Цікаві дискусії та угоди про співпрацю. У Яремчі відбуваються XIV Українсько-польські зустрічі (ФОТО)

Обмінятися  думками щодо ключових проблем українсько-польських взаємин та налагодити плідну співпрацю мають змогу учасники традиційних щорічних Українсько-польських зустрічей, які вже вчотирнадцяте зібрали у курортній Яремчі провідних українських та польських експертів, дипломатів та науковців.

Як повідомили у пресслужбі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що є одним зі співорганізаторів форуму, цьогорічні зустрічі відбуваються під гаслом «Вільні з вільними, рівні з рівними» і приурочені 30-річчю визнання Республікою Польща незалежності України, інформує Фіртка.

За традицією, конференцію відкрили ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький. З початком роботи учасників зустрічей привітали міністр, вповноважений Уряду Республіки Польща з питань полонії і поляків на Сході Ян Джєджічак, директор Інститу політичних та етно-національних досліджень імені Івана Кураса НАН України, радник офісу президента України Олег Рафальський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, перший заступник голови обласної ради Івано-Франківської області Василь Гладій, Генеральний консул України у Кракові В'ячеслав Войнаровський, голова Фонду «Свобода і Демократія» Ліля Любонєвіч, головний редактор тижневика «Кур’єр Галіцийський» Войцех Янковський, директор Інституту польської культури в Києві Роберт Чижевський та інші.

Як повідомили у ПНУ, в рамках роботи форуму заплановано цілу низку панельних дискусій на актуальні теми українсько-польських взаємин, підписання угод про партнерство та інших заходів.

Так, протягом першого дня конференції, 24 вересня, відбулися  дискусійні панелі на теми «Польща як шанс для України – Україна як шанс для Польщі. Досвід дипломатів з 30-річної перспективи» та «Дві легені цивілізації»: західне та східне християнство в думці Івана Павла ІІ (до двадцятої річниці паломництва в Україну).

Участь в обговореннях взяли колишні посли України у Республіці Польща та Польщі в Україні Маркіян Мальський, Ян Ключковський та Марек Зюлковський.

Крім того, на полях зустрічей відбулося підписання угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та польськими науково-дослідницькими установами: Інститут полімерів і хімічних волокон, Інститут шкіряної промисловості та Інститут тканин.  Угода передбачає співпрацю, зокрема, у провадженні спільних наукових проєктів, а також стажування студентів з Прикарпаття у Польщі.

Ще однією знаковою подією зустрічей стало нагородження директора Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького медаллю «30 років відновлення Незалежності України» та Грамотою Голови Івано-Франківської обласної  ради. Нагороди багатолітньому партнерові прикарпатських науковців вручили на церемонії відкриття конференції.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Делегація посольства Швеції завітала до Івано-Франківська 

В Івано-Франківську переобрали керівництво Асоціації міст-володарів Призу Європи 

Україна отримає 411 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти та підвищення стійкості енергосистеми 

House of Europe: у Франківську відкрили мобільний павільйон


25.09.2021 Сергій Білий 1308
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1058
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2443
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6411 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1092

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

550
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2010
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

494
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

509
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526