Про відсутність штабів

Безліч людей стурбована пошуками штабів. Вони дивилися кіно. Вони служили в армії. Вони воювали. Їм сказали, що знищення ворожого штабу дорівнює перемозі.

 

А іншим людям сказали інше. Їм пояснили, що наявність штабу – будь-якого штабу, або визначеного центру, або ж керівної особи – дорівнює поразці. Й не просто пояснили, а наголосили: не будуйте від центру. Не будуйте імперії.

 

Але ми говоримо про тих, які все ще шукають ворожі штаби. Про любителів смітничків, один з яких називається історією, а інший – політикою. На тих смітничках можна знайти оповідки про різні штаби. Про штаби монархів і полководців, про таємні клуби і ложі, про кризові кімнати, masterminds та законспіровані центри влади. Там лежать путівники світовим закуліссям, мапи матриць і тіньових світів. Люди порпаються у тому мотлоху, як в уламках НЛО.

 

Якщо підійти до них і сказати, що пошук марний, вони відмахнуться, покрутять пальцем при скроні. Проте, можна спробувати їм розповісти те, що буде їм зрозумілим.

 

Можна згадати, що у середньовіччі поняття «центр» уособлювала постать монарха. Що пізніше центр ускладнився до тіньової групи фінансових олігархів. Що вже тоді його стало складно окреслити чітким списком персон та інституцій. Що відтак центр знов ускладнився до мережі глобальних «груп компетентності», пов’язаних між собою складної системою фінансових та інформаційних потоків. Що він перестав бути центром ще в середині ХХ століття. Що потім його розчинили в мережах «нетократії» та в іграх глобальних інвесторів.

 

Але й на цьому розмивання центру не зупинилося. Нині ми вступаємо в епоху блокчейнів, де влада над світовими потоками тихо й непомітно перетікає до «сірої хмари», до помірно обдовбаної обслуги штучного інтелекту.

 

Ті, котрі шукають штаби, слухають цю історію, морщать лоба. Відтак кажуть, що все це лише маскування. Що за «сірою хмарою» ховається не імпульсне життя, не примарні згущення електронного розуму, а конкретна банда товстих пацанів з сигарами в зубах і топ-моделями на колінах.

 

Ті, котрі шукають штаби, все ще живуть казками й тими картинками, які малювали в комуністичних газетах. Вони колупаються в носі та мріють дожити до того дня, коли якісь ідеальні повстанці встромлять запалену сигару в задницю тіньового правителя світу, а той заверещить як свиня.

 

А ще вони вказують на Схід, де не вмирають старі імперії. Де класичні тирани нагромаджують гори класичної зброї та розповідають підданцям ті самі казки про тіньових правителів та світове закулісся.

 

Ті, котрі шукають штаби, не здогадуються, що старі імперії давно вже поставлені на шахову дошку. Що вони не гравці, а фігури і йдуть до фіналу за визначеним сценарієм. Вони приречені, як і все, що побудоване навколо визначеного центру. Як радянська імперія, руйнування якої почалося з найцентральнішого ядра – з верхівки горбачовської бюрократії, котра вирішила розміняти підвладне їй чудовисько на зелені купюри.

 

Вже за життя теперішніх поколінь бюрократії Сходу розбредуться технократичними манівцями. Занедбавши древні окультні практики влади, перейшовши на бік жовтого диявола, вони давно підписали собі смертний вирок. Але ще не знають про це. Вони також шукають штаби своїх могильщиків. Шукають і знаходять байдуже усміхнену порожнечу.

 

Світ ще злякано-звично озирається на ядерні армади та крокування мільйонних армій. Проте незрима рука вже накреслила на стіні знаки важення.


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

991
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2369 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

921
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2725
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2