Тисовий заповідник, соляні джерела та гастротур: туристичний потенціал Коломийського району

Як під час війни вдається розвивати туристичну галузь у громадах?

Детальніше про це розповіла керівниця ГО «Добрі Ідеї Єднають» (Печеніжинська громада) Марія Луцак у програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Туризм спочатку повномасштабного вторгнення був не на часі. А зараз в нас є кілька популярних локацій. Це тисовий заповідник в Княждворі та історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині. Також була криївка в Рунгурах, зараз вона потребує ремонту, реконструкції.

Загалом, у громаді є дуже багато красивих та мальовничих місць. У Марківці є водоспад, який найвищий у Коломийському районі. Також гора Варатик, яка теж вважається найвищою вершиною у Коломийському районі.

Наразі наша команда працює над кількома туристичними напрямками. Одним з них є популяризація соляних джерел. Активно працюємо над тим, щоб зробити повноцінний туристичний маршрут. Також ми розробили цікавий проєкт футболки, яка розповідає історію громади", - каже Марія Луцак.

Зі слів керівниці, до повномасштабного вторгнення діяв проєкт, в якому розробляли різні принти на футболки.

"На футболці “Завберни” зображено танець “Аркан”, розвивали тематику солей, також нашивали qr-код, який вів на сайт, де ми вели блог та подавали детальну інформацію про аркан, солі, соляні джерела, різні бувальщини й історичні факти про наш край.

Після повномасштабного вторгнення цей ресурс заблокований, тому сайт не діє. Ми шукаємо спонсорів, щоб його відновити.

У планах хочемо запустити гастротур нашою громадою. Оскільки в нас дуже велика спадщина.

Думаю, що це на часі. З громади є люди, які безпосередньо беруть участь у воєнних діях, вони зараз на фронті, а ми тут повинні якось підтримувати їх та свій психологічний стан, повинні якось заробляти.

Бачимо багато зборів, багато волонтерів допомагають нашим військовим, але на це все потрібні кошти, ресурси.

Якщо нічого не робити це нічого не змінить і не покращить. Кожен має робити те, що він уміє і може там, де він є", - прокоментувала Луцак.

Як зазначила заступниця начальника управління економіки Калуської міської ради Тетяна Сеньків, ще до повномасштабного вторгнення в Калуській громаді проводилося багато різноманітних фестивалів.

"На даний час вже є потреба у розвитку туризму, у піднятті його на новий рівень. Ми у міській раді спільно з працівниками музеїв організовувати екскурсії вулицями старого міста. Попередньо подаємо оголошення і зголошується група та наші музейні працівники проводять екскурсії старою частиною міста.

Також на початку 2023 року ми розпочали підготовку і подали грантову заявку на створення нового культурно-пізнавального маршруту «Бандерівський шлях». На жаль, він не здобув перемогу, але ми сподіваємося, що напрацюємо, врахуємо зауваження експертів і ми все-таки реалізуємо його. Залучилися підтримкою сусідньою Новицької громади й все в нас вдасться", - резюмувала Тетяна Сеньків

Як наголосила заступниця, загалом проєкт включає три можливі варіанти подорожей. Перше - це віртуально відвідати музей Степана Бандери, зокрема пройти маршрутом. Другий - це одноденний туристичний маршрут, який передбачає вело- або автотранспорт. Третій - це вже організований туристичний маршрут із ночівлею у місті Калуш.

"У нас у 2022 році відкрився готель під назвою «Калуш». Після перемоги на Євробаченні гурту "Калуш"  наші підприємці вирішили долучитися до цього і назвали готель "Калуш".

Ми планували віртуально запросити до проходження цього маршруту наші міста-побратими з-за кордону. На дводенний маршрут запросити в наше місто, для популяризації постаті Степана Бандери на сході країни, мешканців Новогродівки - це наше місто-побратим із Донецької області. Всіх охочих запрошуємо на одноденний туристичний вело або авто маршрут.", - каже посадовиця.

За словами заступниці начальника управління економіки, подавали заявку на розробку двомовного сайту для проходження всіх локацій. У маршрут включили пʼять локацій. На даний час Український культурний фонд заявку відхилив.

"Але ми шукаємо інші можливості для впровадження цього маршруту. Адже у час повномасштабного вторгнення ми знову виборюємо своє право на незалежність, так само як це робив колись Герой України Степан Бандера.

Тому ми вважаємо, це на часі. Для популяризації та національно-патріотичного виховання молоді", - зазначила Тетяна Сеньків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину

Більшість іванофранківців вважають, що у найближчі п'ять-десять років їхнє місто може стати туристичним центром

У Ворохті створять організацію з маркетингу дестинацій: яку користь отримає громада


01.12.2023 7542
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5228 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4064 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7982 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2403
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

53
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18404
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23409 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1216 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508