Своє.Рідне: чи можна на Франківщині відпочити не гірше, ніж за кордоном

Івано-Франківщина може похизуватись місцями, що зачаровують людське око. Тут кожен може обрати відпочинок на будь-який смак та гаманець.

Коли заходить мова про літню відпустку – люди звикле шукають путівки в Туреччину, Єгипет, Грецію… На пропозицію залишитись в рідній країні і цим підтримати її економіку – вони важко зітхають та із здивованим виразом обличчя запитують: «А де ти тут відпочинеш?». Якщо і ви не знаєте, де можна намилуватись красою і набратись сил, не покидаючи кордони не те, що рідної країни, а й рідної області, читайте нижче.     

Захопливо і не за всі гроші світу, вам у Верховину – гуцульську столицю

Верховина – дивовижне місце, яке подарує вам незабутні враження і здоровий сон на свіжому гірському повітрі, яке густе і аж солодке на смак. Тут ви зможете прогулятись, насолоджуючись неземними краєвидами, сплавитись Черемошем та познайомитись із гуцульською культурою і побутом. До речі, на час карантину у Верховині діють знижки на різні туристичні атракції.

Куди піти: «Полонина Кринта» – місце, де можна відчути автентичний смак гуцульського сиру, різноманітні музеї, рафтинг на Черемоші, Пруті, Чорній Тисі, гірські походи, прогулянки на конях чи велосипедах, поїздки на полонини.

Як дістатись: власним автомобілем, потягом або автобусом з Івано-Франківська до Верховини.

Подалі від міської метушні і з можливістю спіймати дзен, вам у село Дземброня

Дземброня славиться не тільки тим, що є найвисокогірнішим (близько 900 метрів над рівнем моря) селом, а й неймовірними краєвидами і цікавим місцевим колоритом. Добратись до села досить складно, тому воно прекрасне місце, щоб усамітнитись. Село Дземброня стане у пригоді тим, кому потрібна потужна енергійна підзарядка.

Куди піти: потік Мунчіль, Дзембронський і Смотрицький водоспади, полонини Косарище та Степанський, з яких відкривається чарівний вид на Чорногірський хребет. І що не менш важливо – саме з цього села починаються пішохідний маршрут до гори піп Іван.

Як дістатись: найлегше – власним транспортом. Можна автобусом з Івано-Франківська до села Ільці, а звідти 12 км пішки або попутнім транспортом. Також щодня з Верховини курсує маршрутка до села. 

З колоритним побутом місцевих жителів і гуцульським мистецтвом, вам у село Річка

Розповіді, що село Річка знаходиться на березі річки Річка, у моїх слухачів викликають усмішку. Згодом помічаю у них легкий подив і сум, бо мало хто знає про цю місцевість у нашій області. А село Річка, справді, заслуговує на похвалу: більшість населення знайшло себе в мистецькому виробництві, перейнявши це від своїх пращурів. У селі виготовляють іграшки із сиру, сопілки, традиційний одяг гуцулів. Жителі Річки – гостинні господарі, які готові взяти на ночівлю туриста. До речі, село розташоване за 18 кілометрів від села Криворівні, яке теж багате на природні краєвиди.

Куди піти: музеї виробів славетних річківських різьбарів Мегединюка, Якиб’яка, братів Кіщуків, перевал між Старою Горою і Семеновою, Річківський Буковець (1060 м), гора Кичера (942 м), гора Брусна (965 м), гора Шендрівка (1377 м), прогулянки до сіл Шешори, Брустури, Яворів.

Як дістатись: власним авто, автобусом з Івано-Франківська до Косова, а звідти до села Річка.

Практично без дощів і з активним відпочинком, вам на Дністровський каньйон

Риболовля, походи, намети, сплави по річці – і це ще не повний перелік, чим приваблює цей каньйон. Його початок – у районі села Петрилів, а довжина близько 250 кілометрів. Вражає кількість пам’яток природи на території каньйону – їх тут близько 100. Тут ви намилуєтесь водоспадами, навісами, гротами, травертиновими скелями, що мають химерні форми. Холоду можете не боятись – високі стіни каньйону затримують сонячне тепло і захищають від сильних вітрів.

Куди піти: можна покататися на катамаранах та байдарках, круїз на річковому двопалубному кораблі «Юрій», пам’ятки, розміщені на берегах Дністра, чудове місце для риболовлі, купання. Важливо: готельна інфраструктура та зелений туризм у місцевості практично відсутні.

Як дібратись: власним транспортом, автобусом з Івано-Франківська до села Петрилів Тлумацького району.

З унікальною енергетикою і вражаючими краєвидами, вам на озеро Росохан

Чисте, тихе і велике – так його описують ті, хто там побував. Подейкують, що вода в озері прозора настільки, що на дні видно кожен камінчик. Через те, що озеро розташоване в лісовому затінку, вода тут не прогрівається вище 11-15 градусів навіть влітку, тому поплавати вдасться не усім. Біля самого озера намети не поставити, але це можна зробити трохи вище від водойми.

Куди піти: можна пройтись від Мислівки до Осмолоди Аршицею і зайти не тільки на Росохан, але й на інші озера  — Аршиця, Убите, Забуте, Лужки.

Як дістатись: автобусом до села Мислівка (від села до озера 28 км), власним транспортом, а далі — тільки пішки ґорґанським казковим лісом.


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5215 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4054 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3178 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7974 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20304 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1920

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2398
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

196
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

486
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23402 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1195 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504