Сповідниця нашого часу

Аліна Мілан. Прізвище, ясне діло, не місцеве, єврейське. Але ця дівчина зробила те, про що мільйони наших співвітчизників і не мріють. Не те, що не мріють – навіть і не здогадуються, що саме так слід чинити. Отже, Аліна Мілан…

 

Дівчині було 23 роки. Вона народилася й виросла в Росії. Закінчувала юридичний факультет МГУ. Восени їй поставили діагноз – альвеококкоз печінки: проростання альвеококку до нижньої порожнистої вени й усіх печінкових вен. Для порятунку життя їй була необхідна термінова трансплантація печінки, що в Росії не практикується. У жовтні минулого року на благодійних основах Аліну відправили до медичного центру «Сураскі» у Тель-Авіві. Операція з трансплантації печінки коштує дорого – 300 тис. доларів. Але батько дівчини – єврей, тому Аліна мала повне право на ізраїльське громадянство. Спочатку так і передбачалося: вона одержує громадянство, а разом із ним – право на безкоштовне лікування. Але…

 

Але для того, щоб одержати громадянство, потрібно заповнити документи. У тому числі анкету, у якій є пункт «віросповідання». За законами країни стати громадянином Ізраїлю може тільки іудей або атеїст. (Що доволі багатозначно – виходить, іудаїзм та атеїзм вважаються тотожними один одному). Що було, коли Аліна з матір'ю про це довідалися, розповідає о. Олександр, настоятель храму Серафима Саровського в Кунцево та духівник дівчини:

 

«От із цим питанням вона й звернулася до мене по телефону (про заповнення графи «віросповідання» - прим. ред). Що робити? Лікарі говорять, що часу дуже мало: 2-3 тижні, у нас не проводять подібного роду лікування.

 

Вибір простий – злукавити або зректися й одержати надію на одужання, або повністю покластися на Бога.

 

Зі змішаним почуттям їхав до неї в лікарню… Я не вершитель долі й не знав що сказати… точніше знав, але… Ще по дорозі в лікарню матір дівчини сказала, що вони з дочкою прийняли рішення… я перевів розмову в інше русло, боячись почути найстрашніше для себе, як священика і християнина.

 

Увійшовши в палату, побачив зовсім худу, жовтувату, навряд чи схожу на дівчину 22 років, істоту… «Ми все вирішили з мамою, – з порога зустріла мене Аліна. - Я не зніму хреста й не буду відрікатися, воно того не варте».

 

«Ви молодці» – відповів я.

… потім я запитав у матері, як вони будуть далі діяти. «Не знаю, – відповіла вона, – Бог не залишить, будемо шукати спонсорів, продавати щось із особистого майна».

 

«Але ви не маєте часу».

 

«Попереду вічність» – відповіла вона».

 

Грошей на операцію так і не зібрали. Незважаючи на допомогу рідних, друзів, однокурсників дівчини й просто людей доброї волі. Але Бог не залишив. Аліна відійшла до Нього в ніч на 14 березня.

 

Коли ця історія стала відома в Інтернеті, громадськість підняла виття. Одні дивувалися такому подвигу й хвалили. «От ідіотизм!» - кричали інші про рішення Алині. А Закон про репатріацію, графа «віросповідання» – хіба не ідіотизм? Не «пережиток темного минулого»? МВС Ізраїлю, до речі, зробило окрему заяву з цього питання. Сказало, що не несе відповідальності за смерть дівчини, тому що вона добровільно й свідомо відмовилася від громадянства. Сама ж дівчина писала на одному з форумів: «… а в душі… сподівання на Бога сильніше паперів, сильніше законів, країн, страшних діагнозів або часу! І в найважчі моменти мене не залишає відчуття, що Господь тримає мене за руку. Будь-які лікарі будь-якої країни несуть ризики операцій, і тут будь-який день може бути останнім. Єдиний вибір, який я зробила вже давно, й він не пов'язаний із громадянством, – мій вибір: Віра в Бога, у те, щоб сліпо дякувати за те, що мені призначено. А такий вибір – він стоїть перед кожною людиною».

 

Історія Аліни – надважлива. І загалом, бо йдеться про одвічний вибір між порятунком життя та спасінням душі, і зокрема – для нашого часу. Часу, коли деякі православні не знають, що такий вибір взагалі існує. А деякі священики дозволяють собі говорити, що «в Церкві зникла парадигма святості» (тобто, святих більше немає). Історія Аліни доводить: сповідництво (а отже, і святість) – є. І, як завжди, найкращі з християн з’являються у найнесподіваніших місцях. На юридичному факультеті МГУ, наприклад. Це значить, що вони можуть бути де завгодно. Це значить, що і в нас є шанси стати справжніми християнами. Десь допомогти ближньому. Десь не зректися. Десь покластися на Бога більше, ніж на блага й можливості цього світу.

 

Рабі Божій Олені – вічна пам‘ять. Про кого – про кого, а про неї дійсно вічно пам‘ятатимуть. Якщо не в цьому світі – то в вишньому точно.

 

Надія Моклюк

Братство


29.03.2011 Надія Моклюк 2282 2
Коментарі (2)

Віктор 2011.04.14, 16:26
Низький уклін перед тобою Аліно і Вічная пам,ять.
стефанія 2011.08.21, 22:25
Аж клубок у грудях став...Подай Господи Царство небесне цій дитині..
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1092
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1959
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3481
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2