Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

Ті, хто отримав або нашаманив відповіді, ходять з хитрими мармизами, відчуваючи вищість, обізнаність, залученість та інші смішні вібрації.

Тим часом зомбоящик зовсім зійшов з рейок. Там і раніше не дуже розуміли, кому зі спонсорів яким ладаном кадити. А нині, коли спонсори самоліквідовуються частіше за вітчизняні склади з боєприпасами, там про всяк випадок кадять усім. Тому на екрані життя невпинно покращується на тлі безугавного згіршення, зради міцно сплітаються з перемогами, а телепузікам залишають розмірковувати, чому це одні українські виконавці, які співають в Ернста з Лєпсом – кляті відступники, а інші, які там співають з тим таки Лєпсом – патентовані патріоти.

Хтось уже вимикає бла-бла-пристрій, де голос збитого льотчика розповідає про віру в народ та розтрощену клітку. Хтось уже розуміє, що наша «партія війни» вміє заробляти мільярди й без камуфляжної істерії, а наша «партія миру» успішно примножує капітали на війні. І що різниці між ними не знайде жодна експертиза. А до декого дійшло навіть те, що в Україні та навколо неї відбуваються не державні «ігри престолів», а «ігри брудних унітазів», в яких тупо намагаються накласти сусідові і втекти, а сморід розділити порівну між платниками податків.

Не треба бути пророком, щоби спрогнозувати флагманські тренди 2018-го року. В наступному році нами й надалі керуватимуть зовнішні сили, а телепузікам розповідатимуть про зростання гідності в жебраків та про реформаторську діяльність лисиць у курнику. Ми будемо боротися з тими, кого нам назвуть олігархами, та втрачати людей на фронті і в ДТП. Гривня сповзе до тридцяти двох (як мінімум), а субсидії видаватимуть грошима, аби алкаші змогли швидше пропити свої хати і квартири й тим допомогли примарним залишкам середнього класу десь-якось виживати за рахунок реальних люмпенів.

А ще продовжиться всеукраїнський фестиваль аферистів. Нас чекає нове нашестя народних спасителів, супергероїв, борців з корупцією та «докторів пі». Нам покажуть «нові горизонти», поставлять нас на «шляхи самореалізації», захистять від «гібридних загроз» наші «споконвічні цінності», а ще «духовно зміцнять» – і це все за наші гроші. Організатори фестивалю запропонують нам «революційні прориви» та «унікальні історичні шанси» й підірвуть на дурниці тих, хто завжди підривається на будь-що, лише б наливали.

На стовпах і парканах побільшає об’яв про роботу в Польщі, Румунії та на Марсі. На вулицях зросте число мандрівників з далеких країв. І не всі з них будуть туристами. Праві й ліві торгуватимуть радикалізмом, зброєю та історичними іменами, чиновники крастимуть ще більше, а вандали невловимо вандалитимуть. І все менше буде тих, хто просто і чесно працюватиме.

Й ще нижче впаде якість того, що нас оточує. Мова навіть не про смердючу ковбасу і рибу з присмаком формаліну. Мова про гордих людей з дипломами, які нічого не знають і не вміють. Про знавців, які голосують за гламурних гайдамаків, кишенькових характерників та ресторанних повстанців. Та про майстрів, котрі виробляють лайно і щиро дивуються, що не всі його купують. Цих стане більше. Й жодна прогностична обкладинка не натякне нам, куди їх всіх діти.


17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738