Тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мереж

Тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мережПроцес перетворення людини в біоробота йде "повним ходом". Нас вже не дивують новітні протези, здатні до точних рухів, і медичні імплантати, переважно кардіостимулятори і дефібрилятори. Однак зовсім недавно з'явилася ідея створення комунікаційних бездротових мереж (на зразок Bluetooth) на основі людського тіла.

Приголомшливий прогноз днями видали фахівці Інституту електроніки, зв'язку та інформаційних технологій Королівського університету в Белфасті (Великобританія): тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мереж.

Команда дослідників під керівництвом Саймона Коттона, яка розробляє високошвидкісні бездротові мережі майбутнього покоління, вважає, що тіло людини ідеально підходить на роль приймально-передавальної станції і може стати основою для створення бездротових мереж. "Такі мережі" від тіла до тіла "мають масу переваг, - переконаний доктор Саймон, - і вони можуть значно знизити витрати як на будівництво безлічі дорогих базових станцій, так і на послуги охорони здоров'я.

Раніше люди відправляли дані через проводи, потім навчилися обмінюватися даними через повітря, а тепер і людське тіло стане середовищем передачі даних ". Такий оптимістичний прогноз був зроблений після цікавого експерименту, проведеного вченими з Університету Кореї в Сеулі. Це сталося навесні нинішнього року. Нагадаємо, що тоді група дослідників на чолі з доктором Лі Сан Хуном передали дані зі швидкістю 10 мегабіт в секунду через руку людини між двома електродами, поміщеними в шкіру на відстані 30 сантиметрів.

Чому ж в якості середовища для "бездротового з'єднання" були обрані саме людські покриви? На думку багатьох фахівців, низькочастотні електромагнітні хвилі проходять через шкіру лише з незначним ослабленням, особливості її також захищають "мережу" від зовнішнього впливу. Тому в якості "інформації" були використані саме подібні різновиди хвиль (в цих бездротових мережах застосовується в основному радіохвилі НВЧ-діапазону).

"Якщо б ми використовували радіопередачу для кожного вимірюємого життєвого показника, то нам потрібно було б використовувати безліч батарей для кожного датчика, - пояснював керівник дослідження Лі Сан Хун. - Широкосмугова передача по шкірі скоротила б потреби в енергії і, відповідно, у джерелах живлення приблизно на 90 відсотків ". В експерименті доктор Лі і колеги застосували досить нешкідливі для шкіри металеві електроди, покриті гнучким полімером, збагаченим кремнієм. Вони попросили добровольців носити електрод на плечі або позаду вуха протягом тижня і впевнилися, що такий варіант дійсно безпечний для організму. Додатково були проведені тести цитотоксичності (чи отруюють клітини речовини поверхні електродів чи ні), використовуючи культури клітин людини. З'ясувалося, що ніякого отруйної впливу на епітеліоцити не має. Ніяких потертостей і відчуття тяжкості даний пристрій також не викликає, оскільки його товщина складає всього 300 мікрометрів, як три людських волосини, та й важить він приблизно стільки ж. Крім того, прилад витримує тест згинання на 90 градусів близько 700 тисяч разів.

Які ж дані вдалося передати по шкірної бездротової мережі? Це була інформація про пульс людського серця. Однак корейські біологи вважають, що спектр переданих даних може бути значно ширший. З часом, відзначають вони, таким чином можна буде передавати щосекундний звіт про стан всіх органів людини. Це особливо важливо для пацієнтів, які страждають захворюваннями серця, нирок, печінки та підшлункової залози, адже при порушенні функціонування цих органів необхідний постійний моніторинг їхнього стану, а традиційними способами його проводити досить складно.

"Нові версії могли б навіть вживляти під шкіру для більш довгострокового і глибокого моніторингу різних показників здоров'я організму, таких як електрокардіографія (кардіограма) або електроенцефалографія (ЕЕГ)", - так описує перспективи розвитку даної методики доктор Лі. З його точки зору, в майбутньому кожен лікар зможе стежити за станом здоров'я свого пацієнта, знаходячись від нього на значній відстані. І в цьому йому допоможе "тілесна" бездротова мережа.

Але як же можна передати інформацію від тіла людини на дисплей, що знаходиться в кабінеті лікаря?. Адже тут низькочастотні електромагнітні хвилі будуть вельми неефективні?. Однак Саймон Коттон пропонує схему поєднання двох технологій бездротових мереж. Згідно з його ідеєю, на шкірі людини буде поміщений приймач, що збирає інформацію від всіх "тілесних" датчиків по шкірі. Цей приймач буде пов'язаний з мікропередавачем, який працюватиме на традиційних НВЧ-радіохвилях. Він-то і буде здійснювати зв'язок між хворим і лікарем.


14.11.2010 15 2146 0
Коментарі (0)

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

575 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1017
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3547 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3923
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4288
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5439

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

47

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

224

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

673

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1195
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

105
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

265
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62236
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11268
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

834
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

793
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5434
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13310
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

407
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

401
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1235