Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

На минулому засіданні захисники обвинуваченого просили відводу суду, проте цю заяву не задовільнили. Крім того, захист клопотав про зміну запобіжного заходу на більш м'який. Проте суд не випустив обвинуваченого з-під варти.

Сьогодні колегія суддів мала допитувати свідків, проте вони вкотре не прибули.

За словами прокурора, був затверджений список свідків з п'яти людей, троє з яких ще не допитувались у суді.

"За даними, ці свідки не знаходяться на території міста", - пояснив прокурор.

Також додав, що оскільки не можуть забезпечити явку цих свідків, прокуратура відмовляється від їхнього слухання у суді. Відтак пропонує перейти до дослідження письмових доказів. Втім захисник обвинуваченого Кучкуда зазначив, що захист наполягає на тому, щоб заслухати одного зі свідків, який безпосередньо бачив потерпілу.

Прокурор просив долучити до матеріалів справи протокол про зникнення Елі Дішлі, паспортні дані померлої, протокол про вилучені речі з місця події, де за словами прокурора, було вилучено апарат для вживання наркотиків. Також протокол щодо вилучення килима з речовиною бурого кольору, протокол щодо впізнання трупа Дішлі Елі Зія, меддовідки обвинуваченого та потерпілої, характеристику на обох студентів з навчального закладу.

Захисник обвинуваченого Розметов зазначив, що прокурор повинен надавати суду докази того, що Астанов вчинив кримінальне правопорушення та те, яким чином і в який спосіб прокурор отримав цей доказ.

"Після цього у мене буде клопотання стосовно визнання чи невизнання правомірності цього доказу. А навіщо нам перелік, який наводить прокурор? Яким чином ми, сторона захисту, будемо доводити суду чи поданий доказ належний чи неналежний? Чи в процесуальний спосіб отриманий цей доказ?", - запитав захисник.

Проте головуючий суддя Руденко відмітив, що кожному доказу суд надаватиме оцінку.

"Ми просимо, якщо прокурор озвучує якийсь документ він повинен надати пояснення, яким чином він отриманий і про що має сказати", - каже захисник Кучкуда.

Також третя захисниця додала, що захист хотів би чути імена слідчих.

Далі прокурор зазначив, що хоче долучити протоколи з місця події знайдення валізи. За його словами, цей процес зафіксований на відео. Також долучає лікарське свідоцтво про смерть з висновками лікаря щодо причин смерті, висновок експерта щодо множинних тілесних ушкоджень потерпілої, зокрема у ньому йдеться про те, що смерть настала до потрапляння тіла у воду. У висновку експерта також йдеться про те, що описані тілесні ушкодження утворились прижиттєво.

"Мало місце не менше 25 фізичних контактів тіла з твердим предметом. Побої могли бути нанесені дерев‘яною качалкою або ручкою швабри. Крім того йдеться про те, що потерпілій робили непрямий масаж серця. При цьому виключається їхнє утворення внаслідок падіння з висоти власного росту", - зачитав прокурор.

Також він додав, що за результатами експертизи, незадовго до смерті потерпіла спиртних напоїв не вживала. На наявність канеоїдів експертиза не проводилась через відсутність відповідних реагентів. Також проводилась експертиза води з озера, в якому виявили валізу з трупом. Крім того експертиза органів потерпілої показала те, що тіло тривалий час перебувало у воді. З моменту смерті до знайдення тіла мало пройти орієнтовно 7-14 діб. У потерпілої дівчини були переломи ребер, надколінника, закрита черепно-мозкова травма, чимало синців і ссадин. Також прокурор долучає фототаблицю з моргу щодо огляду трупа.

Крім того долучає протоколи з місця знайдених речей потерпілої на Городенківщині. Тут, за словами прокурора, також проводилась відеофіксація. Захисники попросили на огляд цей протокол. Відтак зауважили, що у ньому неповністю описано усе вилучене, тому уважно досліджуватимуть цей протокол та відео.

Раніше суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К. Рідні загиблої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія виявили 12 червня 2017 року у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. 


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу


13.05.2019 1788
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

549
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11053 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1846
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1749
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2748
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4604

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

348

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1047

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1460

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1331
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1709
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1519
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1233
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

603
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

678
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1873
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2115 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20374
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

350
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

701 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

737
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1082