Прикарпатцям розповіли, як взимку зберігати моркву в погребі, а як — у квартирі

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

Як підготувати моркву до зберігання

Щоб морква добре зберігалася взимку, її потрібно вчасно і правильно зібрати. Для визначення готовності моркви до збирання треба подивитися на її бадилля — якщо нижні листки пожовтіли, то моркву можна збирати.

  • Перед тим, як викопувати моркву, не можна її поливати. Інакше вона не буде соковитою.
  • Краще викопуйте її ввечері, бо за день коренеплоди накопичують цукор, а вночі його витрачають.
  • Після збирання коренеплоди потрібно висушити на свіжому повітрі протягом 2-3 годин. Під час такої підготовки на них затягуються мікротравми від механічних ушкоджень.
  • Після просушування треба зрізати бадилля, воно може перетягнути на себе потрібну вологу та поживні речовини і таким чином зменшить час зберігання овочів. Спочатку потрібно прибирати зелену частину трохи вище верхівки, а потім відрізати від основи шар моркви в 0,5-1 см разом з точкою росту.
  • Бажано видалити тонкі кінчики коренеплодів, адже часто саме з них починається гниття.
  • Перевірте коренеплоди на наявність механічних пошкоджень, хвороб та шкідників, тому що одна пошкоджена морква здатна заразити решту.
  • Рекомендується відсортувати моркву за розміром плодів. В першу чергу краще з'їсти найдрібнішу моркву, потім середню і в кінці — велику.
  • Перед закладанням на зберігання, моркву переносять до прохолодного приміщення з температурою повітря +10...+14°C на 7-10 днів.

Як зберігати моркву в погребі

Температура льоху чи підвалу, де зберігатиметься морква, має бути в межах  -2…+2°C, вологість повітря 90-95%. Ще у підвалі має бути достатня, але не дуже інтенсивна вентиляція, адже за великої кількості повітря коренеплоди почнуть проростати.

Тару для зберігання і саме приміщення треба очистити, продезінфікувати та прибрати старі овочі, які можуть стати джерелом додаткових проблем.

Зберігання моркви в піску

Це оптимальний метод зберігання моркви для тих, у кого є підвал — пісок не дає моркви зів'янути, затримує розвиток гнилі та підтримує постійну температуру в сховищі.

Для зберігання потрібні пісок, вода і ящики. Пісок необхідно зволожити в пропорції 1 л води на відро піску, висипати мокрий пісок до ящика шаром 3-5 см, зверху розкласти моркву, присипати шаром піску і знову викласти моркву. І так продовжувати до заповнення ящика.

Зберігання моркви у тирсі, у лушпині цибулі

Фітонциди тирси, так само як і лушпиння цибулі, уповільнюють розвиток грибків та бактерій на моркві, не дають коренеплодам прорости. Моркву та тирсу чи лушпиння необхідно викладати пошарово.

Як зберігати моркву в поліетиленових пакетах

Наповніть щільно пакети морквою та залиште незакритими у прохолодному місці. Чому незакритими — бо під час зберігання морква виділяє вуглекислоту, і коли мішок відкритий, її не так багато накопичується. Саме це й запобігає появі захворювань. А якщо пакет закрити, моркві не буде чим "дихати", і овочі пропадуть. Якщо в пакеті з'явиться конденсат, це означає, що в погребі дуже висока вологість. Щоб позбутися конденсату, навколо мішків розкладають вапно.

Зберігання моркви в каструлі

Моркву в підвалі можна зберігати в каструлях Спочатку потрібно підготувати моркву, після цього коренеплоди компактно покласти до емальованих каструль та зверху накрити серветкою або кришкою. Таким чином моркву можна зберігати у підвалі до весни, але бажано періодично перебирати її, щоб там не з'явилися шкідники або інфекція.

Як зберігати моркву на грядці на зиму

Досвідчені городники не викопують усю моркву, а залишають частину врожаю у ґрунті до весни. Для цього листя у моркви видаляють. Потім грядки, де росте овоч, посипають піском і вкривають плівкою. Поверх, щоб уберегти моркву від морозів, ще вкривають листям, торфом і знову плівкою.

Як зберігати моркву у квартирі 

Зберігання моркви на балконі

Кілька місяців морква може лежати на балконі чи лоджії. За температури вище нуля морква відмінно зберігається в ящику з тирсою чи лушпинням на балконі. Якщо очікуються заморозки, урожай варто накрити товстою тканиною, старим килимовим покриттям, ковдрою чи іншою товстою тканиною. А в сильний мороз моркву варто занести до прохолодного місця у приміщенні.

Як правильно зберігати моркву в холодильнику

У холодильнику моркву можна зберігати у відділенні для овочів. Неочищену моркву можна зберігати в папері. Для цього коренеплоди обгортають у міцний пакувальний папір або кілька шарів газети. Упаковування дозволяє моркві дихати та не дає з'явитися волозі, а якщо папір стане вологим, його потрібно замінити. Очищену моркву краще зберігати у плівці. Кожен очищений та вимитий овоч загортають у харчову плівку, внаслідок чого до плодів не надходитиме повітря і не з'явиться конденсат.

Якщо морква пошкоджена чи дрібна — краще її заморозити. Для цього моркву нарізають чи натирають на тертці. Після чого перекладають до пластикових контейнерів чи пакетів та заморожують.


28.11.2023 5673
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

990 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1170 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497