Прикарпатців закликають реагувати на повітряні тривоги 23-24 серпня

Голова Івано-Франківської військово-цивільної адміністрації Світлана Онищук звернулася до мешканців Прикарпаття найближчими днями не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

Про це очільниця повідомила у в етері радіо "Західний полюс", пише Фіртка.

Світлана Онищук наголошує, що за інформацією командування Повітряних сил ЗСУ українцям слід бути дуже обережними під час відзначення Дня Державного прапора 23 серпня та Дня Незалежності України 24 серпня, оскільки доведеться відсвяткувати під час війни.

росія нарощує своє озброєння, існує загроза ракетних обстрілів з боку білорусі, адже саме там спостерігають переміщення військ, а також перевезення боєкомплектів та ракет.

"Ми розуміємо, що це для нас дуже важливі й величні свята, щороку ми відзначали по-особливому, проте, цьогоріч потрібно бути особливо обережними", - наголошує голова ОВА.

За словами Онищук нещодавно провели консультаційну раду серед голів територіальних громад, на якій обговорювали питання життєдіяльності й безпеки Івано-Франківської області. 

"Наші військові мають більше інформації як ми й, якщо вони нам кажуть, що ми повинні бути обережними, то ми повинні виконувати все, що вони нам скажуть", - зазначила посадовиця.

Зокрема, великих скупчень та грандіозних подій, зокрема концертів, на День Незалежності в Івано-Франківській громаді не буде.

Відтак, традиційно проведуть панахиду за загиблими Героями. Також запланували підняття прапора на Вічевому майдані.

Крім того, проведуть нагородження військових, які наразі перебувають на ротації.


Фіртка нагадує, що робити, якщо лунає сирена


Звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім».

Що треба робити, почувши такий сигнал? 

Увімкніть ТБ або радіо — інформація передається офіційними каналами упродовж п'яти хвилин після сигналу.

Далі рятувальники радять уважно зосередитися на озвучуваній інформації, після прослуховування повідомлення необхідно виконувати всі інструкції, які у ньому містяться. 

«Пильнуйте, залишайте теле - і радіоканали увімкненими — через них може надходити подальша інформація».

Такі повідомлення для населення повинні містити:

 інформацію про загрозу, місце та час її виникнення, масштаби, тривалість дії;

• зону надзвичайної ситуації (наприклад, райони, масиви, вулиці, будинки, які потрапляють у зону ураження);

• необхідні заходи безпеки, порядок дій.

Тривалість таких повідомлень складає не менше п’яти хвилин. За потреби їх можуть повторювати через кожні десять-п'ятнадцять хвилин.

Водночас у разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо.

Зазначимо, що якщо відключать телефонний зв’язок, радіо, телебачення, Інтернет, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись лише на звукові сигнали.

Якщо немає можливості вийти з квартири, перебувайте якомога далі від вікон та дверей, наприклад, у ванній чи коридорі. 


Що робити якщо сирена «застала» в громадському транспорті?

У комунальному підприємстві «Електроавтотранс» пояснили, як діяти, коли чуєте сирену у маршрутці. Відтак, якщо звук тривоги застав у громадському транспорті, потрібно негайно вийти з транспортного засобу.
Не потрібно прирікатися з водієм: «Я тут пересиджу», а треба направитися в найближче укриття.
«Прохання не наражати себе та водія на небезпеку» , — наголошують у підприємстві.

Що робити якщо сирена «застала» на вулиці?

Якщо обстріли застали вас на вулиці, негайно направляйтесь в найближче укриття, або ж ховайтеся у місці, яке закрите бетоном — це допоможе захиститись від уламків.


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1026
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2418
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2060
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2095
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6372 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2388 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

261

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1078

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1117

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1326
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

540
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1999
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26441
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

497
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10400 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7940
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

485
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

345
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

491
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

570
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1513