навіть подарував книгу заступникові міського голови, де чітко прописана процедура проведення громадських слухань.

 

Влада вирішила не поспішати і дослухатися до громади. «Ми розробили план-схему і межі парку, а також технічну документацію і хотіли сесією це затвердити, а згідно з чинним законодавством для того, щоб внести це на розгляд депутатам – необхідно провести громадські слухання. Думок є багато: одні впевнені, що потрібно залишити збудовані об’єкти в межах парку, інші хочуть їх вилучити. Хочемо чути думку більшої частини коломийців і перенесли громадські слухання на наступну п’ятницю, щоб коломийці прийшли і висловили свою точку зору», – підсумував зустріч Т. Яворський.

 

Отже, питання про встановлення меж парку ім. К. Трильовського будуть, можливо, обговорювати 17 червня, але чи врахують свої помилки можновладці – побачимо.

 

Коломийські Вісти


17.06.2011 2763 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

499
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1425
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1306
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

344

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1021

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

942
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

257
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

334
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

600
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5652
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1415
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

293
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

200
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

572 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1005
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

876