Про післявиборчий синдром або Чому я зараз не займаюся журналістикою

 

Здається, все успішно пройшло. Вибори відбулися, відсвяткувалися. Преса кинула ще одну бомбову дозу політичних новин. Заспокоїлася. Почалося обговорення кінця світу, який так і не наступив. А от мене не покидає чи то відчуття втоми, чи то особливої форми апатії до всього, що відбувається.

 

Мій оптимізм нікуди не зник, лише я перестала дивуватися будь-яким речам. Вибори —  досить хороша школа, справді. Головне — віддатися цілком і повністю, не залишаючи часу на особисте життя. Я від цього отримувала насолоду. Навіть дратувалася чи то почувалася незреалізованою, якщо не було ніяких поїздок, заходів, дискусій, цікавих новин.

 

А зараз... Мені подобається мій мовчазний телефон. З новим списком контактів. Подобається прокидатися об 11 ранку і проводити свої вихідні з тим, хто претендує на звання найособливішої людини мого життя. Подобається нікуди не поспішати і нарешті присвячувати час собі.  Із насолодою переглядати по декілька фільмів на день, які не мала можливості глянути останні півроку. Я не почала дивитися на світ в рожевих окурярах. Лише більш виразними для мене стали багато деталей.

 

/data/blog/200442/3e1b474209ca7e0815df1bbb2f8d8ab4.jpg

 

Ви мені заздрите? А я собі ні. Час іде, оминаючи мене. Незвично, що чимало подій відбуваються без моєї присутності. Уперше. Я так не звикла. Усе чекаю дня, коли остаточно набридне спокій і сама собі скажу: “Досить! Ти так більше не можеш і не хочеш”. Прокидаюся. І... Совість мовчить. Вона мене не осуджує. Чи то надто несміливо це робить.

 

Пройшло більше місяця. Говорити, що нічого за цей період не сталося було б помилкою. Він став найнасиченішим — в емоційному плані. Можливо, так починається новий етап? Чи це все від того, що немає кому потягнути мене за руку і кинути знову у круговерть шалених інформаційних буднів і відсутності нормальних вихідних? Мені  ж це подобалося, я цим жила практично 5 років. За цей час я ні разу не поставила під сумнів свій вибір займатися журналістикою. Хоча мене перед таким вибором ставили... Що тепер не так? Що змінилося? Світ, люди, я?

 

Мені відомо лише одне — зараз я по-справжньому щаслива. Без усіляких  “а може, напевно, частково”. Я на порозі змін. Не знаю, яких. Можливо, ці зміни прийдуть без мого вибору чи то дозволу. Чи станеться те, чого я не планувала. Мій досвід показує, що інколи незаплановані речі бувають набагато приємнішіими і кращими за очікуване. А можливо, я відновлюю свій баланс. І після повної зайнятості кар”єрою настав час зайнятися особистим життям. Зробити видих. І з новим диханням повернутися до того, чим я живу.


04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

156
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

937
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

852
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1315
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2713
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1500

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

796

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

854

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1746

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1743
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

465
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

531
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18445
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7561
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3734
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1137
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10854
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

519
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

411
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

594
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

519