Секрети інтимної гігієни у жінок

Кожна сучасна жінка дотримується так званого щоденного ритуалу – проведення процедур з інтимної гігієни. Враховуючи широкий спектр різноманітних засобів інтимного догляду, ми, жінки, можемо припуститися певних помилок, які можуть принести свої негативні наслідки.


Чому важливо дотримуватися правил інтимної гігієни?

Шкіра в ділянці інтимних зон є настільки ж чутливою як і шкіра обличчя. Поміж того, є травмуючі чинники, такі як підвищена пітливість та оволосіння, наявність нормальних виділень з піхви.

Також жіночі статеві органи мають свою так звану «родзинку» - індивідуальну мікрофлору, котра в нормі заселена молочнокислими бактеріями, які створюють слабко кисле середовище піхви. І будь-яка помилка у плані ведення інтимної гігієни спричинює порушення мікрофлори, які надалі призводять до таких захворювань як кандидоз (або молочниця), бактеріальний вагіноз, кольпіт та інші.

Найпоширеніші помилки ведення інтимної гігієни

Як не дивно, найбільш поширеною помилкою ведення інтимної гігієни є надмірна інтимна гігієна. В нормі піхва повинна бути зволоженою і невеличкі виділення світлого кольору (або прозорі і тягучі під час овуляції) це нормально. Проте жінки переживають настільки, що підмиваються 5-10 разів на день. І що ще цікавіше – беруть за звичку «вагінальний душ», тобто направляють потік воду у піхву. Це категорично не рекомендовано! Цим самим ви вимиваєте нормальну мікрофлору, місце якої вже готові зайняти патогенні бактерії. Це саме стосується використання вологих серветок для інтимної гігієни, які містять спирти та інші речовини, що зашкоджують інтимному здоров’ю.

Другою найпоширенішою помилкою є неправильний підбір засобів для вмивання інтимних зон. Наголошую, що звичайне мило чи гель для душу категорично заборонені для інтимної гігієни! Справа у тому, що до їх складу входять луги, які порушують кислотний баланс піхви і цим самим знищують флору. Також не використовуйте мочалку для душу. Саме цей предмет гігієни містить на собі неймовірну кількість шкідливих бактерій.

Постійне використання щоденних прокладок – це проблема, з якою бореться кожен лікар гінеколог. В жодному разі не можна носити одну прокладку весь день! Цим самим ви створюєте ідеальні умови для розвитку бактерій, також більшість прокладок спричиняють перегрівання інтимних зон.

Поради лікаря щодо правильного ведення інтимної гігієни

Для благополуччя вашого інтимного здоров’я формуємо список простих порад для правильного ведення гігієни інтимних зон:

  • підмиватися рекомендовано 1-2 рази на день;
  • використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни, ідеальний засіб для вас порадить ваш лікар-гінеколог;
  • старайтеся не користуватися вологими серветками для гігієни інтимних ділянок. Якщо вже є необхідність – завчасно придбайте спеціальні серветки для інтимної гігієни;
  • зверніть увагу на спідню білизну: неякісні синтетичні тканини сприяють пошкодженню шкіри інтимних зон, алергічній реакції, перегріванню шкіри. Тому старайтесь носити білизну з натуральних матеріалів, наприклад бавовна;
  • після статевої близькості обов’язково за 10-15 хвилин прийміть теплий душ, щоб змити усі фізіологічні рідини;
  • під час душу стежте за тим, щоб вода і миючі засоби не потрапляли у піхву. Слизова піхва має таку здатність як самоочищення, тому зайва допомога їй не потрібна (якщо це не спринцювання спеціальними розчинами, призначеними лікарем);
  • щоденні прокладки – тільки у крайній потребі, і обов’язково змінюйте їх кожних 2 години.

І головна порада для вас, любі жінки, якщо вас турбують такі відчуття як печіння, свербіж, набряк та дискомфорт у ділянці статевих органів – в негайному порядку зверніться до лікаря!

Оксана Гайсенюк – лікар гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

партнерський матеріал


29.02.2020 Оксана Гайсенюк 15990 1
Коментарі (1)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

726
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5199 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1689
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1702
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2846
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2489

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

423

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1630

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2361

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3102
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

187
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

734
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

913
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

490
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

677
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16147
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3031
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

313
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1152
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1003 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

802