Про відсутність штабів

Безліч людей стурбована пошуками штабів. Вони дивилися кіно. Вони служили в армії. Вони воювали. Їм сказали, що знищення ворожого штабу дорівнює перемозі.

 

А іншим людям сказали інше. Їм пояснили, що наявність штабу – будь-якого штабу, або визначеного центру, або ж керівної особи – дорівнює поразці. Й не просто пояснили, а наголосили: не будуйте від центру. Не будуйте імперії.

 

Але ми говоримо про тих, які все ще шукають ворожі штаби. Про любителів смітничків, один з яких називається історією, а інший – політикою. На тих смітничках можна знайти оповідки про різні штаби. Про штаби монархів і полководців, про таємні клуби і ложі, про кризові кімнати, masterminds та законспіровані центри влади. Там лежать путівники світовим закуліссям, мапи матриць і тіньових світів. Люди порпаються у тому мотлоху, як в уламках НЛО.

 

Якщо підійти до них і сказати, що пошук марний, вони відмахнуться, покрутять пальцем при скроні. Проте, можна спробувати їм розповісти те, що буде їм зрозумілим.

 

Можна згадати, що у середньовіччі поняття «центр» уособлювала постать монарха. Що пізніше центр ускладнився до тіньової групи фінансових олігархів. Що вже тоді його стало складно окреслити чітким списком персон та інституцій. Що відтак центр знов ускладнився до мережі глобальних «груп компетентності», пов’язаних між собою складної системою фінансових та інформаційних потоків. Що він перестав бути центром ще в середині ХХ століття. Що потім його розчинили в мережах «нетократії» та в іграх глобальних інвесторів.

 

Але й на цьому розмивання центру не зупинилося. Нині ми вступаємо в епоху блокчейнів, де влада над світовими потоками тихо й непомітно перетікає до «сірої хмари», до помірно обдовбаної обслуги штучного інтелекту.

 

Ті, котрі шукають штаби, слухають цю історію, морщать лоба. Відтак кажуть, що все це лише маскування. Що за «сірою хмарою» ховається не імпульсне життя, не примарні згущення електронного розуму, а конкретна банда товстих пацанів з сигарами в зубах і топ-моделями на колінах.

 

Ті, котрі шукають штаби, все ще живуть казками й тими картинками, які малювали в комуністичних газетах. Вони колупаються в носі та мріють дожити до того дня, коли якісь ідеальні повстанці встромлять запалену сигару в задницю тіньового правителя світу, а той заверещить як свиня.

 

А ще вони вказують на Схід, де не вмирають старі імперії. Де класичні тирани нагромаджують гори класичної зброї та розповідають підданцям ті самі казки про тіньових правителів та світове закулісся.

 

Ті, котрі шукають штаби, не здогадуються, що старі імперії давно вже поставлені на шахову дошку. Що вони не гравці, а фігури і йдуть до фіналу за визначеним сценарієм. Вони приречені, як і все, що побудоване навколо визначеного центру. Як радянська імперія, руйнування якої почалося з найцентральнішого ядра – з верхівки горбачовської бюрократії, котра вирішила розміняти підвладне їй чудовисько на зелені купюри.

 

Вже за життя теперішніх поколінь бюрократії Сходу розбредуться технократичними манівцями. Занедбавши древні окультні практики влади, перейшовши на бік жовтого диявола, вони давно підписали собі смертний вирок. Але ще не знають про це. Вони також шукають штаби своїх могильщиків. Шукають і знаходять байдуже усміхнену порожнечу.

 

Світ ще злякано-звично озирається на ядерні армади та крокування мільйонних армій. Проте незрима рука вже накреслила на стіні знаки важення.


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5228 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4064 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7982 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2404
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

55
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18404
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23410 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1216 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508