Професії й хвороби: які та чому?

 

Недарма кажуть: вибираєш професію — обираєш хворобу. Ми (особливо офісні службовці) проводимо на робочому місці практично цілий день, комусь, наприклад, викладачам або оперуюючим лікарям, доводиться півдня стояти.

 

Навантаження на ту чи іншу групу органів не може не позначитися на нашому здоров‘ї, тому, оцінивши небезпеку своїх професійних теренів, бажано вчасно вжити заходів.

 

Віч-на-віч

Хто в групі ризику? Всі, чия робота безпосередньо пов’язана з тривалим (більше 1,5 годин протягом робочого дня) спілкуванням з комп‘ютером. Одна з найпоширеніших офісних проблем — так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з’являється підвищена чутливість до світла — ви маєте справу з цим несподіваним гостем.

 

Звідки небезпека? Коли ви уважно дивіться на монітор, моргаєте в 3-4 рази рідше, ніж зазвичай. У результаті «дзеркала душі» відчувають нестачу в слізній рідині та висушуються. Додайте до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім не райдужною…

 

Як бути? Намагайтеся не включати кондиціонер без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуйте десятихвилинну перерву — погуляйте в цей час далеко від монітора. Можна приурочувати телефонні дзвінки тому, щоб вийти на вулицю та поговорити на повітрі. А раз в 15 хвилин робіть ковток зеленого чаю або води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайся краплями «штучна сльоза». Тільки майте на увазі: офтальмологи не рекомендують їх застосовувати частіше 2-4 разів протягом дня.

 

Спину ломить

Хто в групі ризику? До остеохондрозу схильні ті ж офісні «в‘язні», а також активні фізкультурниці, що беруть на себе підвищені зобов’язання, а також люди, що займаються підняттям тягарів (якщо вам, матусі, доводиться часто носити на руках підростаюче чадо, — ви теж у групі ризику).

 

Звідки небезпека? Головними причинами виникнення остеохондрозу є малорухливий спосіб життя та звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин в хребті та накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси — ниючий біль і відчуття ломоти.

 

Як бути? Намагайтеся стежити за поставою й частіше змінювати позу. Подбайте про зручне комп‘ютерне крісло: сидіння має бути ортопедичним — досить жорстким, а спинка — мати вигин в області попереку. І рухайтеся! Щоранку починайте з гімнастики: закиньте голову назад і постарайтеся торкнутися вухом плеча, зробіть махи руками, повороти тулуба, повисіть на турніку.

 

«Тунельний» синдром

Хто в групі ризику? Типове захворювання редакторів, бухгалтерів, друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей, які подовгу працюють за комп’ютером, що називається «тунельний синдром», або «защемлення серединного нерва в зап‘ястному каналі» — коли відчувається сильне оніміння долонь, біль і дискомфорт у зап’ястях.

 

Звідки небезпека? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі та клацаючи мишкою, ви тривалий час виконуєте одноманітні рухи. Якщо ви будете постійно перевантажувати пальці рук, щоб вилікувати нерв, який керує великим, вказівним та середньою пальцями, врешті-решт, буде потрібно хірургічне втручання.

 

Як бути? Пам'ятаєте, як в початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кистей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися. І візьміть за правило не тримати лікті на вазі, коли друкуєте.

 

vkurse.ua


12.07.2012 1488 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1802
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1790
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1774
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5275 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

612

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

707

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

904

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

935
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1670
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3600
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26056
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10087 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7654
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1204
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

792
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018